Sigma BC906 Yardım

enesged

Aktif Üye
Tepki
54
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba Sigma BC906 km saatiminin maşaya bağlanan kablosu koptu. Sadece kabloyu bulabileceğim bir yer var mıdır acaba?

Scudo

umutkahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Bisiklet
Geotech
o kabloyu te olarak bulamazsın .kablo tam olarak nerden koptu.

enesged

Aktif Üye
Tepki
54
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Maşaya bağlanan parçanın olduğu yerden koptu. Birkaç elektrikçiye gittim yapamayız dediler.

umutkahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Bisiklet
Geotech
elektrikçiler yapmaz.elektronikçiler yapar.aslında tamir olmayacak birşey değil.o parçanın içini açsan kendin bile yapabilirsin.

enesged

Aktif Üye
Tepki
54
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Kablo tellerini tek tek açıp birleştirdim fakat olmadı.

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
kablo uçlarını bırlestırememıs olabılırsın daha önce acmadım ama kulaklıklardada olan bır sıstem var ıcındekı bakır kablolar vernıklenmıs olabılır kısa devreyı engellemek ıcın eger vernıklı ıse bırbırlerıne baglaman kablo uclarını baglamıs olmanı saglamaz uçları ıyıce açtıktan sonra cakmak yardımı ıle uzerınde vernık varsa yak zaten varsa yanarken görürsün altından sarı bakır rengı cıkar sonra ucları duzgunce bagla ama bu ışlemlerı yaparken mıknatısı uzaklastırmıs olabılırsın cok hassas 1 mm bıle uzadıgı zaman almayabılıyor başkada sıkıntı olacagını zannetmıyorum .

enesged

Aktif Üye
Tepki
54
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim ama daha büyük bir zarar vermekten korkuyorum şu anda. İşi bilen birine emanet etmek daha iyi olucak sanırım

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
o zaman herhangı bır elektronıkcı bunu halledebılır o kadarını söyleyım dostum.

• Beğen
Tepkiler: hanifi özçelik
Tepki
2
bence yenisini alsan daha az masraflı olur her tamirden sonra tekrar arızalanacak her tamire bir kaç tl vereceksin olmuş diyeceksin sonra tekrar arıza kendimde evde bir çok elektronik alet kullanırım fiyatı yüksek olanlar hariç diğerlerini sıfırlarım sana önerim bir bisikletçi için önemli donanımlardan birisidir özellikle uzun mesafe yol gidersen bence hemen teredüt etmeden bütçeni zorlamayacaksa yenisini alman biraz araştırma yaptım pek de pahalı bir ürün değilmiş...

enesged

Aktif Üye
Tepki
54
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Haklisiniz sanirim. Ogrenciyim o yuzden okul doneminde pek dusunemedim fakat okullar tatil oldugundan imkanlari cok zorlamaz

Ferhat Şener

Forum Demirbaşı
Tepki
562
Bisiklet
Giant
İzmir'de olsan ver yapayım diyeceğim ama:(
çok basit bir olay o benim süretli kopuyor arazide idman yaptığım zman içini söküp güzel bir leyimle iş tamamlaniyor.
Elektronik işinden anlayan biri çok rahat yapabilir.Hatta teknik lisede ilk öğrenilen;)