SID race mi R7 super lock out mu ?

M3rt

Aktif Üye
Tepki
7
Rock shox SID race ile Manitou R7 super lock out arasında seçmekte kararsız kaldım. SID race 1304 gr ve R7 de 1400 gr bildiğim kadarıyla. hangi amortisör daha iyi performans gösterir ?

Scudo

Emre Ede

Forum Demirbaşı
Tepki
207
BEnce SID race..manitou maşalara karşı bi anti sempatim var, ama manitou r7 çok iyi bir maşa..Kullanan bi abimin daha şikayet ettiğini hiç görmedim :)
ama bu iki seçenek arasında SID race derdim nede olsa o bir rock shox :) bildiğim kadarıyla sıd race bacak kalınlığı 28mm, onu alana kadar reba yada recon al, 32mm bacak kalınlığı var;)
ayrıca mert sen napıcan abi bu maşaları nie soruyon ? :D kalkıpta alcam deme, kıstırırım bak Eskişehir sokaklarında :D sana xxl gelir bu maşalar, parana yazk:) bi işe kalkışmadan önce danış,forumdaki abilerimize Eskişehirdende bize ;)

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Recon ne çalışma prensibi, ne performansı ne de ağırlığı ile SID, R7 seviyesinde olamaz.

Ben bu seçimde R7 diyebilirim, çünkü yeni SID Race'lerin lock outu yok. Artık bu kadar sık kullanılan bir sistemin (hem de bu sistem Rock Shox'da Motion Control ile zenginleştirilmişken) bir maşada bulunmaması eksi bir yön. Zaten çok hafif olmasının bir nedeni de bu.
R7 ise hem lock outlu olması, hem ağırlığı hem de 30 mm.lik iç boruları ile daha güven veren bir maşa.

M3rt

Aktif Üye
Tepki
7
@EMREEDE

Emre eskişehirde deilim o yüzden sadece forumda soruorum yoksa gelcem akına :D kararsız kaldım acaba ilk amortisörü mü deiştirsem yoksa jant ve göbeklerimi bilmiorum.ama amortisör alırsam tercihim R7 olcak gibi...

Yetkin Şahin

Forum Bağımlısı
Tepki
265
Bisiklet
Scott
arkadaşlar forumda sorun mu var?dün gece bu konuya ve sağlık bölümünde bi konuya cevap yazmıştım.sağlık bölümündeki konuya yarım saat sonra tekrar baktığımda yazdığım cvp yoktu.ve dün gece buraya yazdığım cvp da şimdi yok hatta ,hakan abi ye (hakan yazman) 'a burdan soru sormuştum onunda cevabı vardı ama şimdi yok.ve sağlık bölümüne aynı yere tekrar vevap yazdım,en son yazdığım cevap yine yok ,ilk yazdığım cevap var.anlamadım bi türlü ?

M3rt

Aktif Üye
Tepki
7
bu iki amortisör hakkında bi soru daha sorcam. yaklaşık 61 kg olduğum için R7 super lock out bu ağırlıkta biri için performans olarak bi düşüklüğü olabilir mi ?

Fatih Özgenlik

Forum Bağımlısı
Tepki
393
@Yetkin Şahin

sanırım bir problem var. bende bugun 2 mesaj yazdım ve bir konu açtım. ama yarım saat sonra ikiside yoktu.

• Beğen
Tepkiler: İdris ACA

Yetkin Şahin

Forum Bağımlısı
Tepki
265
Bisiklet
Scott
bence senin kilona uygun 61 kg ideal ....
evet sorun vaar kesinlikle...forumda...

• Beğen
Tepkiler: d.berkay

Emre Ede

Forum Demirbaşı
Tepki
207
@HaliliOzturk

zaten Reconu, SID ve r7'nin çalışma prensibleriyle kıyaslamıyorum Halil abi.Benim orda Merte demek istediğim, bu maşalara okadar para verene kadar gitsin recon alsın paşa paşa kullansın, recon merte yeterde artar bile, mertin corratec x-vert motion u var, 2007 ön arka xtr arka attırıcı filan var, seviyo lüks parçalar almayı, o parçaları arazide filan kullanmıyo, şehirde arkadaşlarıyla gezio..demek istediğimi Mert anladı zatn, halada arkasındayım dediklerimin, bu iki maşayıda almasın, parasına yazık..tartışır gibi olduysa kusura bakma halil abi, yanlış anlaşılmasın saygılar :)

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Mert'in nasıl kullandığını ben bilemem tabi. Ancak bir çok insan var ki sıfr keyif olsun diye üst model parçalarla donatıyor bisikletini. Bence hala burada bir sorun yok. SID seviyorsa SID kullansın ;).

M3rt

Aktif Üye
Tepki
7
@EMREEDE

Emre tabi %80 şehiriçinde dolaşıodum ama artık biraz deişiyo durum. yani düşünün amortisörün RST gila sl bu amortisörle araziye girmek biraz bana saçma geliodu çünkü bırak performansı 2.6 kg ı aşan ağırlığı da pek güzel gelmio.sende RST gila sl olsa ve sadece en sert yerlerde çalışsa araziye girer miydin ? :) tabi bi de arkadaşlarımda da bianchiler olunca pek hadi araziye girelim deişik bişeyler olsun diyeyemem :D gerçi artık yanımda da corratec S03 ve xtr aynakollu bi arkadaşım olcak ama neyse :D :D yani biraz deişiyo bu şehiriçi durumu en başta amortisörü deiştirmemin nedenide bu zaten :) saygılar

cnaltnk

Üye
Tepki
1
M3rt galiba burda bana laf atmışsın ayıp olmuyor mu abicim insanların geçmişiyle dalga geçmek :D:D hem ben o bianchi yi antreman için almıştım:p

M3rt

Aktif Üye
Tepki
7
@cnaltnk

:D olsun can artık sende de corratec var ya bu iyi oldu işte...

Emre Ede

Forum Demirbaşı
Tepki
207
@M3rt

sen benim bundan önceki bisikletimi görmedin dimi ? siyah renk demir kadro,full tourney kompenand, 25ytllik bi maşa full demir...bisiklet kafadan 20kg cekiodu senin maşan yine iyiymiş 2,6 geliomuş benim maşa 3,5 geliosa yatıp kalkıp sukretmek gerekio :D o bisikletle araziye cıkıodum ben...emin ol en sert darbelerde bile calışmıodu maşa:D:D takılcak adam yok diosun,etrafımda bianchiler var diosun, gelsene oğlum yanımıza, bende yeni yeni kondisyon yapmaya başladım, beraber kent orman,şelale yolu filan yapalım..arazi görsün vücudumuz, bisikletimiz..
Biz düşüncelerimizi söyledik, karar sana kalmış..İlla alıcam diosan, hala SID maşadayım ben ;) herzaman yanımıza gelebilirsin bak mert aklında bulunsun, sen arkadaşın beraber arazide yaparız ;) haberleşelim yeter..

M3rt

Aktif Üye
Tepki
7
@EMREEDE

eski bisikletin çok sağlamdır heralde :D ahh ahh bi anda aklıma eski bianchi focus um geldi bende eski bianchiciyim :D tamamdır şimdi datçadayım eskişehire geleyim haberleşelim görüşürüz. ben karar verdim R-seven alcam :)

Emre Ede

Forum Demirbaşı
Tepki
207
@M3rt

paşa gönlün bilir MErtcim, r7 al, hem yakından görmüş olurum :D Benimde almayı düşündüğüm bi maşaydı, özellikle pistonlarının siyah renk olması tamamen aklımı çelmişti ama Halil Öztürk abim saolsun korkutmuştu beni, sonra başka olaylar gelişti,rock shox recon 351 solo air aldım :D neden korkmuştum biliomusun ? oku..

@HaliliOzturk

Halil abinin kurduğu bu cümle R7 platinum için geçerliydi, yani maşanın en üst seviyesi için..Disk bağlantısının sıyrılma riski olduğunu Halil abi gibi bi bisikletçiden duyunca vazgeçmiştim, neyse bu kadar korku yeter :D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@EMREEDE

halil bunu bana yazmıstı
o r7 benımdı...
disc te bi baglantı sorunu olmadı ama masa kecelerden patladı öyle cöp oldu..:D :D