Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sigma 1609 STS Cadence ve Kablosuz Sistemler

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında Mutluhan Usta tarafından paylaşıldı.

1. Mutluhan Usta

Mutluhan Usta Yeni Üye

Seviye:
    Merhabalar Forum Ahalisi, bir süredir yazmayı ertelediğim yazıyı yazma fırsatı ve isteği buldum sonunda,

Bisikletimi satın alıp aksesuarları yavaş yavaş toplarken sürekli forumdan yararlandım, çok güzel bilgiler edindim ve satın aldığım ürünlerden de memnunum. Araştırma süresi ve ürün çeşitliliği arasından seçim yapmak açısından KM saati çok uğraştırdı beni. Bu konuda forumda çok fazla kulaktan dolma fikir olduğunu düşünüyorum. Ne zaman bir kablosuz modelin yorumunu görsem şurada şöyle okudum yazısı ile karşılaştım ve acaba bu modeli alıpta bende aynı duruma düşermiyim diye çekindim. Bu modelleri alıp kullananlar tecrübelerini yazsalar iyi olur diye düşünüyorum. Sonunda en kötü karar karasızlıktan iyidir diyerek Sigmanın kablosuz modellerinden biri olan "1609 STS Cadence" ı aldım (Kadans kiti dahil) Kurulum konusunda Youtube oldukça yardımcı oldu. Gereksiz kablodan benim gibi rahatsız olanlar için çok güzel bir ürün, görüntü kirliliği yok. Telefonum yanımda olur genelde etkilendiğini görmedim, elektrik tellerinin yada trafonun altından geçmek hiç etkilemedi hatta tedaşın elektrik dağıtım şebekesinin yanından geçiyorum ilçeye giderken, herhangi bir şekilde etkilendiğini görmedim. Ölçümü doğru, arada sensörleri kontrol ediyorum, sensör ile mıknatıs arasındaki mesafenin gerekli biçimde kalması için. Kadans özellikli olması antreman bilgisi bakımından yararlı olacağı için tercih ettim, bazı modellerinde kadans kiti var bazılarında ise "opsiyonel" olarak yazıyor dikkat etmek lazım eğer kadans istiyorsanız.

Sanırım şimdilik bu kadar ilave tecrübelerimde yazmaya devam edeceğim

Emrah Pektaş bunu beğendi.
  2. Atıl Güven

Atıl Güven Forum Demirbaşı

Adı:
    Atıl Güven
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bende 1609 almak istiyorum ama aklima bi soru takildi sitesinde özlellikleri arasinda "backlight" var yani ekran ışıklı mı akşam bisiklet sürerken hızimızı görebilecek miyiz ?

3. Engin Sarı

Engin Sarı Canyon Ultimate CF SL

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Evet Atıl, 1609 STS'de ışık var. Gece de görülebiliyor ekran.

Atıl Güven bunu beğendi.
  4. İbrahim Aslanhan

İbrahim Aslanhan Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    ne kadara aldınız acaba ?

5. Alkan Koç

Alkan Koç Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    bende ilk alırken sizin gibi kablosuz almakdan cekiniyordum ama arkadaşım kullan bi problem yaşarsan geri verirsin dedi takdım aynı 1609 kadanslı model bizim ev trafonun yanında hiç bir sıkıntı yok fiyatını soran arkadaşlar 150 lira ışık konusuna gelince ışıgı acıyosunuz 1 kere sonra 2 saniye sonra sönüyo tekrar ışık istediginizde herhangibir tuşa dokunmanız yeterli

İbrahim Aslanhan bunu beğendi.
  6. TarıK F.

TarıK F. Forum Demirbaşı

Seviye:
    yüksek gerilim hatlarından etkileniyor arkadaslar yol boyunca gerilim hattı vardı hızım 220 lerdeydi 1 saat boyunca.

7. OzzYMKL

OzzYMKL Forum Demirbaşı

Seviye:
    Sigma 1606L dts cadance modeli yüksek gerilim hatlarından etkileniyor telefon şebekeleri ve baz istasyonları ile bir problemim olmadı.Yeni 09 serisi modellerinde bu sorunu çözdüler diye duymuştum bende.

8. Mutluhan Usta

Mutluhan Usta Yeni Üye

Seviye:
    Kablosuz, kadans kiti dahil 194TL ye geldi belki kadans kiti olmadan 150TL olabilir yada ben pahalı aldım bilemiyorum. Daha önce yazdığım gibi hızda yada km de herhangi bir sapma oladı elektrik yada baz istasyonu yüzünden.