Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sigma BC 14.12 Hız Sorunu

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında Efe Yamac Yarbasi tarafından paylaşıldı.

1. Efe Yamac Yarbasi

Efe Yamac Yarbasi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Arkadaşlar merhaba,
    Forumu şöyle genel olarak gözden geçirip benzer problemleri olan arkadaşlara önerilenleri denediysem de sorunumu çözemedim.
    Olay şöyle ki, 4-5 gün önce Ankara'daki Decathlon'dan Sigma BC14.12 aldım(kablolu), açıkçası çılgın bir indirim olduğu için heyecanlandım 60 liraya mı ne aldım hemen :D Ancak, her türlü ayarını ve kurulumunu bence düzgün ve içinden çıkan kağıda uygun yapmama rağmen, maalesef alet hızımı okuyamıyor, sürerken çalışmıyor ve ben açtığımda da hep 0'ı gösteriyor. En temel özelliğini yerine getirememesi de beni çileden çıkarıyor tabii :mad:
    Şu anda ön maşaya, sağ tarafa takılı (fren diskinin olmadığı tarafa). Mıknatıs ve okuyucu arasındaki mesafe de 5 mm'den fazla değil, kurulum kağıdında max 12mm diyordu. Jant telleri ve maşa birbirine tam paralel olmadığı için aradaki mesafe değişken tabii ama dediğim gibi en uzak noktasında bile 5mm civarı bir aralık var. Mıknatısın yönünü değiştirmeyi de denedim ama etkisi olmadı. Arka tekere falan da taktım ama orda da çalışmadı. Şu anda aklımda olan ihtimal aletin kablosunda temassızlık vb. bir sıkıntı olduğu ve bir çözüm bulamazsam yarın İstanbul'daki decathlon'a gidip iade etmeyi veya mümkünse yenisiyle değiştirmeyi, hatta açıp mağazada denemeyi düşünüyorum :mad: Ama açarken yanlışlıkla kutuyu da yırtmıştım, bir sorun çıkaracaklarından da korkuyorum açıkçası, umarım yenisiyle değiştirmeye yanaşırlar.
    Her türlü öneriye açığım,herkese şimdiden teşekkür!

2. alp değer tanrıverdi

alp değer tanrıverdi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Jant teline taktığınız küçük siyah parçanın yönünü değiştirdiğinizde sorun çözülecek.
    Jant teline takılan parçanın sigma yazan yerin tam arkasını maşaya taktığınız parçanın hizasına getirin.

3. Efe Yamac Yarbasi

Efe Yamac Yarbasi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Hocam maalesef iki parçayı da elimle tutup ölçme hareketini taklit ettiğimde de okumuyor alet hızı.

4. Gokalp Gokmenler

Gokalp Gokmenler Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Eğer iki parçada elinizdeyken ölçme hareketini taklit etmenize rağmen alet okumuyorsa cihaz bozuktur bunun başka bir açıklaması olamaz. Kutuyu yırtmanızın bir önemi yok, hatta kutu olmasa bile olur eğer faturanız elinizde ise. Decathlon size her türlü yardımcı olmak zorunda. Muhtemelen fatura ile gittiğiniz vakit ürünü yenisi ile değiştireceklerdir.

5. alp değer tanrıverdi

alp değer tanrıverdi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Decathlon da faturayi ibra etmenize bile gerek yok.

6. Hasan Çabuk

Hasan Çabuk Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Yol bilgisayarını yuvasına ters takıyo olabilirsiniz. Sigma'nın bozuk ürün satıcağını hiç sanmam. Eğer bozuksa ve Decathlon ilgilenmezse, Sigma'ya mail atın. Yenisini gönderiyorlar.

7. Abdullah.R

Abdullah.R Forum Demirbaşı

Seviye:
    Aynı sorunla ben de karşılaşmıştım. Bilgisayar ile yuva arasındaki konnektörler seneler içinde korozyona uğrayarak temassızlık yapıyorlardı. Hem yuvadaki, hem de cihazdaki konnektör uçlarını çok ince zımparayla biraz kaşıyınca çalışmaya başlamıştı.

Sizin cihaz yeni olduğundan korozyon ihtimali pek yok ama, başka türlü bir temassızlık, veya Hasan beyin dediği gibi ters takma durumu olabilir. Decathlon'a gitmeden evvel yuva bağlantısını ve konnektörlerin temas durumunu bir gözden geçirin derim.

8. arslanalp

arslanalp Yeni Üye

Seviye:
    hocam cihazın altında iki metal konnektör vardır.. bir kablo ile o iki bağlantı noktasını kısa devre yapın ekran değişirse cihazda sıkıntı yoktur, bağlantı sıkıntılıdır, temasa rağmen değişim yoksa cihaz bozuktur...

9. bcn17

bcn17 Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Cihazin ölcumleri nasil? Rakım ve sicaklik hassasiyeti nasil?