Sigara ve Alkol İncelemesi

Eroseros

Forum Bağımlısı
Tepki
1.300
İsim
Eray Yumuşaker
Bisiklet
Sedona
@Erkin Kalender
Korkma kardeşim, tartışma iyidir. Yeter ki hakarete varmasın.

Scudo

Serrchi

Daimi Üye
Tepki
769
İsim
Serhat Özcan
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Cyclocross
Sigaramı sararım, biramı da evde yaparım, paramıda simsarlara kaptırmam. Tabi tüm bunların yanında bisikletime de binerim..

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bu iki maddenin insan sağlığı ve ekonomisi bakımından zararları bazında tartışıyorsak, alkol sigaranın yanında çok daha masum kalacaktır ya da kötünün iyisi demek daha doğru bir tabir olur. Yakınlarından biri yahut kendisi "kanser" hastalığına yakalanmayan ya da hayatında kanserli bir insanı ve onun tedavi sürecini görmeyen kimseye ne kadar anlatsanız boş. Ben genetik sebeplerle bu hastalığa yakalandım ancak hastanede yattığım dönemlerde sigara sebebiyle kolu bacağı kesilen, bağırsağı alındığı için karnından s.çan, boğazına soktukları tüp ile yemek yiyip, tek akciğerle nefes almaya çalışanbirçok insan gördüm ve hepsinin pişmanlığı yüzlerinden okunuyordu. Tavsiyem bir onkoloji hastanesine gidip tedavi olan bu insanları ziyaret edin, belki o zaman aklınızdaki perde kalkar. Sigara içmeyen insanlar var olduğu sürece, sigara içebilme hürriyetinin var olduğunu kabul etmiyorum. Zira açık hava da olsa o lanet olası dumanınız bizi, çocuklarımızı zehirlemeye devam ediyor. Oksijenin bol olduğu bir açık alanda, sizin o içinde her bok bulunan keyif verici maddenizin benim temiz hava alma hürriyetimi kısıtladığını siz de çok iyi biliyorsunuz.

FReeDoMSpY

Aktif Üye
Tepki
54
İsim
Adar Çetin
@Erkin Kalender ben bir senedir sigara ve alkol bırakmış bir müzisyen olarak hem yaptığım müzikten zevk almaya başladım hemde yeni başladığım spora daha çok yapıştım . Arkadaşlarımın çoğu müzisyen ve sürekli alkol sigara tuketiyorlar . İlk başlarda benimle dalga geçiyorlar di şimdi başardıklarımi görünce bana ozenmeye başladılar . Hiç bir ilaç tedavisi felan görmedim 10 yıldan fazladır bagimliydim . Bağımlı olduğum için kendime daha fazla kızdım ve bi kerede bıraktım . Hala ara sıra canım çekiyor ama mesele irade ve alışma süreci sadece . Tüm sigara alkol kullanan arkadaslara bu sözüm. Bağımlı olacaksaniz doğaya çevreye bisiklete spora ve en önemlisi kendi vücudunuzu sevmeye bağımlı olun .. bol pedallar saygilar :)

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
alkol olarak yıllanmış scotch öneririm 12-18 yıllıkların tadı ve içimi baya yumuşuyor, burada ki bourbon cu arkadaşlara da selam olsun ama şahsen jack i kapımdan içeri sokmam, şarap, likör ve rakı yı mümkünse üreticisinden bulmak iyi oluyo.
tütün de kükürtle işlenmemiş herhangi bir tütün olabilir, satılan açık yerli tütünler genelde çok fazla oranda kükürt içerir, katkısız yapılan paket tütünleri tercih edebilirsiniz. çok ucuz tütün alıp da fosur fosur tüttürmeyin :) bir de kağıt konusu var, bunlarda da chlorine, yani beyazlatıcı olmayanlarını tercih ediniz, gene ucuz olan arap kağıtları çok fazla chlorine içerir.
zorunlu uyarı; tabi ne yaparsanız tadında ve zamanında yapmak önemli, ciğeri eline alacak kadar içen insanın foruma girmeyeceğini varsayıyorum

onaylamadığımız davranış biçimleri şekil a-1
https://pics.onsizzle.com/alcohol-because-no-great-story-starts-with-a-salad-197725.png