Sigma 1609sts sorun ?

Scudo

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Tekerleğe bağlı olan mıknatısı maşadaki sensöre biraz daha yakınlaştırmayı denediniz mi?

çağın onat

Aktif Üye
Tepki
163
@OnlyGodCanJudgeMe

TEKERLEĞE BAĞLI OLAN VERİCİYİ PLASTİĞİNDEN ÇIKARIP METAL OLMAYAN YÜNLU BİR BEZLE SİLMEYİ BR DENEYİN. BAZEN TOZ VE KİRDEN TRANSFER OLAMAYA BİLİR. AYNI SORUN BENİMKİNDEDE VARDI, AYNI YÖNTEMLE ÇALIŞTIRDIM. BİRDE SİZ DENEYİN.

Tolga Yücel

Forum Demirbaşı
Tepki
328
Bisiklet
Salcano
Banada oluyordu,sensörün janttaki cihaza çok yakın olması gerek neredeyse çarpacak kadar :) ama o kadarda denemeyin koparıp atabilir(örnek verdim) çok yakınlaştırın birbirne

Piskiletci

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
Bisiklet
Corratec
Tekerdeki sensörde küçük yeşil bi ışık vardır(sigma yazan yerinde), o ışık yanıp sönüyor ise sorun göstergededir.

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
Sensör pilini ve saat pilini kontrol edin pil akımı azalınca mesafeside düşer.Saati gidondan sökün sensöre çok yakın tutup ön lastiği kaldırıp çevirerek deneyin.Km saatinizin lastik değeri sıfırlanmış olabilir bir şekilde resetlendiyse ve sıfırı gösteriyorsa çarpan olarak sıfır olacağından değer göstermez.

Tepki
2
@ferhat köse
Dediğiniz gibi yaptım problem çözüldü teşekkür ederim. Tekrar gidona bağladım artık çalışıyor sanırım bir kere frekansı yakalayınca problem kalmıyor.Ancak pilinin zayıfladığı kesin burada bu çıkıyor :)

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@OnlyGodCanJudgeMe

Rica ederim ilk konuyu yazdığında cevaplıyacaktım ama kablolumu kablosuz mu onu tam bilmediğimden araştırıp yazayım dedim. arada bir iki gün kaçırdım :)

Tepki
2
@ferhat köse
Sts kablosuz olduğu için yazma gereği duymadım aslında ama yazsam iyi olurmuş :) Yardımlarınız için teşekkürler uğraşmışsınız. Pilleri ucuzmuş zaten tanesi 1tl gibi bir şey değiştiririm sağlıklı bir şekilde kullanırım.