Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sigma 1609 STS Cadence'yi çalıştıramadım bir türlü :(

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında F.Ertuğrul Aydın tarafından paylaşıldı.

1. F.Ertuğrul Aydın

F.Ertuğrul Aydın Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Forumda yazan herşeyide denediğim halde bir türlü olmadı. Adapazarındayım burdaki bisiklet hocasına verdim oda çalıştıramadı. mıknatıs speed kitine gelince yeşil ışık bile yanıyor olmadı cadence'da aynı şekilde acaba km saatinde mi bir sorun var? hatta speed ve cadence'nin arkasında frekans değiştirici küçük bir düğme var ona bile bastım denedim herşeyi resetledim olmadı :( Lastikler 2.1 Maxxis Crossmark kitapçığında 2.133 olarak ayarlayın diyor ayarladım normal gün saatinide ayarladım ama olmuyor. ne yapmam gerekiyor?
    Not:çalıştıramadım derken algılamıyor :( normal uyku moduna geçiş yapıyor gün saati gösteriyor hep :( ve sadece Derece ölçeri çalışıyor .

2. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Anlattıklarından sensörlerinin sağlam alıcı saatin problemli olduğu gözüküyor.Km saatinin pilini değiştirmediysen değiştir.ayrıca saati önce hız sensörüne yakın tut tekeri havada döndürerek km saati sensörün yakın bir mesafesindeyken dene eğer frekanslar tuttup çalışmaya başlarsa aynı işlemi kadanas içinde yap.Aklıma ilk geleneler bunlar bunları deneyince hala olmuyorsa yıne yaz hep beraber düşünelim başka ne olabilir diye.

F.Ertuğrul Aydın bunu beğendi.
  3. F.Ertuğrul Aydın

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    dediğinizi forumda okumuştum yaptım ama olmadı zaten km saatinin arkasında 2 tane düğme gibi birşey var gidon aparatına takınca onlara otomatik basılıyor ve anca öyle çalışmaya başlıyormuş :( ama denedim yani :)

4. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Peki birden bire mi oldu bu arıza yoksa düşme çarpma gibi bir durum söz konusu mu.Ayrıca sensör ve saatin pili ne zaman değişti.Gidon aparatıyla beraber sensöre yaklaştırdınız değil mi deneme yaparken.

5. F.Ertuğrul Aydın

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    evet dediklerinizi tekrar denedim ama olmadı :S çarpma söz konusu değil ama arızalımı bilemiyeceğim işte:( pilleri yeni.

6. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Şimdi buradan yazarak ne siz tam anlatabiliyorsunuz arızayı, nede biz tam anlayıp yorum yapabiliyoruz.Söylediğim şeyler de ilk akla gelen basit arızalar ama onların hepsini denedim diyorsunuz geriye tek çare kalıyor elektronikten anlayan bir arkadaşınıza göstermek. tüm sensörleri ve saati götürün çalışma prensibini kısaca anlatın gerisini o halledecektir.

7. Ali Menemen

Ali Menemen Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Maşaya takılan vericide küçük yeşil ışık var, teker hareket edince onun yanıp sönmesi lazım. Kontrol edin, diğer parçalar kolay kolay bozuk olmaz.

8. F.Ertuğrul Aydın

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    ilk mesajımda belirttiğim gibi yanıyor onda bir sorun yok :)

9. Ali Menemen

Ali Menemen Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Görmemişim :) O zaman sigmaya geri yollayın değiştirsinler, dışardaki bi elektronikcinin tamir edebileceği bi cihaz değil.

10. ali karagönlü

ali karagönlü Bisikletkolik

Seviye:
    Kardeş km. saatini oturttuğun yerde gidona bağlanan kısımda 4 vida var onları bir sık bakalım.

11. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Ali değiştirmezlerse dışarıdan bir elektronikçinin çok basit yapacağı bir devre var içerisinde merak etme :). defalarca açtım çok basit bir devresi var.zaten bu tip devrelerde eleman yanması yada arızası olmaz olabilecek tek şey soğuk lehim diye tabir ettiğimiz lehim çatlamasıdır.Ama bu arkadaşın problemi büyük olasılıkla cihazın anakartında değil gibime geliyor sanki pil yataklarında yada pillerinde sıkıntı var gibi elime alıp ölçüm yapmadan birşey söylemek zor .o yuzden bir elektronikçiye gitmesinde fayda var.tabiki ilk tercih sıfır aldıysa garantisi devam ediyorsa değiştirme metotlarıdır benim söylediklerim değişim olmayacaksa cihazı kurtarma yöntemidir.

12. F.Ertuğrul Aydın

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    evet yarın kargoya veriyorum değiştirsinler yani :)

13. Ali Menemen

Ali Menemen Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Onun içinde büyük ihtimalle smd mikrodenetleyici vardır ve yine büyük ihtimalle her elektronikci yapamaz :). Ayrıca soğuk lehim çatlama değil, lehim yapılırken lehim soğumadan elemanların titremesi veya devre elemanlarının bacaklarındaki lehimin ısınıp tekrar soğuduğunda yapı özelliğini kaybetmesidir. Her iki durumda da lehimlenmiş gibi görünür fakat akım geçmez. Uğraşmaya gerek yok ver sigmaya değiştirsinler :D

14. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Ben okuyan tüm arkadaşlar anlasın diye lehimde çatlama yazdım Ali .35 yaşındayım lise 1 elektronik okumaya başladığımdan beri (1990 yılı ) elektronik ile uğraşıyorum 17 yıldırda o işi savaş uçağı üzerinde devam ediyorum. onun içindeki devrede hangi elemanlar var hangileri bozulmaya müsait hangileri değil hepsini çok iyi biliyorum. aynı şeyleri söylüyoruz bende ilk öncelik değiştirmesi taraftarıyım ama inatla her yazdığıma neden muhalefet ve düzeltmeye yönelik cümle yazıyorsun cidden anlamış değilim.Amaç arkadaşa yardımcı olmak mı yoksa kim daha çok biliyor yarışımı yapacağız anlayamadım.ben değiştirmezler ise yapması gerekenleri yazıyorum dikkat edersen.eğer değiştirmezlerse bana göndersin ben hallederim eğer yapılacak birşey varsa....

15. Ali Menemen

Ali Menemen Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bana yanlış görünen bişey oldumu ben doğrusunu yazmaya çalışırım alışkanlık işte kusura bakmayın :) Niyetim kötü değil.

Ferhat Köse bunu beğendi.
  16. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    iyi niyetli olduğunu biliyorum ali sen hatırlamasanda daha önceden muhabbetimiz olmuştu :) ben teşekkür ederim kibar ve güzel cevabın için.İnşallah arkadaşın km satinide değiştirirlerde açmak zorunda kalmam :) konuyu böyle kapatayım bari :)

F.Ertuğrul Aydın ve Ali Menemen bunu beğendi.