Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sigara içenler herhalde artık içmez.

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Soner Sarihan tarafından paylaşıldı.

1. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    :eek: :eek: :eek:

zararlı olduğunu hepimiz biliyoruz ama bu kadar somut gösterilince daha bir etkili oluyor.

umarım herkes bırakır.
    umarım hiçkimse başlamaz.

2. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Kesinlikle çok etkileyici bir video... Normalde "Videolarımızı Burada Toplayalım" konusuna taşırdım ancak belki de bu konuyu tek başına sabitlemeliyiz Sağlık Bölümü'nde.

3. ateze

ateze Misafir

Hayatımda yaptıgım en ıyı ıs sıgarayı bırakmaktı. Umarım herkes bırakır.

ZekiAlper ve felis911 bunu beğendi.
  4. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Çok etkileyici bir video. Bildiğimiz gerçeği bir kez daha yüzümüze çarptı. Hayatımda yaptığım en iyi iş sigaraya hiç başlamamaktı. :D

yighitjan bunu beğendi.
  5. deepcriminal

deepcriminal Aktif Üye

Seviye:
    çok güzel bir örnek, umarım içenlere bırakmak için iyi bir vesile olur..
    sigara içmeden çok daha rahat ve daha güzel yaşabilirsiniz.. ;)

6. Ümit Arabacı

Ümit Arabacı Kıdemli Üye

Seviye:
    kendimce en doğru şeyi yaptığıma şimdi dahada çok sevindim sigarasız bir hayat çok daha güzel

felis911 bunu beğendi.
  7. Nevzat KÖSEOĞLU

Nevzat KÖSEOĞLU Onursal Üye

Seviye:
    bu video daha once verılmıstı yanılmıyosam

8. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    O videoyu kurgulayanlara binlerce teşekkürler.
    Bir sigara içicisinin akciğerinin çektiği çile anca böyle anlatılabilirdi invitro(laboratuvar) olarak.

Paylaşım için Soner hocama da teşekkürler.

9. Haşim Okyay

Haşim Okyay Onursal Üye

Seviye:
    Şu anda izleyemiyorum, şirket bilgisayarı olduğu için video açmıyor. Ama eve gidince mutlaka izleyeceğim, inşallah bir faydası olur da tiksinirim. Bir ara üst üste sigara içip kendimi tiksindirmiştim, bıraktım. Ama 1 ay olmadı yine başladım. Bir kez daha deneyeceğim, inşallah bırakabilirim..

10. mavicocuk78

mavicocuk78 Yeni Üye

Bir arkadaşım... böyle demiş..! Ben de eski bir sigara tiryakisi olarak, önerim tiskindirerek yapma bu işi... bende çok olmadı sigarayı bırakılı... Bence yukarıdaki video harika bir örnek, onu birdaha birdaha izleyebilirsin. İnternette onun gibi görüntüler bulman mümkün onları izle sigaranın hayatından aldıklarını senden aldıklarını ve alacaklarını düşün.. bence daha kolay olur... Sigarasız bir yaşama arkadaşım ben başardık kabul ediyorum kedimi... umarım sende başarırsın...
    3. Sınıf insan muamelesi görüyor artık sigara kullanıcıları... ben 3. sınıf insan olmak istemiyorum...

11. ateze

ateze Misafir

Ben bırakalı altı yıl falan oluyor,bu sure zarfında dilimde çıkan aftlardan bir hal oldum,ama ınatcıyımdır, su dahı ıcemedıgım gunler oldu o aftlar yuzunden ama tekrar baslamadım, arasıra kacamaklarım oldu evet ama bunu paket alıp ıcme boyutuna tasımadım.
    Somut olarak zararını aslında cebınden cıkan yıllık para mıktarını hesaplayarak cok rahat gorebılrısınız, bır yılda sıgaraya verdıgınız parayla hayalınızdekı bısıkletı bıle alabılrısınız, bu bıle bu kadar aşikarken saglıgımız ıcın olan faydalarını saymaya bıle gerek yok.
    Şu anda pek cok yerde sıgara ıcmek kanunen yasaklanmaya baslandı, umarım caydırıcı olur...
    H.Okyay kardeşim sen de bırakabılırısın, ben gunde üç paket :boese157: ıctıgımı bılıyorum, sadece azımlı olmak ve kararını netlestırmek bırakmaya yetıyor, neden bır seye bagımlı olasın kı, bu kadar acız mıyız bız? Özgür olmak istiyorsan bunu dusun ve bu ılletı defet basından. Kendi gucune guven, kım ne derse desın boş.

Haşim Okyay bunu beğendi.
  12. Haşim Okyay

Haşim Okyay Onursal Üye

Seviye:
    Eskisi gibi fazla içmiyorum, bir paket 2 günde bitiyor. Azalttım iyice, ama tamamen bırakacağım. Kız arkadaşım da bu konuda desteğini esirgemiyor zaten.
    Şöyle bir şey var, vücutta sigara içme isteği uyandığında bir tane çıkarıyorum paketten. Yakmıyorum ama, bir kaç saniye geçtikten sonra geri bırakıyorum elimden. O bir kaç saniyeyi atlattın mı zaten yakmıyorsun.
    Tamamen irade meselesi. Mesela üzerimde ateş taşımıyorum, yoldan geçen birinden alırım diyorum. Sigara elimde geziyorum öyle, biraz yürüdükten sonra ateş bulamadığım zaman da geri bırakıyorum cebime içmiyorum.
    İnşallah temelli kurtulacağım bu illetten.

13. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Çok doğru bir yoldasın,
    Bırakacağına inanıyorum. Ben asla paket almayarak bırakmıştım.
    Paket almamış ve arkadaşlarımda oldukça içmiştim , bulduğum zaman.
    Çok evcimen birisi olduğum için böylelikle günlerce sigaradan uzak kalabilmiştim.
    Biliyordum ki paket alırsam hepsi bitecek.

Bir de bırakmaya karar verdiğiniz gün, bulabildiğiniz herkese sigarayı bıraktığınızı, sizi bir daha sigara ile göremeyeceklerini söyleyin, büyük büyük laflar edin, kendi üzerinizde oluşturacağınız bu baskı da işe yaramıştı bende.

Ne yazık ki hala canım çok istiyor.

O yüzden daha öncede yazdım.

Umarım hiç başlamazsınız.
    Bırakmak gerçekten çok zor.
    ama başlamamak çok kolay.

Haşim Okyay bunu beğendi.
  14. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Videodaki deney yapan arkadaş nedense o ölümcül zehire çıplak eliyle dokunabiliyor :S? ne cesaret ama :D?
    düşününce biz o zehiri içimize havayla çekiyoruzda baya baya tırstım:SD:d

15. Haşim Okyay

Haşim Okyay Onursal Üye

Seviye:

İyice merak ettim şu videoyu ya :rolleyes: Eve gidergitmez izleyeceğim :D

16. Ouz Deniz

Ouz Deniz Onursal Üye

Seviye:
    Bu video daha önce 3 kez verildi ama paylaşmaktan zarar gelmez.Ben sigarayı bırakalı 4-5 ay oldu heralde.Bırakmadan önce bu videoyu izledim ama bırakmam da en ufak bir etkisi bile olmadı niye mi?
    Çünkü 400 tane sigarayı tek celsede içmiyoruz bu bir
    400 tane sigarayı içerken kesintisiz içmiyoruz 4'te biri boşa yanıyor bu iki
    zaten içerken bile bu katran balgam yoluyla olsun dışarı atılıyor bu da 3...
    Ama yinede herkes sgarayı bıraksın lütfen.Ben bıraktım rahatladım.Ayda 70-80 ytl sırf sigaradan kar etmek çok önemli bir ayrıntı...

17. grotto

grotto Üye

Seviye:
    Gercekten cok iyi bir video.İyiki hic baslamamisim dedim.Paylasim icin cok tesekkurler