Sigarayı bırakmak artık çok kolay haydi sizde aramıza katılın

Tepki
41
Evet ben bıraktım haziran ayından beri içmiyorum ve bunca yıldır nasıl içmişim bu maddeyi anlayamıyorum öncelikle allen carr ın çok etkili ve başarısı kanıtlanmış videosunu kendimizi vererek izliyoruz veya kitabını okuyoruz video linki (link) o da mı olmadı pfizer ilaç firmasının çıkartmış olduğu champix adlı sigarayı bırakma paketini alıyoruz o zaten istemesenizde bıraktırıyor böylelikle sigarayı bırakınca çok daha iyi pedal çevirebileceğinize eminim haydi burada bir misyon edinelim ve bırakalım ;inanın hayatınızın en güzel kararı olacaktır bu

Scudo

Mehmet_Gürsoylu

Forum Bağımlısı
Tepki
381
Konuya taş koymak istemem ama... Benim annem de 36 yıldır sigara içiyor geçen sene bu champix denen ilacı aldı.Kullandı ve bıraktı.Amaaaaa :) En ufak bir sinirlenme anında hemen sigara arıyordu 2-3 kere markete giderken döndürdüm.En sonunda bizden gizli içmeye başlamış gene.

Bunun yanı sıra aynı ilacı kullanan eniştem sigarayı hiç bırakamadı,kuzenim ise bırakıp 3 ay sonra tekrar başladı.Yani olay kafada bitiyor.İradesi güçlü olmayan kişiler bu meretten asla kurtulamaz.Zaten başlamakla baştan kaybettiler :)

Tepki
41
olay kafada bitiyor kesinlikle bırakmak istemeyen bir kişiye bıraktıramazsınız fakat şu da bir gerçek ben champix ile bıraktım şu an canım artık hiç istemiyor sigarayı champix ilacı ile sigarayı bırakan oranları çok yüksek tabi biraz çaba da kişi de olmalı yani bence yardımcı etken kullanmadan %100 lük bir irade gerekiyorsa ki ben başaramamıştım ; champix %80 lik kısmı hallediyor gerisi bağımlıya kalmış oluyor bence ama bırakamıyanlarda var belirttiğiniz gibi

turist

Daimi Üye
Tepki
203
iş kafada biter addictivity denen nane,basit olarak nümerik şekilde derecelendirilirse eğer; tütünün tiryakiliği ile eroin aynı seviyelerde. Sigaraya savaş kapsamında bu tespiti yasaya sokmaya çalışıyordu Amerikan senatosu bir kaç sene evvel..

Acı gibi kavramların (böbrek ağrısı, diş apsesi, mide ağrısı) nümerik sıralandırılması biraz fantastik bir durum olsa da, kimyasal bir hadise de var ortada illaki.
Kısacası destek alsan da, almasan da iş kafada biter..Hatta destek almak, kafadaki mücadelende, gardını düşürür. Riskin sürer..

Tepki
41
bir de şu var eğer bir kişi 3 ay içmiyorsa sonra tekrar başlıyorsa 3 ayda madde bağımlılığı ve kanda nikotin kalmıyor dolayısıyla kriz de olmuyor bu şekilde başlanılıyorsa kişini n kendi tercihi ben ben hazirandan beri içmiyorum canım da çok nadir istiyor o istek de çok kısa sürüyor fakat şunu bilmeliki insan ben bile 1 tane içsem (ki hayatta içmem bir daha )arkası gelir

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
Arkadaşım Champix ilacını kullanmaya başlayalı yaklaşık 50 gün oldu, aslında fiziksel olarak hiç aramadığını söylüyor ama biz işi riske atmamak adına devam ediyoruz. Kesinlikle tavsiye ediyorum.
İş kafada biter diyen arkadaşlara da katılıyorum ancak bu ilacın fiziki bağımlılığı biyolojik olarak ciddi şekilde etkilediğini bizzat müşahade ediyorum bu süreç içerisinde.
Ancak ne olursa olsun öncelikle kişi bırakmayı kafasına koymalı, yani hangi ilaç olursa olsun getirin bakalım bunu da bir deneyelim tarzıyla hareket edildiği sürece bu işte başarı şansı yoktur. O yüzden sevgili Mehmet, belki de valide hanım kendi içinde henüz hazır değildi bırakmaya ve çevrenin zoruyla kullanmaya ikna oldu.
Allen Carr da psikolojik hazırlık sürecinde oldukça etkin bir yöntem. Gerçekten bırakmak isteyen arkadaşlar Champix ile beraber bu yöntemi de okur ve izlerlerse bırakacaklardır. Tüm bağımlılara Allah yardım etsin.

• Beğen
Tepkiler: Sahra EVRENSEL

Ekrem Erten

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
Sedona
10 yıldır içiyordum, hiçbir ilaç kullanmadan geçen hafta bıraktım. 8 gündür ağzıma sürmüyorum. Arada canım istiyor tabi ki ama umarım tekrardan başlamam.

6-7 ay önce yine bırakmıştım. O sefer ara ara 1-2 tane içiyodum. 2 ay öyle devam etti, sonra tekrardan başladım. Bu sefer bir tane bile içmicem, şu 3 ay barajını bir aşabilsek :)

HakanAydın55

Forum Demirbaşı
Tepki
381
Bisiklet
Mosso
10 seneye yakın içiyordum.
1 hafta oldu bıraktım....

aklıma gelmiyor........

Tepki
19
o ilaçla bantla olucak iş değil kafada bitirmen lazım ben bırakalı 6 ay oldu hiç bişey kullanmadan bıraktım şu anda hiç aramıyorum ha 1 tane bile içsem gerisi gelir o ayrı mesele

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Allen Carr yöntemini denedim ve sanırım 2 ay a yakın süredir sigara içmiyorum. Seyrederken son derece saçma bir video gibi gelsede, nasıl olduğunu anlamadığım bir şekilde işe yaradı.

Bu video yu seyretmeden önce bir kaç kez daha bırakma girişimim olmuş, başarısızlıkla sonuçlanmıştı. (16 senedir içiyordum)

Ben de bu video ya bir göz atmanızı tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: Sahra EVRENSEL
Tepki
41
ilaçlı veya ilaçsız tamamen kendi iradesiyle bayağı bırakan varmış gördüğüm kadarıyla ::))zaten sigaradan zevk ve keyif alıyorum diyen kendini kandırıyordur yok çünkü öyle birşey sigara firmaları bu ilaç yüzünden paniklediler satışları azalıyor zyban vardı o çok etkili değildi ama şimdik champix var ve bırakmak isteyen bu ilaç yardımıyla bırakabiliyor elbetteki hiç ilaçsız bırakabilmek hem büyük irade ve başarı hemde takdir edilecek bir durum ben ilaçsız bırakamamıştım

Mehmet_Gürsoylu

Forum Bağımlısı
Tepki
381
Değerli bir abimin sözü vardı onu söyleyeyim :D Kimse sigarayı tamamen bırakamaz sadece içmeye ara verir :) Doğrudur yanlıştır bilmem ama bana öyle geliyor ki 1-2 ay sonra burdaki bıraktım diyen arkadaşların çoğu içmeye başlayacak görüldüğü üzere önceden bırakıp tekrar başlayanlar da olmuş zaten :)

Bu arada önemli bir bilgi de var spor yapan insanların vücudunda x isimli bir hormon sık salgılandığı için sigara ve bağımlılık yapan maddelere karşı direnç sağlıyormuş.Bu yüzden sporcuların çoğu sigara içmiyor olabilir aslında.Ama sigara içen çok bisikletci tanıdığım var o yüzden belkide bisiklette işe yaramıyor :)

Tepki
3
Daha önce bir çok kere başarız sigara deneyimlerinin ardından çeşidi "one" olan filtresi delikli ve baya light sigaraya döndüm.. winston one, muratti one gibi bir çok sigaranın one'ı mevcut.. önceleri gelen duman çok az gelse de zamanla alıştım.. gitgide günlük sigara adedimi de azalttım. Sonunda Haziran ayında tamamen bıraktım.. canım istemiyor hiç.. biraz kilo aldık tabi.. sonra da bisiklet aldım :) ağır sigara içerken bırakınca insanın canı daha çok sigara istiyor.. yavaş yavaş nikotin ihtiyacını azaltmak ilaçtan daha güzel bence..