Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sigma 16.12 sts cad dogrumu ölçüyor?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında TrequAl tarafından paylaşıldı.

1. TrequAl

TrequAl Yeni Üye

Adı:
    Gokhan
    Seviye:
    Merhabalar.sigma 16.12 sts cad saat aldım ve taktım.kurulumdaki gerekli ayarlamaları yaptım.700x23c lastik kullanıyorum.buna göre gerekli değeri klavuzuna uygun girdim.benim sorunum görünen km ile telefonda kullandıgım yazılım arasında %5 lik bir fark doguyor.sigma daha fazla yol aldıgımı gösteriyor.bu ayarlamayı gereken teker çapıno değiştirip aynı sayaca getirebilirim fakat yanlış birşey yapmak istemedim.sigma saatler konusunda benzer problem yaşayanlar ve bu problemi sağlıklı bir şekilde çözmenin yolu varmıdır? Cvp verenlere şimdiden teşekkürler.

2. deadlistcach

deadlistcach Felt F65x cx

Bisiklet:
    Felt
    Seviye:
    Gps de yanlis olcum yapabilir yerine gore. Ne kadar suredir gozlemliyorsunuz bu hatayi ilk defa mi dikkat ettiniz?
    Ilk defa ise gps de hatali olcum yapmis olabilir
    Daha onceden takip ettiginiz bir hata ise teker çapını bir daha kontrol edin bence.

3. TrequAl

TrequAl Yeni Üye

Adı:
    Gokhan
    Seviye:
    Gps 11 uydu yakalamış oluyor.700x38c lastiklerlede aynı orandaki hatayı aldım.bir defa değil sürekliliği olan bir durum.gittiğim yolları doğru gösteriyor.

4. Özgünn

Özgünn Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @TrequAl merhaba bende 2000km dir aynı yol bilgisayarını kullanıyorum strava da kullanıyorum ufak farklar oluyor gps ile ilgili birde lastik ölçüsü ne girdiniz acaba benimde lastikler 700x23

5. TrequAl

TrequAl Yeni Üye

Adı:
    Gokhan
    Seviye:
    Valla katalog verisini tam hatırlamıyorum ama demekki normal bir sorunmuş bu durum.maksimuö hız verisine gps den güvenemiyorum atlama olur veya zıplama olur diye ama gittiğim yolu tam ve eksiksiz aldığım için bu konuda gps güvenilir.

6. Özgünn

Özgünn Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bende atlama zıplamalardan dolayı sorun yok bence sigma daha doğru gösteriyor gps bazı yerlerde bağlantı sorunu olabiliyor benim lastik değeri 2.125