Sigma 1606L mı Blackburn 4.0 mı?

marule

Daimi Üye
Tepki
406
Sizce bu iki km sayacından hangisi daha iyi? Sigmanın aydınlatması tuşa basınca yanıyormuş, blackburn hep yanık mı kalıyor(ki o zmnda pili hızlı biter)? Blackburn kablosuz ama kablosuzlar kötü diyorlar? Blackburn acaip sağlam gözküyor... Ve daha bunun gibi bir çok özellik bakımından arada kaldım. Ha bi de aralarında 30€ var :) sizce hangisi?

sigma

(link)

blackburn

(link)

Scudo

arabaci

Üye
Tepki
23
Ben Sigma 1606L kullanıyorum ve memnunum. Bu cihaz da oldukça sağlam. Bisikleti dışarıda bırakmak durumunda olduğunuzda bir çevirme hareketiyle yanınıza alabiliyorsunuz. Su geçirmezlik özelliği var. Diğerini kullanmadığım için yorum yapamıyorum ama Sigma oldukça iyi.

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.166
Blackburn 4.0 kullanıyorum sayaç kontrolleri çok kolay ve ışıklı kullanımı gayet mükemmel derecede.

kory

Daimi Üye
Tepki
106
@marule

Mesajını yeni gördüm umarım geç kalmamışımdır. Ben önce Sigma nın 1606L modelini aldım kutusunu açıp fazla incelememiştim. eve gidip monte etmek için baktığımda saatin ve maşa ya takılacak montaj yerlerini görünce şok oldum. poşet lastiğinin biraz daha kalını ile bağlıyorsun. Km saatinide yapıştırıyorsun bi lastik de ona bağlıyorsun yani hiç sağlam değil yapıştırdım mı bir kere yerini pozisyonunu değiştiremiyorsun. Sonra gidip Blackburn 04 aldım içinden bir çok malzeme yedek parça çıkıyor bence çok çok daha iyi. Blackburn ın ışığına bastığında 5 sn yanıyor. Sigma da tuşlar için ışık açık yadakapalı yapıyorsun hangi tüşa basarsan o zaman yanıyor. Blackburn da aynı anda altaltta 3 işlemi ğörebiliyorsun ve kullanımı daha kolay geldi bana.

Kamil

Daimi Üye
Tepki
63
Marule ben de Sigma 1606l kullanıyorum.Cihazın aydınlatma özelliği kullanışlı değil.Anlık hız değerini sadece tamsayı ve tamsayının yarısı şeklinde gösteriyor.Yani 5.0 km/s, 5.5 km/s gibi; 5.1 km/s'i gösteremiyor.Diğer kilometre saatinin özelliklerini bilmiyorum.Ama daha önceden AS 248 kullanıyordum ve ondan sonra Sigma 1606l'yi alınca beklentimi karşılayamadı.
Bu iki kilometre saatini karşılaştırdığım bir konu açmıştım istersen onu da oku.

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
blackburn ömür boyu garantili ve en sevdiğim marka bu alandaki.

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
36 gün sonra çıkacağımız Hindistan turumuz için km saatlerini araştırıyorum bende bu sıralarda ve tercihim sanırım Blackburn olacak.

kory

Daimi Üye
Tepki
106
1 hafta önce Blackburn Delphi 4.0 aldım hatta yukarıda çok iyi olduğunu da belirttim. ancak şimdi bir sorunum var bu alet kablosuz ve bisikletle eve geldiğimde km saati havadan sinyal alıp maksimum hızı 500 km gibi gösteriyor alet 3 dakikada 100 km yol almış oluyor dağda bayır da böyle bir sorun yok ancak evde sapıtıyor antrenman dan geldiğimde evde km saatine bakıp güvenilir veriler alamıyorum. keşke kablolu bir model alsaydım kablosuz aldığıma çok pişmanım. Yada benimki mi bozuk bu konu da ne biliyorsunuz.

ergin

Forum Demirbaşı
Tepki
61
aynı problem beni içinde geçerli ikisi arasında kararsız kaldım performans ve kullanım kolaylığı haricinde artı bir özelliği varmı blackburn ün