Sıcaklar bitene kadar gündüz bir daha asla...

aşırı sıcaklarda gündüz turuna çıkar mısınız?

• evet çıkarım

• hayır çıkmam

• kararsızım

• Toplam katılım
    77

Emrah Özşahin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.745
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
önceki gin 85 km yaptım sabah 11 de çıkıp akşam 19:00 da geldim boynum kollarım, dizlerimin altı falan hep kızardı yanık kremi falan sürdüm neyse ki hiç acı çekmedim. 1 hafta uğraşırım diyordum bu yanıklarla :)

Scudo

Eren D.

Daimi Üye
Tepki
153
İsim
Eren Demirbaş
Bisiklet
b'Twin
Geçen gün Kartepe'yi deneyeyim dedim. Ramazan başından beri 5-6 kere çıktım sadece (30-40 km civarı düz yol). Antrenmansızlıkla öğlen sıcağı vurunca az kalsın asfalta yapışıyordum. Gündüz ççıkarsam düz yola çıkarım ancak bu sıcaklarda.

Kollar zaten yanmıştı, o sıcakta formayı kıvırmadan pedallayınca kollar oldu Beşiktaş :D

Kaliteli, yüksek faktörlü bir güneş kremi önerebilirmisiniz? Bir de o kadar terliyoruz, bu güneş kremi etkisini kaybetmez değil mi?

serkanoz87

Daimi Üye
Tepki
197
İsim
serkan özdemir
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
valla ben izmirde öğlen sıcağında saat 2 de çıktım cumartesi ve pazar, rossman dan aldığım 20 liralık 50+ kids güneş kremiyle kollarımı yüzümü boynumu kulaklarımı ve ensemi kremliyorum, beyaz tenli birisi olmama rağmen halen beyazım 38 39 derecelerde tek yanık yok :)

• Beğen
Tepkiler: bulut

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
Antalya'lıya pek fark etmiyor; bugün öğlen 12'de çıktım bir Belek yaptım geldim 75 km, geldiğimde kıpkırmızıydım ama yarım saatlik soğuk bir duş ve 2 şişe soğuk suyla normale döndük :komik::komik:

Abdullah07

Daimi Üye
Tepki
425
İsim
Abdullah
Bisiklet
b'Twin
@taner07 Antalyalılar olarak genelde gündüz feneri olduğumuz için yanmak gibi bir derdimiz olmuyor. :D

• Beğen
Tepkiler: taner07

Sıtamina1825

Aktif Üye
Tepki
208
Başlangıç
1958—59
Bisiklet
Atala
Dün 179.6 km yaptık (Denizli- Nazilli- Denizli). Hareket sabah 7 de başladı. Grubu bekleme, lastik patlatma, zincir koparma(@Ömer KARAN :D) derken 3 gibi nazilliden dönüş yoluna çıktık. Ben yandığımı bile fark etmedim çünkü 1 ay öncesinde Denizli- Çardak yolunda çok güzel yanmıştım. Bu iş de biraz selenin acıtması olayı gibi alışmak, alıştırmak lazım :harika:

dodobir

Daimi Üye
Tepki
207
İsim
Kerem
Bisiklet
Cube
@Eren D. Nivea'nin veya Garnier'in kremlerini kullanabilirsin ama maksimum koruma saglayan 50 faktor olmalarina dikkat et. Bunlar suya dayanikli, zaten denize girerken bile koruma saglamak icin uretilmisler. Ama cok uzun surus yapacaksan gene de kremini ara ara tazelemen iyi olur.

• Beğen
Tepkiler: Eren D.

oktayakgoz

Forum Bağımlısı
Tepki
507
Bisiklet
Salcano
Ben gecen carsamba 12 de ciktim ve yaklasik 10 saat surdum. Buyukcekmece yokusunu cikarken zirveye ulasabilirmiyim diye dusunmeye basladim. Su alacak hic bir yer yoktu.

Tecrube ettigime gore su cok onemli. Yeterli su alinirsa gunes hic etkilemiyor. Kilolu sayilirim. Yandim ama cok sorun olmadi. Su isine dikkat edilirse bir sey olacagini sanmam. Cuma gunu 1.5 lt su ictim yola ciktim sariyere gittim geldim su ihtiyacim bile olmadi. Hiz olarak yapabildigim kadar yaptim

• Beğen
Tepkiler: Ali E.

mehmet roy

Daimi Üye
Tepki
295
Bisiklet
Salcano
en temizi bu işi spor olarak yapıyorsan sabah güneş doğduktan hemen sonra ve akşam güneş batarken en ideali

tolga akyol

Forum Demirbaşı
Tepki
457
Bisiklet
KTM
Bugün yeni yol bisikletimi aldım ve 2km mesafede olan servise pedal olmadığı için yürüyerek götürdüm. Hayatımın hatasını yaptım. Sanki hayatımda ilk kez yürüdüm sıcakta. Heryerimden sular akıyor. Akan ter gözlerimi yaktı. Gözlerimi zor açtım ve yürümeyi bıraktığım anda bir süreliğine daha çok terledim. Gölge bile kurtarmıyor abi.

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.718
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
@erol__152 yok abi tabi zor oluyor da direniyorum ben bisanın montain cat modeli var 18 kg bisiklet sele altı takım çantam da var 19 kg ulaşıyorum o rampada az yol bisikletli tokatlamadım :)

• Beğen
Tepkiler: erol__152

ismail.yüksel

Forum Demirbaşı
Tepki
276
@eozalp1914 bizde arkadaşlar denizli-nazilli+30 km yapmıştık toplamda 202 km. ama çok yorulmuştuk, siz de durumlar nasıldı kaç kişi gittiniz :)

Sıtamina1825

Aktif Üye
Tepki
208
Başlangıç
1958—59
Bisiklet
Atala
@ismail.yüksel Aslında Buharkent turu olacaktı bir kısım geri döndü ben de hadi Nazilli pide turu yapalım diye öneri sundum kalan 10kişiden herkes geldi. Özellikle Buharkentten sonra oluşturduğumuz kaçış grubu iyiydi iki kere lastik patlamasına rağmen yaklaşık 15 dk önümüzdeki grubu yakaladık.Sonra 12 km başkanımızı ittirdik.Dönüş yolu hep çileli olmuştur ters rüzgar falan. Genel olarak iyi diyebiliriz. İlk defa bu kadar yola gelen arkadaşlar vardı onlardan henüz bir yorum almadım.:harika:

coffeeguy

Forum Bağımlısı
Tepki
285
Bisiklet
Lapierre
sabah 5 sularında çıkıyorum saat 10a kadar sonra gel bi güzel 2. kahvaltıyı yap filan sonra uyu akşamda gez toz eğlen :) şimdi akıllarda soru olacak lan 5te çıkıcan niye hala burdasın bu saatte diye de beşiktaş gibi olduk sakatlıklar yakamı bıraksın çıkmazsam güneş altında yanayım :D

bir ayak bi el bilek burkulması... :( yanığı dert edecek kadar binemiyorum ne yazık ki :(

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
@Alperen Haner Eline noldu lan :D Bu arada Ultegrayı etraftan soruşturdum kimsede 2. el temiz yok dayı. Piyasada da fiyatlar belli :D