Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sid Race 2007 Yağlama

Konu, 'Süspansiyon' kısmında faruk kütük tarafından paylaşıldı.

1. faruk kütük

faruk kütük Üye

Seviye:
    merhaba arkadaşlar. benim sorunum, sid race 2007nin yağlanması. kullanım kılavuzunda w5 ve w10 yağ kullanmamız gerektiğini yazıyor. bu yağların hangisini nereye koyuyoruz ve bu yağların amortisör için olması gerekiyormuş! sebebi nedir? son olarak piyasadaki (bisikletçilerdeki) yağlar çok pahalı bunu yarine daha uygun fiyatlı olan CASTROL un motorsiklet amortisörleri için olanını kullanabilirmiyim. verdiğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür edrim. saygılarımla, faruk.
    NOT: lütfen işinin ehli arkadaşlar cevap yazarsa sevinirim.

BENİM AMORTİSÖRÜM:

CASTROLUN YAĞI:

ali tekintüre bunu beğendi.
  2. Mustafa Acar

Mustafa Acar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Biraz araştırma sanırım sorunu halledebilirdi... Rockshox ın yani sramin sitesinden gerekli dökümanları elde edebilirsiniz...

google dan sid race 2007 service guide diye aratırsanız veya 2007 technical manual diye aratırsanız gerekli dökümanlara ulaşabilrisiniz..

amaortisör yağlarının en belirgin özelliği akışkanlığın ve vikozitenin diğer kardeşlerine nazaran farklı olması.Bilindik yağlar keçelere zara verir bantlara zara verir. bu yüzden normal hidrolik yağı yada herhangi bir 10wtlik yağ kullanmak olmaz. sonra servisle muhattab olmayın. motosikletteki yağlar olurmu bilmiyorum ama 30 liraya motorexin yağ bidonu var 1lt. Bu kadarı sizin maşanızın ömrünü doldurmasına yetecektir ki yağınız o sürede zaten ömrünü doldurur.:D..

araştırıpı service manualleri okursanız ingilizcenizin olmasına bile gerek yok resimlerinden ve koyu yazılarından bile başarı sonuca ulaşabilirsiniz..kotalı olmasam indirip güzelce tarif edebilirim ama bende axonun bilgileri var..

forumda mutlaka için açan vardır inş cevap yazarlar..:D

faruk kütük bunu beğendi.
  3. ali tekintüre

ali tekintüre Kıdemli Üye

Seviye:
    daha önce boxxer için çok aradım.(rock shox),5 mi,10 mu?diye sonra castrol denedim sorun çıkmadı fakat aynı no...fazla uğraşırsan gıcık yapıyor...

4. Samet Şenel

Samet Şenel Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
  5. eray akyol

eray akyol Forum Demirbaşı

Seviye:
    maşanın yağını değiştirirken Oringlerin de değişmesi gerekiyor. zamanlar deforme olmuş olma ihtimalleri çok yüksek. motosiklet için olan yağlar kullanılabilir mi bilmiyorum ama bana göre mühim olan viskozitesi. yine de işinizi şansa bırakmayıp bisiklet amörtisörü için olan yağlardan almanızı öneririm. sram ın web sitesinde ne kadar yağı nasıl uygulamanız gerektiği videolarla birlikte anlatılıyor. bilgilere oradan da erişebilirsiniz. hatta youtube da buna dair videolar da mevcut

6. nazım kayhan

nazım kayhan Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    ben de bu masayı kulanıyorum yorumlarnız nelerdır performansı saglamlı dha arazıye gırmeım bılmıorum