Sid Race 2007 Yağlama

Tepki
12
merhaba arkadaşlar. benim sorunum, sid race 2007nin yağlanması. kullanım kılavuzunda w5 ve w10 yağ kullanmamız gerektiğini yazıyor. bu yağların hangisini nereye koyuyoruz ve bu yağların amortisör için olması gerekiyormuş! sebebi nedir? son olarak piyasadaki (bisikletçilerdeki) yağlar çok pahalı bunu yarine daha uygun fiyatlı olan CASTROL un motorsiklet amortisörleri için olanını kullanabilirmiyim. verdiğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür edrim. saygılarımla, faruk.
NOT: lütfen işinin ehli arkadaşlar cevap yazarsa sevinirim.

BENİM AMORTİSÖRÜM:
http://www.togoparts.com/items/images/item-1161095124.jpg

CASTROLUN YAĞI:
http://lubsboutic.com/WebRoot/LaPoste/Shops/box9732/4D3B/799E/CA44/5A85/C077/0A0C/05E9/C83B/500_ML_m.jpg

• Beğen
Tepkiler: ali tekintüre
Scudo

Mustafa Acar

Keep going...
Tepki
548
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Biraz araştırma sanırım sorunu halledebilirdi... Rockshox ın yani sramin sitesinden gerekli dökümanları elde edebilirsiniz...

google dan sid race 2007 service guide diye aratırsanız veya 2007 technical manual diye aratırsanız gerekli dökümanlara ulaşabilrisiniz..

amaortisör yağlarının en belirgin özelliği akışkanlığın ve vikozitenin diğer kardeşlerine nazaran farklı olması.Bilindik yağlar keçelere zara verir bantlara zara verir. bu yüzden normal hidrolik yağı yada herhangi bir 10wtlik yağ kullanmak olmaz. sonra servisle muhattab olmayın. motosikletteki yağlar olurmu bilmiyorum ama 30 liraya motorexin yağ bidonu var 1lt. Bu kadarı sizin maşanızın ömrünü doldurmasına yetecektir ki yağınız o sürede zaten ömrünü doldurur.:D..

araştırıpı service manualleri okursanız ingilizcenizin olmasına bile gerek yok resimlerinden ve koyu yazılarından bile başarı sonuca ulaşabilirsiniz..kotalı olmasam indirip güzelce tarif edebilirim ama bende axonun bilgileri var..

forumda mutlaka için açan vardır inş cevap yazarlar..:D

• Beğen
Tepkiler: faruk kütük

ali tekintüre

Daimi Üye
Tepki
137
daha önce boxxer için çok aradım.(rock shox),5 mi,10 mu?diye sonra castrol denedim sorun çıkmadı fakat aynı no...fazla uğraşırsan gıcık yapıyor...

• Beğen

Samet Şenel

Forum Bağımlısı
Tepki
782
Bisiklet
Bisan
Markası önemli değil herhangi bir firmanın 10'luk veya 5'lik amortisör yağını kullanabilirsiniz. Bu yağlar belli standartlara göre üretilir..

(link)

İndirip inceleyebilirsiniz kaçlık kullandığını.

• Beğen

eray akyol

Forum Demirbaşı
Tepki
160
maşanın yağını değiştirirken Oringlerin de değişmesi gerekiyor. zamanlar deforme olmuş olma ihtimalleri çok yüksek. motosiklet için olan yağlar kullanılabilir mi bilmiyorum ama bana göre mühim olan viskozitesi. yine de işinizi şansa bırakmayıp bisiklet amörtisörü için olan yağlardan almanızı öneririm. sram ın web sitesinde ne kadar yağı nasıl uygulamanız gerektiği videolarla birlikte anlatılıyor. bilgilere oradan da erişebilirsiniz. hatta youtube da buna dair videolar da mevcut

• Beğen
Tepki
18
Bisiklet
Giant
ben de bu masayı kulanıyorum yorumlarnız nelerdır performansı saglamlı dha arazıye gırmeım bılmıorum