Sıcaklar...

Tepki
6
Arkadaşlar bu sıcak havalarda binebiliyor musunuz bisiklete ? Akşamları bile çok sıcak oluyor. Fikirleriniz neler acaba ?

Scudo

Sercan Sözer

Forum Demirbaşı
Tepki
409
İsim
Sercan S.
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Katlanır
Maalesef fazla binemiyorum.İstanbul 'da yarın 53 derece sıcaklık bekleniyor.(hissedilen)

Tepki
6
Ankara da aynen öyle olacak. Bu sene felaket bir nem var Ankara'da.
Biz kuru sıcağa alışığız ama bu sene nem mahvetti bizi.

Ahmet Gürkan

Daimi Üye
Tepki
328
Bisiklet
Sedona
Akşam 9'dan sonra biniyorum, hem sakin oluyor hem de serin... Gündüz saat 5'de 6'da bile 35-40 derece sıcaklık oluyor, hiç keyifli olmuyor doğrusu. Bir de bu yaz nedense Ankara'da hiç alışık olmadığımız bir nem durumu hakim, yapış yapış oluyoruz...

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Valla dün 5.5 saat bindim eve geldiğimde polar saat 40 derece sıcaklık gösteriyordu :s

Samet Şenel

Forum Bağımlısı
Tepki
782
Bisiklet
Bisan
Sıcak soğuk farketmez,İzmirin sıcaklarına alışık olduğum için Eskişehir bana sıcak gelmiyor hiç. Öğle güneşinde çıkar binerim bisikletime hiç takmam :)

-Paşa-

askssy
Tepki
579
Bisiklet
Specialized
bizde haftada üç gün sabahları 6 da kalkarak bi 30-35 km yapıyoruz akşamları iş dönüşü gününstresi ve yorgunlugu ile pek çıkamasak da sabah devam ettirmeye calısıoruz.. üstelik malatya cok sıcak örneğin geçen akşam 8 de belediye önünde 34 derece gösteriyordu. gündüz 45 i geçiyo

Tepki
6
Ahmet GÜRKAN arkadaşım, bu akşam bineceksen o saatlerde görüşebiliriz belki.
Eryaman'da neredesin ?

Adil

Aktif Üye
Tepki
113
Dün akşam (08.Agu.10 - Ctesi) akşama doğru 6 gibi ankara eskişehir yoluna girdim. 2 otobüsün arasında kaldım. ilk otobüsü sağından geçtim bir diğer otobüs ise sağ şeritteydi.bu otobüsüde geçeyim derken otobüsçü gaza bastı bende tam arkasında oldugumdan otobüsün motorunun sıcagını ve zehirli gazlarının içine daldım resmen, ve o anda tüm vücudumun yandığını hissettim. bu otobüsüde sollayıp geçtikten sona odtu de arkadaşımla buluştum ama yanma hissi geçmemişti ve acısı belli bir süre devam etti. Eğer GÖZLÜKLERİM OLMASAYDI GÖZLERİM NASIL OLURDU BİLEMİYORUM. UCUZ ATLATTIM SANIRIM.

O YÜZDEN KORUMA KIYAFETLERİMİZ OLMADAN BİNMELEYELİM.
Bilginize.

• Beğen
Tepkiler: Ayhan YILDIZ

Furkan Yavuz

Forum Demirbaşı
Tepki
267
Bisiklet
Salcano
38 derecede 40 km hiç durmadan 22.8km/h ortalamayla yol yaptığımı bilirim. önemli ola bisikletten indikten sonraki ter boşalması. düşük tempo hiç de rahatsız etmiyor ancak yine de çıkmamaya çalışıyorum. en güzeli sabah 6-10 arası ve akşam 7-11 arası

Tepki
61
Bugun (8 Ağustos Pazar) Gündüz saatlerinde yaklaşık 4-5 saat kadar 100 km lik mesafe sürdüm, kısa kısa su takviyesiyle bir sıkıntı yaşamadım, ama perişan bir yüz ve saç, eve gelince de hala üstümdeki yorgunluk daha önce olmamıştı :)

Kadir Özen

Daimi Üye
Tepki
104
eskişehirde 7 ağustos cumartesi günü bisiklete bindim en yüksek 39-40 derece diyordu. inönüye doğru gittim. yol boyunca hiç durmadan rüzgar estiğinden sıcağı ve terlediğimi hiç hissetmedim. sabah 10.30 da yola çıkmıştım. baya bi mola vererek. ve yoldada eskişehirden tanıdık bisikletçi dostlarla karşılaşıp onlarında çorbasına sucuğuna ortak olduktan sonra saat 6 gibi eve vardım.
toplam yol 79 km. ortalama 21.0 km/sa ile gittim. dediğim gibi rüzgarlı günlerde çıkmak çok daha faydalı oluyor.