Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

sigma 1609 sds calışmıyor yardım lütfen

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında Alkan Koç tarafından paylaşıldı.

1. Alkan Koç

Alkan Koç Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    slm arkadaşlar bugun karda arkadaşla tur yaptık eve gelene kadar sıkıntı olmadı eve geldim cıkarttım bisiklet yıkadım(cıkartırken calısıyordu) sonra calışmadıgını gördüm hic calışmıyor pildemi sorun die yeni pil takdım bişe değişmedi acaba ne yapabilirim

2. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    1609 sts (kablosuz) dan bahsettiğini düşünerek (sds modelini duymadım) renkleri tam hatırlamıyorum kitaba bakmam lazım ama hız sensöründe yanan ışık kırmızıysa saat Bike I değerini okur ,yeşil ise Bike II olarak değerlendirir.yani yeşil yanıyorsa ve senin saat kısmın Bike I deyse değer göremezsin (renkleri yanlış hatırlıyor olabilirim) bu olay en sık rastlanan durumdur.Sensörün arkasındaki reset butonuna basılı tutarsan kırmızıya yada yeşile döner her basılı tuttuğunda renk değişir.(kesin bilgi için sensörde yanan ışığın rengine ve saat üzerinde teker işaretinin içindeki yazanın I veya II olduguna bakmalısın...)

Saat pili ve sensör pili ikisinden biri zayıfladıysa sıkıntı yaşarsın.

Mıknatıs mesafesi ve yeri önemlidir oralara dikkat etmeni öneririm..

Alkan Koç bunu beğendi.
  3. Alkan Koç

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    ferhat abi öncelikle teşekkürler cevabın için ama makine hiç calısmıyo görüntü yok:S(sts abi yanlış yazmısım kusura bakma:S)

4. atakibrahim

atakibrahim Forum Bağımlısı

Seviye:
    saatınız içine su yada nem almış olabılır,saatin pilini acil bir şekılde çıkarıp kuruması için kalörüfer üzerinde 1 yada 2 gün bekletin sonra pilini takıp deneyin.Ama muhakkak pili söküp o şekılde kuramaya bırakın...

Alkan Koç bunu beğendi.
  5. Alkan Koç

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    muhtemelen öle olmuş şimdi pili cıkardım pil biraz ıslakdı inş kurtulur bakalım dediğinizi yaptım ama su gecirmesi normal değil bence egerki düzelmezse garantiye yollayacam

6. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Sen ilk mesajda görüntü yok deseydin o kadar cümleyi yazmazdım :) görüntü hiç yoksa sudan yada nemden bir şeyler olmuştur daha önce sigma saatlerinin su geçirgenliği diye bir konu açmıştım dediğime geldi :) butonlar ve üst tarafın su yalıtımını hiç beğenmediğimi yazmıştım o konuda.neyse senin sorununa gelelim benim ilk aklıma gelen ekrana bilgileri aktaran plastik yay gibi olan ara iletkenler var ekrana bilgileri aktarıyor.Onlar nemlenmiş olabilir yada arasına su kaçmış olabilir pili hemen ayır.Arkadan pil yuvasından saç kurutma makinesiyle kurulamaya çalış sonuç alamazsan ve garantiden de sonuç çıkmaz ise bana gönder ben bir şekilde içini açabiliyorum bu saatlerin :) ama ben açıp kapattıktan sonra su geçirmezlik garantisi veremiyorum :)

Alkan Koç bunu beğendi.
  7. atakibrahim

atakibrahim Forum Bağımlısı

Seviye:
    saatin arkadasında pilin takıldığı kapakta siyah renkli yüzüğe benzer o-ring denen sızdırmazsızlık keçesi var o yerinde duruyormu kontrol edin, belkide özelliğinide yitirmiş olabilir onu yenisi ile değiştirin...

8. Alkan Koç

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    ok ferhat abi teşekkürler bi yarın deniyim birazda kurutma makinesi tutarım pirinc içine falan da koyunca iyi oluyomus ama bakalım hgepsini deniycem

9. Alkan Koç

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    yardımda bulunan herkese teşekkürler akşam fön tutup sabaha kadar kalorifer üstünde beklettim sabah calısıyodu

10. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Sorununun çözüldüğüne sevindim. İbrahimin söylediği gibi pil yuvasının kapağındaki contayı kontrol et kesik veya yaralanma varmı bak.Ayrıca çok sertleştiyse arap sabunu ile yumuşat.İlk içini açtıgımda keşfetmiştim düğmelerin arkasındaki contalar hiç hoşuma gitmemişti su geçirmiyor diye yağmurlu havada çok binmemek lazım :) yada saati sökmenin kimseye zararı olmaz yağmuda saati sök tavsiyesinde bulunurum.Üst camın olduğu kapak kısmı yapıştırma (japon yapıştırıcısına benzeyen bir yapıştırıcı ile ) olarak tutturulmuş düşmelerde o camın kasaya birleşme yerlerinde kalkmalar oluyor muhtemelen suyu o noktalardan alıyor yada pil kapağındaki contadan düğme arkasındaki contalara ise yapacak hiçbirşey yok oralardan alıyorsa her seferinde alır....

Alkan Koç bunu beğendi.
  11. Alkan Koç

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    en iyisi yagmurda sökmek gibi