Sigma BC 16.12 STS Kadans sensörü

ykaracavus

Üye
Tepki
8
Sigma bc 16.12 sts model km saatine ek olarak aslı bisikletten buna uygun kadans sensörü aldım ve bisiklete monte ettim, bu yüzden sürekli pil zayıf uyarısı alıyorum, sigmanın sitesinde yardım kısmını okuduğumda bilgisayara uzaklığından dolayı böyle birşey olduğunu söylüyor fakat mümkün olan en yakın yere monte ettim zaten (sele borusunun geçtiği borunun en alt kısmına). konuyla ilgili bilgi veya tecrübesi olanlar yardımcı olursa sevinirim.

Ürün linki;
(link)

Scudo

AykutÇ.

Daimi Üye
Tepki
395
İsim
Aykut Ç.
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Konuyu hortlatarak başka bir soru sormak istiyorum.
(link) sayacım var. Hız ölçeri de var kutusunda gelen. Ben şimdi ek olarak (link) almak istiyorum.

Türkiye içerisinde bu kadans sensörünü tek olarak alabileceğim bir yer var mıdır. Özellikle internet üzerinden. Ben bulamadım da.

Ayrıca 16.06 sayaçla uyumlu olan sensörlerden alsam, benim 16.12 model sayaçla uyum sağlar mı acaba?

AykutÇ.

Daimi Üye
Tepki
395
İsim
Aykut Ç.
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kullanan veya bilen var mı acaba diye, güncel...

AykutÇ.

Daimi Üye
Tepki
395
İsim
Aykut Ç.
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Pek muhterem Sigma 16.12 kullanıcıları, yardım edin daa :D Kullanan, ya da kullanıyor olup da sorunun cevabını bilen yok sanırım hiç :/

GürkanG

Üye
Tepki
5
Bisiklet
Focus
Merhaba, yaklaşık bir yıldır 16.12 sts cad (sonradan cad sensörü almadım set halinde almıştım) kullanıyorum. Sigmanın 16.06 diye bir modeli yok bilmiyorum fakat 16.09 sts için uygun kadans sensörü alırsan 16.12 sts de kullanabilirsin. Verdiğin linkte de uygun olduğunu belirtiyor. Benim kullandığım kadans sensörünün aynısı.

• Beğen
Tepkiler: AykutÇ.

GürkanG

Üye
Tepki
5
Bisiklet
Focus
http://i841.photobucket.com/albums/zz339/canilke/SS854903.jpg

emre0x5d

Forum Demirbaşı
Tepki
267
alakasız olacak ama, ram via sistemi nasıl buluyorsunuz? hiç bir bilgi bulamadım bu grup hakkında. sizdeki 27 lik sanırım beğendiğim bir bisiklette 24 lük kullanılmış(sedona 320).

AykutÇ.

Daimi Üye
Tepki
395
İsim
Aykut Ç.
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@GürkanG

Evet yanlış yazmışım sanırım. Teşekkür ederim bilgilendirmeniz için : )

• Beğen
Tepkiler: GürkanG

GürkanG

Üye
Tepki
5
Bisiklet
Focus
Merhaba, bisikletimin üzerindeki 2x10 sistem sram via centro. Nasıl konusuna gelince daha önce deore, xt vb. hiçbir shimano marka sistem kullanmadım bu yüzden onlarla karşılaştırma yapamıyorum. Fakat 750 küsür km oldu kullanıyorum yağlama dışında hiç ayar falan yapmadım tık tık atıyor vitesler. Pek yardımcı olamadım ama sistem şöyle
http://i841.photobucket.com/albums/zz339/canilke/SS854891.jpg
http://i841.photobucket.com/albums/zz339/canilke/SS854892.jpg

aeneskral

Allah için NAMAZ'a dur ey müslüman!
Tepki
839
İsim
Abdulkadir Enes KIRAL
Bisiklet
Giant
farklı bir başlık açmayı uygun bulmadım. kadansın ortalaması nasıl hesaplanır diye soracaktım. yani cihaz kadans ortalamasını neye göre alır. misal kadans ortalamam da 70 diye bir değer var. bunun hesabı nasıl yapılır. ortalama için iki değer lazım gelir. acaba gidilen belli bir mesafeyi mi baz alıyor. bu hususu tam anlayamadım.

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@aeneskral
Mesafeyi değil, süreyi baz alıyor olması gerek.

Diyelim ki 2000 kez pedal çevirdiniz ve pedal çevirme süreniz 40 dakika oldu. Ortalama kadansınız 2000 / 40 = 50 olarak hesaplanacaktır...

• Beğen
Tepkiler: aeneskral

aeneskral

Allah için NAMAZ'a dur ey müslüman!
Tepki
839
İsim
Abdulkadir Enes KIRAL
Bisiklet
Giant
@Murat B.
hmm mantıklı. eyvallah. yok kendi video yayınları var onlara baktım dün gece sürekli. adam açıklama yapmıyor sadece sekmeleri tanıtıyor. "bu kadans ortalamasıdır" deyip geçiyor işleyişi ile alakalı açıklama yapsalarmış aslında çok daha isabetli olurmuş kullanıcılar için.
anti parantez videoları sunan adamın sesi acayip. çok kaliteli bir aksanı var.