sigma 906 km saati

yighitjan

Forum Bağımlısı
Tepki
292
arkadaslar gecen gün sigma 906 km saati aldım ama monte etmeyi basaramadım:) size sormak istediğim bu amortisöre takılanı illa en üst taraftan mı yapmak gerekir? yoksa asagı taraflardan mı?

Scudo

simplonmurat

Forum Bağımlısı
Tepki
336
İsim
Murat ALTINCAN
Bisiklet
Simplon
@yighitjan

Öncelikle hayırlısı olsun.Kazasız belasız kullanman dileğiyle.Montaja gelecek olursak.İstediğin yerden monte edebilirsin.Bununla ilgili hiçbir sorun çıkmaz.Sonuçta tekerlek bir tam tur yaptığında hem jant teli vidası hem de topuzu aynı anda aynı noktaya geliyorlar.Senin için neresi uygunsa oraya monte edebilirsin

Saygılarımla
Murat ALTINCAN

simplonmurat

Forum Bağımlısı
Tepki
336
İsim
Murat ALTINCAN
Bisiklet
Simplon
rica ederim.

Lancer

Daimi Üye
Tepki
79
5mm'lik mesafeyi aşmamak koşuluyla aşağı-yukarı kaydırabilirsin. benim bisiklette sağ tarafta ortaya yakın bi yere denk geldi. sol tarafa olmuyor çünki o tarafta fren rotoru olduğunda dolayı teller daha uzak mesafede..
benimkide aynı km saati, memnunum aslında ama acaba kablosuz bir model alsaydım daha mı iyi olurdu diye düşünmeye başladım.. şu yeni olan aydınlatmalı model çok güzel...

• Beğen
Tepkiler: yighitjan

Onur Kula

Forum Bağımlısı
Tepki
819
İsim
Onur Kula
Bisiklet
Specialized
Bende de var ama mıknatısla okuyucu çok çok yakın olunca okuyor bende.Yani en fazla 2-3 mm uzaklıkta durması lazım.Bilgin olsun.

• Beğen

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
Merhaba

Bende aynı km. saatinden kullanıyorum.Eğer benim fikrimi soracak olursan km.saatının ön maşaya takılan aparatını mümkün olduğunca yukarı takmanı tavsiye ederim.Ön maşaya takılan parça ile jant teline takacağın küçük parçanın arasında maksimum 5 mm.olmasına dikkat et.Yukarı takmanı istememdeki sebeb su birikintilerinden geçerken ilgili parçanın ıslanmaması ve daha dış ortamlardan etkilenmemesi için mümkün olan en üst seviyede olasında fayda var düşüncesindeyim.
Güle güle kullanmanız dileğimle.

• Beğen

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Çok altta dış etkenlerden fazla etkilenir (dal, su vs), çok üstte olursa yüksek hızda biraz balans yapabilir (pek hissedilmez ama yapar) o yüzden ortalama bir yere takmakta fayda var bence ;)

• Beğen

yighitjan

Forum Bağımlısı
Tepki
292
valla ne diyim yorumlarınız için tesekkürler bu odeli baya bi begendim(en son 70 km/h yaptım:D )