Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sid World Cup & Sid Team

Konu, 'Süspansiyon' kısmında parkcaka tarafından paylaşıldı.

1. parkcaka

parkcaka Üye

Adı:
    Çağdaş Kurtoğlu
    Seviye:
    Merhaba. Süspansiyon bölümünü oldukça taradım ama tam olarak aradığım bilgiye ulaşamadım. Bu 2 maşanın ayrı ayrı yorumlarını okusam da tam olarak 2 maşa arasında ne fark olduğunu bulamadım.

70 kiloyum, ayda 3-4 araziye giriyorum geri kalan zamanda şehiriçinde biniyorum. Yani hafiflik önemli kriter benim için. Bu 2 maşayı inceledim sitesinden teknik bilgim az olduğu için bir türlü çözemedim farkını.

Bu konuda bana yardımcı olabilecek olan var mı?

Birde şu anda J1 kullanıyorum. 6 ayda amörtisörde bir nevi boşluk oluştu tıkırtı mıkırtılar :) Yukarıda bahsettiğim maşalar çok daha kaliteli maşalar. İyi bakımla bana aynı sorunu yaşatırlar mı belli sürede?

2. Bike-City

Bike-City Aktif Üye

Seviye:
    Sid World Cup & Sid Team profesyonel yarış parçalarıdır. İkisinin en büyük Farkı malzemeridir. Sid wc Karbon Sdi team Alü malzemedir. Temiz ve bakımlı kullanıldığı sürece boşluk kesinlikle yapmazlar. Çalışma sistemleri aynıdır fakat remove out ları değişiktir. (Koldan kitleme aparatları) Sid serisinin en hafif maşası sid race dir.. iyi forumlar

parkcaka bunu beğendi.
  3. parkcaka

parkcaka Üye

Adı:
    Çağdaş Kurtoğlu
    Seviye:
    teşekkürler. Fakat ben gidondan kilit istiyorum o yüzden WC ve Team arasında kaldım. 2sininde ağırlıkları yaklaşık aynı. Farklı malzeme kullanımı ağırlığı değiştirmemiş. Herhalde dayanıklılık aradaki fark doğru mu anladım?

4. Bike-City

Bike-City Aktif Üye

Seviye:
    Ağırlıkları birbirinden çok farklı ve ikisindede gidondan kitleme mevcut. ama sid wc nin gidondan kitlemesi biraz ayrıntılı ve daha hafif. ağırlıklar:
    Sid wc 1230gr + Gidondan kitleme = 1360gr
    Sid Team 1475gr
    Sid race 1302gr

Sağlamlık açısındn hepsi sağlamdır. Sid wc karbon 0lduğu için biraz daha az esneme yapar okadar...

5. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Sid team ve Sid worldcup, ikisinin de kullanımları hemen hemen aynıdır, ikisi de gidondan uzaktan kumandaya sahiptir, worldcup ın team den üstünlüğü; 70 gr kadar hafiflik, karbon şaft ve taç, titanyum fren pivotları. Sid serisinin en çok satan modeli team dir ve fiyatına göre alınabilecek en iyi yarış maşalarındandır herkese önereririm. Race ise lockout u olmaması nedeniyle önerilmez, race ve worldcup hemen hemen aynı derece de hafiftir ama race çok daha ucuzdur, worldcup ise teamden sadece70 gr hafif olmasıyla beraber fiyatı 2 misline yakındır...

parkcaka ve Baki Berk Kayalar bunu beğendi.
  6. parkcaka

parkcaka Üye

Adı:
    Çağdaş Kurtoğlu
    Seviye:
    Teşekkürler ama Hakan Bey siz 70gr daha hafif diyorsunuz WC Tema'den, Sayın Bike-city'e göre 115 gr fark var. Ki bu 2 rakam arasında aslında psikolojik olrak ciddi fark var. 70 gr önemsemeyebilirim ama 100 gr ve üstü bir fark olunca tekrar düşünmek gerekir. Gerçekten ölçüp verilen rakam acaba hangisidir. Tekrar teşekkür ederim hem bike-city hem Hakan Bey.

7. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    SID WC'nin tartılmış (ve şaft borusu kesilmiş, lock out dahil) ağırlığı 1360 gr.
    Rock Shox'ın "remote lock out" mekanizması ise yukarıda belirtildiği gibi 130 gr değil, 45 gr kadar geliyor.
    SID Team ise 1400 gr'ın az üzerinde, lock out ile beraber tabi ki. Yani aradaki fark yine Hakan Abi'nin de söylediği gibi 70-75 gr kadar.

parkcaka bunu beğendi.
  8. parkcaka

parkcaka Üye

Adı:
    Çağdaş Kurtoğlu
    Seviye:
    Official web sitelerinde WC: 1407g Team: 1475g olarak belirtilmiş.

Ama tabii en doğrusu gerçekten tartıldığında çıkan sonuç. Teşekkürler.

9. Selim Çam

Selim Çam Onursal Üye

Seviye:
    180 cm boy 80 kg olan birisine önerir misiniz?

10. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Amortisörde bu rakamlar çok değişken olabiliyor. Bunun ilk nedeni kesilen şaft borusu ve remote lock out kablosunun uzunluğu.
    Bir diğeri de içerisindeki yağ miktarı. Sonuçta biraz eksik veya biraz fazla olduğunuda gram bazında bu ağırlığı değiştirebiliyor.

11. Bike-City

Bike-City Aktif Üye

Seviye:
    Kullanan kullanabilir ama Reba tavsiyemdir... Genelde esneme yaparlar.. Bence Reba her bakımdan (Hafiflik hariç) "Kullanım işleyiş sağlamlık" daha albenili.