Sigma 2209 Targa

Erhan1

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Cannondale
Sigma 2209 Targa modeli ve veri aktarımı aparatını(docking station) aldım ;
ancak Pc ye veri aktarımı için gerekli Data center programını indiremiyorum, kutudan%50 indirim kodu çıktı ama site kaydı da kabul etmedi . Bu modeli ve pc ye veri aktaran arkadaşların yardımını rica ederim. teşekkürler..

Scudo

Erhan1

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Cannondale
Gerekli programı bugün kurdum ,bu başlık yardımlaşma için devam edebilir

five

Part time turcu
Tepki
3.957
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba,
Güle güle kullanın. Tercih sebebinizi ve kullanım tecrübeleriniz (pozitif/negatif) yazar mısınız ? Araştıran arkadaşların karşılaştırmalarına faydalı olacak bilgiler içerebilir.

Kazasuz ve keyifli turlar

five

Erhan1

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Cannondale
@five

Teşekkür ederim,henüz tanıma aşamasındayım ama ilk izlenimlerim olumlu, Polar cs200 cad kullanımı sonrası kadans yerine yükseklik ölçümü-sıcaklık özelliklerinin daha gerekli olduğunu düşünerek kısa bir araştırmayla Sigma Targa da karar kıldım(istenirse kadans özelliği eklenebilir).Bu linkte "http://www.stereowiseplus.com/2011/11/sigma-bc2209-targa-sts-bicycle-computer.html" editörün seçimi olarak görülüyor.Türkçe kılavuz netten alınabilir;monitör biraz büyük ama geniş bir ekranı var,göğüs bandı cs200 e göre daha kaliteli -(kullanışlı ve sağlam)görünüyor.Tuşların yerleşimi ve kullanımı özellikle cs200 e göre daha rahat
yükseklik göstergesi neredeyse metre metre gösteriyor ,yükseklik verilerini sürekli olarak güncelleyebilen bir sisteme sahip,Google earth ile kıyaslayınca biraz fark (40-50m)gördüm.Kutudan monitörü bağlayabileceğiniz bir bileklik çıkıyor,böylece yürüyüş,dağcılık vd aktivitelerde de kalp-kalori vd verileri izleyebiliyorsunuz.Monitor otomatik olarak kapanmıyor uyku durumuna geçiyor,bu pil tüketimini arttırabilir sanıyorum? Bunlar ilk izlenimlerim, veri aktarımı cihazı "Docking station"ve Data center programını daha sonra inceleyip ekleyebilirim,Özetle amatör kullanım için fazlasıyla yeterli olduğunu söyleyebilirim. Diğer Sigma nabız saati kullanıcıları da burada deneyim ve bilgilerini eklerse daha zengileşecektir.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Merhabalar

Ben de 2209 MHR modelini almayı planlıyorum.Kullandıkça olumlu yada olumsuz tüm düşüncelerinizi öğrenmek isterim.Özellikle, IAC teknolojisine rağmen yükseklik ölçerin doğru bilgi vermesi, kalibrasyonu konularında endişelerim var.Ayrıca ortalama ve max.nabız bilgisi vermesine karşın anlık nabız bilgisinin olmaması dikkatimi çekti.

Konunun takipçisi olacağım.

Erhan1

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Cannondale
Selam Emrah bey; üst bölümde yükseklik ve anlık nabız bilgilerini anlık olarak veriyor,
Yükseklik konusu başlangıç yüksekliği ve güncel yükseklik olarak sınıflanmış bunları doğru girilince sonuçlar doğru çıkıyor ,ilk başta Google earth ile kıyaslamayı yanlış hesaplayıp bu yorumu yapmıştım ancak şimdi sorun görmüyorum.Önceki saatim Cs200 F/P oranı en iyi saatlerden biri ve doğal olarak onunla kıyaslayınca şunları söyleyebilirim.
__
1-Verileri hafızaya log şeklinde kaydetmiyor,bir önceki verilerin üstüne ekleyerek yazıyor,karışıklık olmaması için her performans sonrası veri aktarımı yapmak ve saatteki veriyi silmek gerekiyor.
2-Cs 200 verileri kendi sayfasında kaydediliyorken 2209da pcye kurulan Data center e yükleniyor,verilerin yedeklenmesi kaybı olasılığı açısından farklı bir durum..
3-Cs200 de tek basışta tüm verileri ekranda akıcı olarak izlenme seçeneği vardı.
4-2209 sürekli açık-otomatik kapanmıyor.
Bunlar hem farklılıklar hem de eksiler gibi değerlendirilebilir, ama bir başkasına da sorun olarak görünmeyebilir.

+
1-Son yükseklik verisi hafızaya alınıp sonraki sürüşte bunu değerlendirip otomatik kalibrasyon yapıyor.
2-Ulaşılan en yüksek nokta dışında toplam yükseklik verisini de hesaplıyor,bu genelde daha yüksek çıkıyor,kullanışlı bir özellik denebilir.
3-Ekran büyük,tuşların yerleşimi iyi ve yumuşak kullanımı var.
4-Piller Türkiyede bulunabilir,saatin pil yuvası için özel bir apartı var.
5-Farklı performanslar için saatle uyumlu bileklik çıkıyor
6-Kalori ve sıcaklık ölçer verimli çalışıyor.
7-Türkçe kılavuz desteği var
8-Veri aktarım (docking station) ve Data center programı verimli çalışıyor ;Saat ayarlarıyla Data center programı arasında eşleşme yapılabiliyor.
Özetle amatör kullanım için fazlasıyla yeterli ve kullanışlı bir nabız saati .
İyi günler..