sigma 2006 wiles sorunu yardım

berknafiz

Üye
Tepki
24
sigma 2006 km saatimde nabız göstergesi ve tüm fonksiyonları çalışıyor ancak hız göstergesi çalışmıyor bunun sebebi ve çözümü nerdir acaba ?

Scudo

koray_can

Forum Bağımlısı
Tepki
212
valla benımde 1009 vardı senınkı daha ust modeldır ve kablosuzdur sanırım ama.janta taktıgım mıknatısla masadakı alıcı arasındakı mesafeden dolayı gostermıyordu hız bendede ayarladım duzeldı.

berknafiz

Üye
Tepki
24
kablosuz ama öyle bir sorun değil maşadaki aparat gidondaki gösterge ile bağlanmıyor sanırım

Emirhan Kaya

Daimi Üye
Tepki
149
bencede arkasında 2 tane ufak alıcı olması lazım iyi oturmasına dikkat et :)

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
Pili zayıflamıştır. gidondaki ana saati sök maşaya yakın bir yerde tut tekerleği kaldırıp o şekilde dene. eğer pil akımı azaldıysa gönderim mesafesi düşer.

berknafiz

Üye
Tepki
24
pilleri yeni değiştirdim malesef hala çalışmıyor öncelerde bazen çalışıp bazen çalışmıyordu sonra tamamen çalışmadı

Ƥinokyo

Forum Demirbaşı
Tepki
596
İsim
Önder
Bisiklet
Trek
Hey Allahım bu cihaz beni de deli edecek. Bende de nabız çalışmıyor. :000002158
Aynı makineden bende de var. Aynı sorunu ben de yaşadım. Verici üzerindeki minik düğmeye basında ışık yanıyor mu? Yanmıyorsa muhtemelen vericinin içerisinde pil ile temas eden ayak zarar görmüştür. Bu işten iyi anlayan bir elektronikçi bulursan o ayağı lehim tabancası ile tamir ettir ve ayağın pile temas etmesini sağlat. Sonra tekrar dene istersen.

• Beğen
Tepkiler: berknafiz

berknafiz

Üye
Tepki
24
evet dediğiniz gibi o üzerindeki ışık artık yanmıyor pilin yatağındaki metal parça devre üzerindeki metal yüzeyle temas etmiyor olabilir onu lehimleyim bakalım çalışacakmı :)

Ƥinokyo

Forum Demirbaşı
Tepki
596
İsim
Önder
Bisiklet
Trek
Ben tamir ettirdim, şimdi tekrar bozuldu. Sonra sağolsun forumdan bir kardeşim kadanslı bir cihazı neredeyse hediye etti bana. Şimdi onu kullanıyorum ama aklım hala Sigma'da. Biraz daha çabalayacağım düzelmesi için, düzelmezse de çekiçle kıracağım makineyi. Yetti artık.
Sen yine de tamir sonucunu olumlu ya da olumsuz sonucu mutlaka bildir kardeşim.

Ƥinokyo

Forum Demirbaşı
Tepki
596
İsim
Önder
Bisiklet
Trek
Şu anda benimki de arızalı. Yani minik düğmeye basınca benimkinin de ışığı yanmıyor. Yani göndersem bile benimki de işini görmez.