Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

sibop

Konu, 'Tekerlekler' kısmında bellamy tarafından paylaşıldı.

1. bellamy

bellamy Üye

Seviye:
  2. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Şiştiği zaman, yani lastik şiştikçe kendiliğinden dışa doğru çıkması lazım.

Yanlış anlamadıysam şişirmeye kalkınca üstten bastırırken içe kaçıyor sibop?

Öyleyse; lastiğin sibop kısmına denk gelen dış yüzeyden parmakla bastırıp sibopu biraz ittirin ve öyle şişirmeye başlayın. Dışa çıkmaya başlayınca bırakır ve normal şişirirsiniz. Ama dış lastiğin yandan yamulup çıkmamasına dikkat edin bunu yaparken.

ErdincAydin78 bunu beğendi.
  3. bellamy

bellamy Üye

Seviye:
    evet sorunum lastiğin şişmemesi. yani sibop içe kaçtığı için pompaya tam girmiyor sibop. kısa geliyor sibop ve pompa şişirmiyor. pompa havayı dışarıya veriyor. sibobu penseyle falan çektim gelmiyor da.:eek:
    dış lastikten dediğiniz gibi yaptım yine de sibop çıkmadı maalesef. yedek lastik mevcut. onu mu taksam.

tavsiyeleriniz nedir arkadaşlar? lastiği değiştirmeden bu sorunu aşmanın bir yolu var mıdır?

4. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Sibopun etrafında vida yivleri var ya... O yivlere bir somun yada benzeri bir şey takılıp -aşırı zorlamadan- sıkılırsa, sibopun içe kaçmasını engeller düşüncesindeyim.

Bu arada pompa hava kaçırıyorsa, başka pompa deneyin yada benzincide şişirmeyi deneyin bence. Belki pompanın ucunda bir uyumsuzluk da olabilir.

bellamy bunu beğendi.
  5. bellamy

bellamy Üye

Seviye:
    olay sibopla alakalı. dediğiniz gibi benzinciye gittim hatta bugün. orada da aynısı oldu. ama bu somun olayına bir bakayım ben. inşallah uygun bir tane bulurum.
    bisiklet üretilirken neden böyle üretiliyor onu da merak ediyorum. yoksa böyle cins bir sorun sadece benim mi başıma geldi. gerçi bir şey yaptığım da yok. tekerin havasını indirdim. tekrar şişirmeye kalktığımda bu sorunla karşılaştım.

6. bellamy

bellamy Üye

Seviye:
    gittim bugün yeni bir pompa aldım. yedek lastiği de taktım. olay yine aynı. anlayamadım ben bu işi. pompa sibopa girmiyor. sibop kısa geliyor. ön tekerde hiçbir sorun yok. arka tekerde böyle bir sorun var. yeni bisiklette ne gibi bir sorun olabilir ki? sibobu uzun olan bir iç lastik var mıdır? ya da başka önerisi olan arkadaş? bu arada dıştan sibop ittirilmiyor maalesef.
    yarın birgün uzun bir yola çıktığımda arka teker bir şekilde inerse vay halime. yedek lastik takmak da çözüm değil. komple yedek teker mi taşısam ne yapsam.:D

7. devran yılmaz

devran yılmaz Üye

Seviye:
    o tür sibop laron boyları genelde aynı oluyor içeri dogru kaçmasına karşın lastik tarafından parmagın ile arkadan ittire bilirsin birde iç lastigin tam olarak oturmamış ta olabilir diye aklıma geliyor yani biraz saga veya sola kaymış ise içeri dogru çekilebilir