Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sigarayı nasıl bırakabiliriz?

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Nail USANMAZ tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
?

Sigarayı bıraktınız, tekrar başlamayı düşünüyormusunuz?

1. Evet

oy sayısı 20
    14,2%
  2. Hayır

oy sayısı 121
    85,8%
  1. Nail USANMAZ

Nail USANMAZ Bisikletkolik

Seviye:
    Mrb. Arkadaşlar...

Sigara içen arkadaşlarımız muhakkak vardır ve eminim birçoğu sigarayı bırakmak için türlü yollar denemiştir.. (Benim gibi)

Siz yardımcı olurmusunuz..

Sigara nasıl bırakılır, nasıl kurtuluruz bu meretten..???

Hoşçakalın...

2. Burak Meşe

Burak Meşe Forum Demirbaşı

Seviye:
    Biraz klasik bir cevap olacak ama irade gerekiyor. Ben sigara içmiyorum içmemde. Onun için size çok fazla bir tavsiyem olamaz. Ama çevremde sigara içipte bırakmaya çalışan insanları görüyorum. Genelde kullandıkları yöntem, günlük içtikleri sigarayı azaltma şeklinde oluyor. Şu an bir arkadaşım bırakma aşamasında. Günde 1 paket sigara içiyordu, şimdi ise günde 1 adet içiyor. Siz gerçekten bu zehiri bırakmak istiyorsanız ve iradenize güveniyorsanız bu şekilde bir deneyin. Bundan fayda alamazsanız bununla ilgili tedavi merkezleri var. Bunlara başvurun. Sigarayı bırakmayı düşünmeniz bile bu işi başarmak için yeterli bence. Umarım amacınıza kısa sürede ulaşırsınız.

3. hetero

hetero Aktif Üye

Seviye:
    arkadaşlar bende daha 3 ay öncesine kadar sigara içiyordum. sabahları kendi kokumdan nefret etmeye başladım. hatta terim bile leş gibi kokuyordu. 3 aydır içmiyorum .me bir koku terimin kokusu bile guzelleşti. artık sabahlarıda keyifle uyanıyorum. canımda artık sigara istemiyor.heppinize tavsiyem bir sure içmeden dayanın vucudunuzdaki degişimler sizi sigaradan uzaklaştıracaktır diye düşünuyorum. heppinize sağlıklı gunler dilerim.

4. hakano

hakano Kıdemli Üye

Seviye:
    Aslinda o kadar zor degil. Tabii ki anahtar kelime irade. Ama iradeyi sigaraya karsi nasil kullanacagini da bilmesi lazim insanin. Bu ise biraz renk katmak cok faydali olabilir. Eger icmemeyi kisisel bir onur meselesi, yani icmezseniz sizin kazanacaginiz, icerseniz kaybedeceginiz bir mucadele, haline getirirseniz, o zaman hedef netlesir. Ve icmeden gecen hergun, sadece nikotin ihtiyaci azalacagi icin degil, zafer duygusu yogunlasacagi icin sizi basariya goturebilir.

guneeymurat bunu beğendi.
  5. İsmail Ağıllı

İsmail Ağıllı Onursal Üye

Seviye:

aşağıda vermiş olduğum link tam sizin için sanırım :in:

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=9272&highlight=sigara

6. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    sigara bırakmada aniden bırakmada (%96) şanş vardır yani ani bir kararla bırakırsanız en iyisidir...

7. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Yukardaki soruyu sormak, bence bırakmanın yarısı...;)

Sigarayı bırakma mücadeleniz için sizi tebrik ediyorum...:)

Zaman içinde size tıbbi anlamda kıymetli tiyolar vereceğim, şimdilik iyi geceler.

Not: Konunun ilerleyişine göre gerekli görürsek bu konuyu "Sağlık, antrenman, beslenme" başlığı altına taşımayı düşünüyorum.

Corpse Paint ve Nail USANMAZ bunu beğendi.
  8. kurt

kurt Kıdemli Üye

Seviye:

ya sen kalk bu zehrin esiri ol sonrada yardım iste warmı öle:D
    saka,saka nail senin ilacın bende sen canını sıkma!
    yarın sabah yatagından kalkıyor ilk iş olarak 1 bardak sütü ackarnına bu sayede istahın kapanıcak kahvaltı yapamıyacak duruma geliceksin ve sonra taze olduguna inandıgın 1,5 avuç fındıgı sütten sonra at bak bakalım daha sonra canın neyi cekicek hoşcakal

Nail USANMAZ bunu beğendi.
  9. blueboy

blueboy Aktif Üye

Seviye:
    öncelıkle beynınde bitirmen lazım sigara içmeyecegini sonrada aniden keserek kurtulabılırsın arada gelen nikotın krizlerınıde açık havada dolşaraka veya fındık fıstık cips çekırdek vs. şeyler yıyerek giderebılırsın

10. abdullahabdullah

abdullahabdullah Forum Bağımlısı

Adı:
    Abdullah YEŞİLTAŞ
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Öncelikle gerçekten sigarayı bırakmanız için kendinize söz geçirebilmeniz lazım. Sigaranın eksikliğini, vücudunuza başka enzimler yükleyip gidermelisiniz ilk başta. Mesela şeker alımı, çekirdek,.. ardından sigara eksikliği şokunu atlatmış olursunuz. Bu yüzden sigarayı bırakanlar oburlaşırlar. Bisiklet sürmen baya avantaj aslında. Bu sayede sigara içmeyen bisikletçilerle, sigara içmeyen arkadaşlarınla gezmen ve onlara da" Sigara içmeme mani olun" demen yine yardımcı olacaktır. Vücudunu 1 ay alıştır böyle ve yoğurt yemeyi ihmal etme. Patlıcan da yiyebilirsin ki nikotin vardır içinde.

Özgüvenini yitirme asla.

Sigarayla Savaşanlar Derneği / Vakfı ile temasa geçmeni öneririm.

NEfesin açıldıkça da sigarayı zaten istemeyeceksin. Hapishaneye dönmek gibi bir şey olacak bu senin için.

11. M.Burcu Cebesoy

M.Burcu Cebesoy Forum Bağımlısı

Seviye:
    babam da sigara kullanıyordu ve yaklaşık 10 sene önce çok iyi hatırlıyorum gençlik ve spor bayramı sabahı kalktı ve ani bir kararla '' ben bugün sigarayı bırakıyorum'' dedi. o gün bu gündür bırakın sigara içmeyi, sigara içilen bir ortama dahi girdiğini görmedim.kendisi 41 yaşında ama baktığınız zaman 30 yaşındaymış gibi görünür.Hala sigara içseydi bu kadar yakışıklı ve dinç olurmuydu bilmiyorum :)

İrade meselesi yani......

12. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Melis hanım, babanızı da BF a üye yapalım. Sakıncası yoksa Fotoğrafını da avatar olarak koysun. Sigara ile ilgili tecrübelerini de bizlerle paylaşsın. Biz de onu bisikletçi yapalım.
    Ben bir yeşilaycı olarak babanızın burada(özellikle bu topikte) bulunmasından gurur duyarım. :)

13. M.Burcu Cebesoy

M.Burcu Cebesoy Forum Bağımlısı

Seviye:
    teşekkürler mesut abi ,bende isterdim böyle birşeyi ama mümkün görünmüyor şimdilik, babam sürekli işlerin başında duran birisi , işi olmasa bile babamı pc başına oturtupta zaman geçirtemezsiniz zaten :)hiç yerinde durmaz,annem duymasın çokta çapkındır :D

bu arada kendisi eski sporcudur, amatör olarak boksla ilgilenmiş ama bi gün antremanda fena dağıtmışlar güzel yüzünü , babaannem de görmüş tabi bunu,kıyamet kopmuş ( babaannemin haberi yokmuş bir kulüpte boks yaptığından) babamda bırakmış :)

Mesut Girgiç bunu beğendi.
  14. kurt

kurt Kıdemli Üye

Seviye:
    kim dagıtmış haberin varmı? bak şimdi merak ettim:D :D

15. korayyetgin

korayyetgin Yeni Üye

Seviye:
    Önce kesin kararınızı verin.Sigara içmemeye başlar başlamaz,sigarayı bıraktığınızı bütün yakınlarınıza,arkadaşlarınıza,tanıdıklarınıza,tanıştıklarınıza söyleyin.Sıkıştığınızda derin derin nefes alın,bol bol su için,canınız ne isterse yiyin.Aldığınız kiloları daha sonra yavaş yavaş verebilirsiniz.Unutmayın,bu işin eziyeti bir ayı geçmez.Kolay gelsin.

16. kurt

kurt Kıdemli Üye

Seviye:
    ne diyon abi sen ya:D adam bırakmaya niyetli yada birilerine yardımcı olunsun diye konu acılıyo sen sigarayıda gectin gömdün allah korusun:D

17. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Ama arkadaş puroya nasıl başlayabilirim diye sormuyor ki... :)
    İyi niyetli olduğunuza eminmisiniz.. :)

18. kurt

kurt Kıdemli Üye

Seviye:
    halil uygun arkadas simdi kafasını duvarlara vuruyordur,hayy ben kafama! nerden attım ben bunuda tutmadı falan filan diye:D:D

19. Burak Meşe

Burak Meşe Forum Demirbaşı

Seviye:
    Halil,

Bence şu an bir hata yapıyorsun ve bunun farkında değilsin. Sigarayı bırakma konusunda tavsiye bekleyen birine tütün içmenin zevk olduğundan bahsediyorsun. İçilen sigararanın, puronun, püponun, vs... vücuda zararı vardır ve bırakılması için geçerli en büyük sebep budur. Uyuşturucu kullananlarda ilk başta bundan zevk alıyor ama sonunda içinden çıkılması çok zor bir duruma giriyorlar. Lütfen tavsiyede bulunurken biraz daha dikkatli ol. Burada hiç sigara içmemiş, yaşı küçük üyelerde var. Sen sigara vs. gibi şeylerin zevk verdiğini söylersen bunu onlarda denemek isteyebilir.

Sigara zevk vermez. İçerisindeki nikotinden dolayı sizi kendisine bağımlı yapar ve bu nikotin bağımlılığından dolayı sigara içme isteği duyarsınız.

20. hakano

hakano Kıdemli Üye

Seviye:
    Puro konusunda Halil Uygun cok haksiz sayilmaz. Gercek puro bir sure sonra sigaranin berbat tadinin farkedilmesini saglayabilir. Ayni sey pipo icin de gecerli. Bunlari bilen bilir zaten. Ama tabii ki kacamak cozumler bunlar. En iyisi hic uzatmadan hemen birakmak.