Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sigma 509

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında Nail Acun tarafından paylaşıldı.

1. Nail Acun

Nail Acun Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Arkadaşlar Sigma 509 Km saati almıştım. Sanırım ortalama hızı göstermiyor?Bir de bu aayar yaparken 'Scan' bölümü var, o ne anlama geliyor bilen var mı acaba ?

2. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Ortalama hızı göstermez o modeller.Scan ise belirli saniye aralıklarla gösterdiği tüm değerleri otomatik olarak değiştirmesi yani scan etmesidir.radyolardaki scan gibi düşün radyoda bir sonraki istasyon yerine km saatinde diğer değerlere otomatik geçiş yapıyor.Scan=gözden geçirmek taramak.

3. Nail Acun

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Anladım teşekkür ederim..Bu 509 da başka hangi özellikler var.Benim bildiklerim. Saat,gittiğimiz hız,kaç saat bisiklet sürdüğümüz.Başka var mı ?

4. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Özelliklerine şu linkten bakabilirsin:

http://www.sigmasport.de/en/produkte/bikecomputer/topline_2009_wired/bc509/?punkt=features

Demo olarak da şu linkten saati kullanıp daha kolay anlayabilirsin.Yan taraftan hızı arttırıp düğmelere sanal olarak basabiliyorsun..

http://www.sigmasport.de/en/produkte/bikecomputer/topline_2009_wired/bc509/demo/

Buda videolu montajı ve kullanımı
    http://www.sigmasport.de/en/produkte/bikecomputer/topline_2009_wired/bc509/montagevideo/temp.html

5. Nail Acun

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Şimdi hocam demosunu kurcaladım ben biraz. Km bölümü mesela 2.21 Km yazıyor.. bu tam olarak 2 kilometre 210 metre mi demek oluyor ?

6. Mesut C.

Mesut C. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Aynen öyle...

7. Nail Acun

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    O zaman benim bisikletimde takılı olan da sorun var sanırım.Ya da ben değerleri yanlış girdim. Yaklaşık 2-3 metre gittikten sonra 1 metre yol gidilmiş gibi gösteriyor

8. Mesut C.

Mesut C. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Önce kılavuza bakıp, lastik değerinizi buldunuz mu? Yok bulamadım diyorsan, elle ölçüm yaptın mı ?

İki tür ölçüm var;

1- Sibobu yere 90 derece gelecek şekilde ayarların ve işaretlenir. Teker tam bir tur döndürülür ve tekrar sibob yere 90 derece geldiğinde durulur ve aradaki mesafe ölçülür. Çıkan değer 2 numaralı ölçüm ile karşılaştırılır.

2- Tekerin bir başından diğer başına ( 90 derece şeklinde ) ölçüp çıkan değeri 3.14 ile çarptığınızda, 1 numaralı ölçüm ile yakın değer ( pi sayısından dolayı 1-2 mm oynayabilir ) çıkıyorsa ölçümünüz doğrudur. Değeri mm cinsinden km saatine yazabilirsiniz. Wheel Size kısmına. Örnek 207 cm çıktı ise km saatine 2070mm yazmalsınız.

9. Nail Acun

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    1. seçeneği aynen uygulayıp,çıkan rakamı km saatine yazdım. 2. seceneği hiç denemedim. Yarın sabah bir de onu deneyeyim. Teşekkürler bilgilendirme için :)