Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sigma 509 ve Sigma 1009

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında Çağatay Çağlar tarafından paylaşıldı.

1. Çağatay Çağlar

Çağatay Çağlar Forum Demirbaşı

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar. Kilometre saati almak üzereyim. Masraf çok olduğundan olabildiğince ucuz birşey almaya çalışıyorum ancak özelliklerine biraz baktım da 509, 1009 modeline göre biraz sönük kalıyor.

Benim kilometre saatinden beklentilerim şunlar;

Ortalama hız, anlık hız, yapılan en fazla hız, toplam alınan yol, toplam süre.

1009 da bu özellikler gördüğüm kadarıyla var. Ancak 509 da hangileri var emin olamadım. Kullanmış olan veya en azından bilgisi olan birisi, beklentilerimin Sigma 509 ile karşılanıp karşılanabileceğini söyleyebilir mi?

Teşekkürler ve iyi forumlar.

2. Nail Acun

Nail Acun Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    509'da ortalama hız yok,anlık hız var,yapılan en fazla hız yok,toplam alınan yol var,saat var,Toplam süreden kastın ;Bisiklete ne kadar süre bindiğinse, o da var..

3. Furkan Kılınç

Furkan Kılınç Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    509 ortalama hız göstermiyor. almışken 1009 almak daha mantıklı olacaktır

4. Çağatay Çağlar

Seviye:
    Teşekkürler arkadaşlar. Eksik özellikler de açıkcası önemli özelliklermiş benim için. Biraz daha bekleyip 1009 için paramı denkleştireyim en iyisi..

5. bayramtok

bayramtok Aktif Üye

Seviye:
  6. Umut SEFLEK

Umut SEFLEK Üye

Seviye:
    ben 509 aldım. gerekten özellikleri yetersiz ama GPS li bir android ya da iphone telefonun varsa endomonda sports traker bile bence bu amacla cok daha keyifli kullanılıyor. ama tabi bisiklete sabitleme aparatı yoksa anlık hızı göremiyorsun (bende 509 b sorunu cözüyor) ve telefonu koyacak yer bulmak sıkıntı oluyor. ikinci problem şarj ve ücüncü problem mola verdiğinde pause etmeyi unutmamak gerekiyor.

7. Çağatay Çağlar

Seviye:
    Sanal deneme olayı güzelmiş hemen göz atmaya başladım. Sanırım biraz daha bekleyip 1009 alacağım. Arada sanırsam 20 TL gibi bir fark var, bir defa satın alacağım ve aradaki 20 TL karşılığında fonksiyon farkları da kulağa cazip geliyor.

Malesef iphone veya android kullanmıyorum, kullansam da o tür amaçla kullanmazdım sanırım. Yine de teşekkürler :)

8. hashoca

hashoca Yeni Üye

endomonda sports traker ı ben de kullanıyorum.Dediğiniz gibi telefonu koyacak yer olmadığından anlık hız sıkıntı oluyor.Şarj sorunu da var.Uzun turlarda işe yaramaz .Ancak ayarlar kısmında hız sıfır olduğunda süreyi durdurma seçeneği var diye biliyorum.
    Bir de çin malı km ölçerler var.Bunlar iş görür mü acaba?
    http://www.buyincoins.com/details/b...ycle-odometer-speedometer-3-product-4419.html

9. Çağatay Çağlar

Seviye:
    Bugün aldım km saatini. Öğrenci oluşum, birçok sabit masrafımın oluşu, bisiklet taksidi vs derken 10 liranın bile hayati önemi olduğu dönemdeyim. 1009 bariz daha iyi özelliklerde olsa bile 509 aldım. Eksik özellikleri var ama 509 da iş görüre benziyor. Anlık hız, saat, toplam alınan yol, yolculuk süresi falan profesyonel idmanlar yapmayanlara yeterlidir diye düşünüyorum. Yorum yazan, yardımcı olan herkese teşekkürler..

10. hashoca

hashoca Yeni Üye

Hayırlı olsun Çağatay Bey.Bisikletlerimiz aynı.Sizden sonra aldım.Daha doğrusu sizin yorumlarınız son kararımı vermemde etkili oldu.Mtb almak için yaptığım araştırmalar sonucu ben de salcano da karar kıldım.Çok da iyi yapmışım. Siz eksikleri gidermeye başlamışsınız bile...Ben de tatil dönüşü kask, eldiven, km sayacı, eldiven vb. eksikleri tamamlayıp uzun turlara çıkmayı düşünüyorum.Fikir paylaşımlarında bulunmak üzere...

11. Çağatay Çağlar

Seviye:
    Şimdi profil fotoğrafınıza dikkatli baktım da öyle fark ettim, cidden aynı bisiklete sahipmişiz. Benim yorumlarım etkili olduysa ne mutlu bana. Bütçeniz benim gibi düşük rakamlardaysa bence en iyi seçimi yapmışsınız. Ben 2 haftadır yaklaşık 400 km yol yaptım, en ufak bir sıkıntım bile yok. Bisiklet şahane, hiçbir bisikletten de geri kalmıyorum yollarda. Aksesuar işi sandığımdan pahalıya patladı, almadan da olmuyor. Ön ve arka lambalar, kask, eldiven, km saatim var ancak kalanları henüz alamadım. Zamanla artık. Kafanıza takılan, paylaşmak istediğiniz ne olursa çekinmeyin. Hemşehri sayılırız ben Samsunluyum (baba memleketi daha doğrusu, ben İzmir'de büyüdüm)

12. bayramtok

bayramtok Aktif Üye

Seviye:
    Bence en iyisini yapmışssın kardeş. Herkes en iyisine sahip olmak ister ancak bana kalırsa -en iyisi- senin kendin için en mantıklı olana (gerek maliyet gerekse özellik olarak) sahip olmandır.

13. hashoca

hashoca Yeni Üye

Ben matara konusunda yardım istiyorum.Arkadaşımın matarasına koyduğumuz soğuk su 15 dakika sonra içilemeyecek hale geldi.Acaba mataralarda termos özelliği olanlar var mı?Almışken iyisini alayım diyorum.

14. Çağatay Çağlar

Seviye:
    Sağolasın kardeşim. Evet eksik fonksiyonları var, maksimum hız, ortalama hız vb değerleri göstermiyor ama çok da lazım değil açıkcası (Benim için). Ben sadece hergün bisikleti sürdüğüm yolu googlemaps üzerinden çizip, km hesaplayıp deftere not etmekten bıkmıştım. Ve hızımın da ne olduğunu merak edip duruyordum. Bu ikisini çözdüğü için bile memnunum. Ekstradan saate bakmak için durup çantadan telefonu çıkarmıycam, onu da gösteriyor. Günlük alınan yol ve toplam yolu da gösteriyor. Bu paraya yeter de artar. Ama param olsa hava sıcaklığını, pedal sayısını falan gösteren dehşet bir model almak isterdim tabi :)

15. Çağatay Çağlar

Seviye:
    Termal özelliklte sulukları var. Genelde Zefal marka suluklar tercih ediliyor hem fiyatları ekonomik, hem de işlevsel. Zefal ürünlerine göz atın derim. Ben de gözlükten sonra suluk kafesi ve suluk alacağım, tercihim Zefal olacak..