Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sidi Ergo 2 Carbon Vernice

Konu, 'Bisiklet ve Donanım Ağırlıkları' kısmında Selçuk Çilek tarafından paylaşıldı.

1. Selçuk Çilek

Selçuk Çilek Forum Bağımlısı

Seviye:
    Çağrı, ayakkabılarıda hangi bölüme ekleyeceğimi bilemedim.Gerekirse değiştirebilirsin.

SİDİ Ergo 2 Carbon Vernice 43 numara
    Look Keo Kalleri monte edilmiş
    Toplam 706 gram

Bora, d.berkay, İlyas ŞANLI ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  2. Doruk ÖZTÜRK

Doruk ÖZTÜRK Kıdemli Üye

Seviye:
    Ayakkabının çifti kaç gram (kalsiz)?

Güney Tuncer bunu beğendi.
  3. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bende merak ediyorum bunu ama toplamda muhtemelen bir 50gr kadar daha hafiftir.. Look Keo kalleri ben de kullanıyorum çok hafifler ama vidalarla beraber yaklaşık işte :) Bu arada benim carbon Northwave Aerlight lar bundan daha hafif geliyor :D

4. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bende şu S-workleri bir tartıyım ya çıplak merak ettim şimdi 500gr diyo ama bakalım ne çıkacak :)

ONUR_GÜNTEPE bunu beğendi.
  5. Selçuk Çilek

Seviye:
    Kalleri çıkarıp ta tartmayı üşendim. Ama monte edilmiş kaller Look Keo Grip . Vidalarıyla birlikte bir çifti,: 68 gram.
    Ayakkabılar o zaman 638 gram ağırlıkta.

6. Doruk ÖZTÜRK

Doruk ÖZTÜRK Kıdemli Üye

Seviye:
    Banada ağır geldi... S-Worksler tanesi 250 gr civarı geliyordu numarasını hatırlamıyorum. Çağrı abi tartınca emin oluruz...

7. Selçuk Çilek

Seviye:
    Çağrıyla ayakkabı almadan önce konuşmuştuk. Ben de S-works ler ile Sidi Ergo2 arasında gittim,geldim.Ama Sidi deki Aşil Tendonu çevresinde var olan sistem Specialized ta yok. Zaten o sistem 40 gram gibi ağırlık ekler. Ama o sistem de muhteşem. Benim ayaklarım kemiklidir ve ayakkabılar kullanıldıkça aşil tendonu etrafında gevşeklik oluşuyordu. Ergo2 de kilit var.
    Tartarken 43 numarayı tartıp karşılaştırın.

8. Doruk ÖZTÜRK

Doruk ÖZTÜRK Kıdemli Üye

Seviye:
    Bende sizin gibi ergo 2 ile s-works arasında kaldım ama s worksler fiyattan dolayı ağır basıyor malum aktif pedalda indirim var... Tabii önce bisikleti tamamlamalıyım. Sakıncası yoksa nerden ne kadara aldığınızı söyleyebilirmisiniz özel mesajda olur.

9. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Ben de en başta aynı ikilemde kalmıştım hatta üçlem diyelim. 43 Sidi küçük, 44 büyük geldiği için Sidi'den vazgeçtim. S-works ler ise çok güzeller ama sonradan makaralı sistem istemedim ve aynı nedenden Scott Limited'i de eledim. Bide tabi ayaklarımın hafif taraklı olması işi bozdu. S-works'u denemedim ama Sidi ve Scott ayağı çok geniş olanlara pek uymuyor, bir numara büyüğünü almak gerekiyor bu da yol ayakkabısı için pek makul değil. Sonuç olarak Northwave Aerlite ile gittim. Topuk desteği iyi, taraklı ayaklar için birebir ve tabanı süper esnemez. Aerlite larda ağaç katmanlar ile güçlendirilmiş 5 katlı karbon taban var. Çoğu review sitesi bu tabana 1 numara diyor. Zaten bu modelin bazı ünlü yarışçının tercihi olmasının, mesela Hincapie, bir nedeni de muhtemelen tabanının esnemezliği.

10. Doruk ÖZTÜRK

Doruk ÖZTÜRK Kıdemli Üye

Seviye:
    Bende bir aralar s-works ü makarası kaçırıyor diye vazgeçmiştim ama aktif pedal zaten garanti veriyor onun için tekrar ısındım ayakkabıya... Benimde ayaklarım taraklı ve ben hiç bir ayakkabıyı denemedim tabi o safhalara gelince denerim tabiki. Scott limitedi düşünebilirim tabiki sistem olarak s-worksle aynı tabii fiyatınıda göz önünde bulundurmak lazım. Ama bisiklet İnşallah SL3 olursa kaskla beraber s-works ön plana çıkar tabiki... Sidi ve scottu nerde denediniz?
    Northwave Aerlite i araştıracağım. Siz tarttınızmı peki ayakkabılarınızı?

11. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Look keo kaller takılı tam 700gr :) Aşağı yukarı Ergo2 ile aynı ağırlıkta sayılır. Scott limited'i erdoğanlarda denemiştim.. Ergo2 ise bir arkadaşımda var, 43 numara ve bana küçük geldi.. Denediğim tüm 44 Sidi'ler bendeki mtb'de bunlara dahil bol geliyor malesef. Scott Limited muazzam hafif ama biraz nazikler malesef. Bu modeli düşünürsen aşağıdaki linkte cidden çok makul bir fiyattan satılıyor ve yol parası ödemiyorsun..

http://www.evanscycles.com/products/scott/limited-2009-road-shoe-ec019863

12. Doruk ÖZTÜRK

Doruk ÖZTÜRK Kıdemli Üye

Seviye:
    Bir türlü giremedim şu siteye merak ettim şimdi... Ağırlığı S-works e göre ağır ama gayet iyi. Fiyatı da uygun ise ve benim için en önemlisi tabanın esnemezliği de iyiyse alınabilir gibi gözüküyor... Ayrıca teşekkürler link verdiğin için yoksa aklımın ucundan geçmezdi bu marka...

13. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bu arada linki Scott Limited için verdim bir karışıklık olmasın. Gerçi o sitede Aerlite'da var ama bunların tabanı 3 katlı karbon. Bahsettiğim 5 katlı karbon taban Aerlite SBS diye geçen kilitli modellerde ve 2009 model Aerlite larda var sadece. Ama 3ü 5i çok farketmiyormuş :) Kullanıcılar her iki modelin de süper esnemez oldukları konusunda hemfikir. Bu arada eminimki benden daha iyi biliyorsunudur ama yinede hatırlatmak istiyorum, ayakkabı seçiminde çok fazla ağırlığa takılma. Hafif modeller tabiki avantajlı ama ayağın rahat ettiği müddetçe. Son olarak Selçuk bey bizi affeder umarım :) konusunu biraz dağıttık..

14. Selçuk Çilek

Seviye:
    Özel mesajı yazdıktan sonra aklıma geldi Doruk. Specialized ı MTB de kullanıyordum. Mükemmel ayakkabılar . Seleleri de bence piyasadaki en iyilerden.
    Dediğim gibi benim ayaklarımda gram et yok. Ayakkabıları sıkı oturmaları için önden fazla sıktığımda ön üst kemik üzerine fazla baskı yapıyordu. Sidi de bu farklı. Çok sıkı bağlamayıp aşil tendonu arkasındaki mekanizmayı sıkıyorsun.Ve tam "kararında" bir sıkılık ile mükemmel uyumu sağlıyorsun.
    Ayakkabıları "hafif" bol gelen bisikletçi arkadaşlar için. İlk çift çorap kullanan siz olmazsınız. Yani ince bir iç çorapla diğer çoraplarınızı birlikte giyiniz.

15. Doruk ÖZTÜRK

Doruk ÖZTÜRK Kıdemli Üye

Seviye:
    Evet biraz dağıtmış olduk... Zaten bende bu konuyu gördükten sonra s-worksleri tarttım. Yani benim için rahatlık ve esnemezlik ön planda birde hafif oldumu keyfime değmeyin ama karar vermek için hepsini denemek gerekiyor...

16. Doruk ÖZTÜRK

Doruk ÖZTÜRK Kıdemli Üye

Seviye:
    Masajı şimdi farkettim. Zaten modeller arasında küçük farklar var bunuda deneyerek anlayabiliriz hangisi ayak şeklimize uyuyorsa onu tercih ederiz sidi deki aşil tendon desteği avantaj zaten ayakkabıda hafifliğe o kadar takmamak gerekiyor.

17. akseki

akseki Üye

Seviye:
    slm ergo2 carbon lite ları nerde bulabilirim yardımcı olabilirmisin selçuk abi

18. Selçuk Çilek

Seviye:
    bunlar bana bisikletle birlikte geldi. Türkiye de kimin sattığını bilmiyorum abicim.
    slm

19. akseki

akseki Üye

Seviye:
    teşekkürler selçuk abi yinede yardımcı olduğıun için birde birşey daha sorucam bikeandoutdoor diye bir site var orası güvenilir mi acaba biliyormusun selçuk abi

20. Selçuk Çilek

Seviye:
    Andığın adresten hiç alış veriş yapmadım. Ama sana yardımcı olabilecek üyeler vardır. Bu soruyu ilgili bölümde sorsan ,mutlaka yanıt veren üyeler olacaktır.