Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Satıldı SIFIR (1 günlük) (2010 model) SEDONA 321

Konu, 'Yol Bisikleti İlan Arşivi' kısmında Mehmet Çevik tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Mehmet Çevik

Mehmet Çevik Yeni Üye

Seviye:
    SATMA NEDENİM: Bayağıdır şehir bisikleti almak için araştırma yapıyor ve kendime uygun kadro arıyordum. Boy 1.62 olduğu için bir türlü bulamıyordum. En sonunda gözümü karartıp, belki olur diye, gidip SEDONA 321 (2010)'un 49 cm'lik kadrolusunu aldım.

Üstüne üstlük jant ve hazne sistemini de farkını vererek standart gelene göre çok daha kaliteli olan shimano R500 jant seti ile değiştirttim. Ayrıca sele borusunun çok uzun olması sebebiyle, alt bölümünden küçük bir kısım, bayii tarafından özenle kesildi. Böylece zaten hafif olan bisiklet biraz daha hafif oldu. Ama sele borusu bana göre hala çok ama çok uzun.

Ancak sadece sedona bayiinden eve gelene kadar yaptığım sürüş sonucunda bariz bir şekilde anladım ki bu kadro bana haliyle büyük. (yani bisiklet toplamda sadece 5-6 km kullanılmış oldu.)

bisiklet süper hızlanıyor. ancak boyumun kısalığı sebebiyle tam hakim olamadığımı ve üstüne üstlük sırtım ve bacaklarımın da ağrıdığını farketttim. Ve akşam radikal bir karar alarak bunu satıp kendime şehir bisikletlerinde bir türlü bulamadığım XSmall boyutta bir dağ bisikleti alıp, tekerlerini de ince tekerlerle değiştirmeye karar verdim.

FİYATI: bahsettiğim şekilde xsmall kadroda bir dağ bisikletini bir an önce almak sedona 321'i zararına satıyorum.

Fiyat: 750 TL . (Kargo alıcıya aittir)

(bu arada üzerinde sıfır shimano R500 jant seti olduğunu unutmayalım.)

Kadro 6061 Alu. (49-50 cm)
    Maşa Sedona 28'' Alu.
    Furş Neco CC142
    Gidon Amoeba HBM-310
    Boğaz Amoeba STM-310
    Sele Borusu Amoeba SPD-330
    Sele SPORTOURER FLX MAN GEL (bilgi için bakınız)
    Vites Kolu Shimano Altus EF-50
    Ön Vites Shimano Altus
    Arka Vites Shimano Acera 360
    Aynakol Shimano Acera 360
    Pedal Wellgo
    Ruble Shimano Acera HG-40-8
    Zincir KMC Z-51
    Fren Kolu Shimano
    Fren Shimano Acera
    Jant SHIMANO R500 jant seti
    Lastik CST
    İç Lastik CST

Biraz acemice de olsa çektiğim fotoğraflar:

not: resimlerde görünen arka ayaklık ve zincir koruması fiyata dahil değildir.
    - mesaj adedim yeterli olmadığı için buradan sorularınıza cevap vereceğim.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.