Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sigma BC 8.12 ilginç arıza

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında BF Okuru tarafından paylaşıldı.

1. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba, kullanmakta olduğum BC 8.12 km saati uzun yolda sapıtmaya başladı. İlk 45 dk.-1 saat normal çalışıyor. Sonra bir anda anlık hız sıfırlanıyor, cihaz çalışmayı durduruyor. Bir süre sonra yine kendiliğinden normal çalışmaya başlıyor. Bazen de anlık hızımla alakasız tutarsız değerler gösteriyor. Sonra yine kafasına göre normale dönüyor falan.
    Pilini değiştirdim düzelmedi. Cihaz darbe almadı, su girmedi, kablosu montajı falan düzgün. Sizce sorun ne olabilir?

2. MertAG

MertAG TamBirTroll

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Sonuçta elektronik bir cihaz bozulmuş olması hiç aklınıza gelmedi mi ? Biz burdan bakıp nasıl anlayalım neresinde ne var.Bir elektronikçiye ya da aldığını yere gösterin bence garantili bir cihazdır mutlaka sigma sonuçta diye tahmin ediyorum.

3. T. Yıldırım

T. Yıldırım Cyclist

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    Sigma sayaçların mıknatıs okuyan kısmı diye tabir ettiğim kısmı iyi sabitlenmediğinden bazen janttaki mıknatıstan uzakta kalıyor ve anlık hız gözükmüyor. Eğer yaklaştırıp sabitlerseniz problem çözülür diye umuyorum.

4. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Ukalalığa ihtiyacım yok.

Montajı kontrol ettim, oradan doğru bir sorun yok. Elektronik devrede bir sorun var sanırım. Cihazı Sigma'nın distribütörü olan Aslı Bisiklet'e gönderdim bugün. Bakalım sonuç ne olacak..

Aslı bisiklet cihazın yenisini gönderdi. Teşekkür ediyorum buradan.