Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

sigma 1606 daki sorun.

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında nuriaktürk tarafından paylaşıldı.

1. nuriaktürk

nuriaktürk Onursal Üye

Seviye:
    kablosuz sigma 1606 km saati kulanıyorum ilk günlerde km çok güzel çalışıyordu ama su aralar bir türlü verim alamıyorum kadance de bir sorun olmamasına ragmen km kısmı bazen çalışıyor bazen çalışmıyor mıklantısı çok yakın tutuyorum ama yinede çalışmıyor sorun nerde olabilir?

birde bu yazıyı yazarken aklıma gelen bir sey oldu ama denemedim henüz km saatinin gidonda durdugu yerdende kaynaklanabilrmi ?

2. Ouz Deniz

Ouz Deniz Onursal Üye

Seviye:
    Maşadaki okuyucudan km saat göstergesinin bulunduğu yere kadar olan kabloda sorun olabilir.
    Eğer kablosuz ise mıknatıs okuyucunun vericisinde sinyal problemi olabilir.
    Zor bir ihtimal göstergenin takıldığı (Çevir-tak ) kısımda iletimsizlik olabilir.

nuriaktürk bunu beğendi.
  3. erhana

erhana Aktif Üye

Seviye:
    Bende kablolusu var ama sanırım aynı tip "duyarga" kullanıyorlardır: Mıknatısı yaklaştırıp uzaklaştırdıkça "reed" rölenin açılıp kapanırken çıt çıt sesinin gelmesi lazım. Eğer bu ses gelmiyorsa ya mıknatıs yeteri kadar yaklaşmıyordur, ya da röle bozuktur. Eğer ses geliyorsa o zaman RF elektronikte (Vericide veya alıcıda) bir bozukluk vardır, ya da RF iletişimi engelleyen birşeyler vardır, o tür problemleri çözmeye de ne yazık ki benim aklım ermez.

Önce o çıt sesini bir kontrol etmeni tavsiye ederim.

nuriaktürk bunu beğendi.
  4. bts.elektronik

bts.elektronik Forum Bağımlısı

Seviye:
    sigma kmsaatlerinin verici güçleri zayıf .alıcı üniteyi ve vericiyi bir birine çok yakın takman gerekiyor ben yeni sigma bc 2006 aldım aynı sorunları yaşadım anlattığım işlemi yapınca şimdilik düzeldi .daha öncede 1706 modelde aynı sorun vardı .velhasıl sigma bu işi çok iyi becerememiş bence.

nuriaktürk bunu beğendi.
  5. Elman TEMEL

Elman TEMEL Bisikletkolik

Seviye:
    şölen abi bc 2006'yı bende kullanıyorum.gayet memnunum.olay tamamiyle alıcı ve verici arasında herhangi bi metal kütlenin bulunmaması ve aralarındaki mesafenin de minimum 42 cm olmasıdır.

bc 2006 'da tek çözüm bulamadığım rakım ölçümü dür.yanlış gösteriyor.kendiliğinden değişebiliyor:(

nurİ,bide saati gidonda mümkün oldukça sola tak ve bahsettiğim gibi aralrında metal kütle(maşa köprüsü,fren vs )olmasın.BUNA DİKKAT

nuriaktürk bunu beğendi.
  6. Bozcan

Bozcan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bu tip bir sorunda ilk önce pilini yeni ve taze bir pille değiştir. Verici ile saat arasında ki mesafeyi kısaltmayı dene. Kısa mesafeden duzgun calısıyor. Asağıda kalırsa cekmiyor.

nuriaktürk bunu beğendi.
  7. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Benim de ilk aklıma gelen pil

nuriaktürk bunu beğendi.
  8. nuriaktürk

nuriaktürk Onursal Üye

Seviye:
    pillerin ölçümünü yaptırdım daha dolular. bir kaç gündür bisikleti elime alamadıgım için deneme yapamadım ama ilk işim km saatini biraz daha gidona yaklastırmak olacak bakalım nasıl bir sonuç çıkacak.

9. gezgin35

gezgin35 Aktif Üye

Seviye:

Arkadaşım aynı sorun ben de var, bendeki sigma bc 1200 kablosuz, sinyal alıcısı ile km saati bağlantı yerine yağmur suları girdiğinden dolayı boynuz şeklindeki metal küflenmiş, iletişim sağlamıyor. Küfleri temizlediğim halde çalıştıramadım. sinyal alıcısının içini açıp daha güzel temizlemek lazım, sanıyorum o zaman çalışır.

10. e_komz

e_komz Aktif Üye

Seviye:
    arkadaşlar benim de 1606 ile sizinkilerden farklı bir sorunum var.odo bike 1/2 ve time bike 1/2 var. oraya hangi öncüyü giriyoruz. aynen teker ölçüsü girer gibi giriş yapın diyor. ne demek istiyor anlamadım. ayrıca teker ölçüsünü girdim, sonuç nedir ne ölçmüş oluyor nereye bakacam ?????
    burada toplam km durumunu, mesela bu cihaz satın alındığında diger bir bisiklet bilgisayarından aktarabilirsiniz diyor. allah aşkına ne diyor bu?

11. Zeki Dönmez

Zeki Dönmez Kıdemli Üye

Seviye:
    aynı bahsettğiniz sorunu ben başka marka bir km saatinde yaşadım uzun zaman problemli olarak bindim sonradan birtakım ilginç şeylerin km saatini etkilediğini gördüm gidon üstünde bulunan lamba yandığında km saatim çalışmıyordu sönünce tekrar çalışmaya başlıyordu,gene lamba yansön yaptığında km saati kafasına göre saymaya başlıyor durduğum yerden 95 km yaptığım oldu:) cep telefonu çaldığında , yüksek gerilim hattı altından geçtiğimde,km saatinde ilginç problemler gözlemledim 2 gün çalışmıyor söküyorum pilini değitiriyorum ama nafile garanti kapsamında değiştirdim ama diğeride aynı sorunları yaptı hatta size ilginç bişey daha anlatayım bir gezimiz esnasında dere kenarında mola verdik biskleti dere kenarına yatırmıştım dereden akan sudan bile etkilenip çalışmaya başlamıştı sizinkide böyle bir sorun olablir kablolu km ye geçtim rahat ettim:D
    SAYGILARIMLA

nuriaktürk bunu beğendi.
  12. nuriaktürk

nuriaktürk Onursal Üye

Seviye:
    evet haala devam ediyor cadance çalışmasına ragmen ne yaptıysam ettiysem çalışmadı bir bile gösterip olmassa bende gececegim kabloluya.

Zeki Dönmez bunu beğendi.
  13. bts.elektronik

bts.elektronik Forum Bağımlısı

Seviye:
    arkadaşlar bu bahsettiğiniz sorunlar neyazıkki sadece sigmada yaşanıyor ben yıllarca kablosuz cat eye da kullandım hiç böyle şeyler yaşamadım sigmada alıcı ve verici arası 40 cm olacak diyor kitabında maşada vericiyi en üst noktaya dahi taksanız bazen mesafe kurtarmıyor,vericiyi incecik bir orig le maşaya tutturmuş ve orada kıpırdayıp duruyor en küçük temasta pozisyonu bozuluyor. bu nasıl dizayn. üstelik başka sorunlarda yaşadım bi keresinde kitlendi üstünde versiyon bilmem kaç yazdı ve pillerini söküp yeniden programlamam gerekti.bi seferindede saati sildi.zaten sürereken yüksek gerilim hatlarından falan sanırım bazen km hiç göstermiyors sonra kendiliğinden düzeliyor velasıl memenun kalmadım geri vermeyi düşünüyorum

14. Atila Filmer

Atila Filmer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    kablolu kullanın sorun olmasın, kablosun elektrik hatlarından falan cok etkileniyor biranda formula1 aracıyla aynı gittiğinizi bile gosterebiliyor.