Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

sigma 1009 sts sorun.. yardım lütfen..

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında enes veziroğlu tarafından paylaşıldı.

1. enes veziroğlu

enes veziroğlu Yeni Üye

Seviye:
    dün decathlondan sigma 1009 sts aldım bu gün kurmaya başladım yaklaşık 3 saattir onla uğraşıyorum fakat olmadı bir türlü ölçüm yapmıyor. göstergede sürekli 0 kmh 0 vs.. yazıyor. sensörü youtube videosundaki gibi yerleştirdim mıknatısı ona olabildiğince yakın koydum. bisiklet yeni temizledim. mıknatıs sensörün yanından geçerken yeşil ışık yanıyor. forumdan youtubedan vs.. den her yere baktım bütün tavsiyeleri denedim yine de olmuyor. ne yapmam lazım lütfen yardım edin. galiba sensörle gösterge eşleşmiyor. yardım lütfen...

2. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Önce saat kısmını sensöre yakın tut gidona bağlamadan.Eeğer saat yakındayken sensöre değer göstermeye başlıyorsa bil ki pillerin zayıflamıştır.Daha kullanmadım diyeceksin ama pillerin kullanmadan raf ömürleri de mevcut bayatlamış olabilir.Mıknatıs sensörden geçiyorken yeşil yanıyorsa iki ihtimal oluyor ya dediğim gibi pil zayıftır sensörün gönderdiği değeri saat almıyor.Yada saat ile sensörün kalibrasyonu olmamıştır. yakın mesafeden resteleme yapacaksın ikisine birden.İlk aklıma gelenler bunlar.

3. enes veziroğlu

enes veziroğlu Yeni Üye

Seviye:
    dediklerinizi yaptım ama olmuyor. bozuk ürün galiba veya pilleri zayıf. geri vermeyi planlıyorum kafayı yicem yoksa. bir türlü olmadı.

4. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    ürünü görmeden bu şekilde tam birşey yapmak zor ama aldıgınız mağazaya götürüp orada denemelerini isteyebilirsiniz.Sıkıntı yapmanıza gerek yok sigma arızalı urunlerının yerine yenisini her zaman gönderiyor.

5. enes veziroğlu

enes veziroğlu Yeni Üye

Seviye:
    ürünü paketledim yarın götürcem decathlona orda göstersinler nasıl oluyor veya bozuksa değiştirmeyi talep etcem. cevaplarınız için teşşekkürler iyi geceler ...

6. Soner SAĞ

Soner SAĞ Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Dostum ilk bağlantıda bende çok uraş verdim. Mıknatısı 5 mm ye kadar yaklaştırman gerekiyor. Bu durumda sensor lastiğe paralel değil jant tellerine doğru bayağı bir açılı duruyor. Eğer teslim etmediyseniz mıknatısın ters olmadığı kontrol ediniz. Sayaç uyku modundan 2 - 3 sn sonra çıkıyor yani eğer lastiği elle cevirerek test ediyosanız bir kaç tur atmasını beklemeniz gerekiyor. Sensor mıknatısı gördüğü anda kimometre yanıp sönmeye başlıyor.Mıknatıs üzerindeki SIGMA yazısı sensor tarafında olmamalı tam ters istikamete bakmalı. Birde paket içeriğinden çıkan lastiklere kasnaklara güvenmeyin mutlaka siyah kablo sıkma ringlerinden alarak sabitlemenizi tavsiye ederim. Bağlantıyı bu ringlerle yaptığında uzun süre problem oluşturmayacağını görebilirsin. Hatta mıknatısı bile bi kaç boy küğük ringle sabitlerseniz uzun sürüşlerinizde donanım kaybı konusunda daha emin olabilirsiniz.