Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sibop sorusu

Konu, 'Tekerlekler' kısmında hakano tarafından paylaşıldı.

1. hakano

hakano Kıdemli Üye

Seviye:
    Sibop deligi kalin siboplara gore acilmis MTB jant icin ince siboplu ic lastik kullanmanin herhangi bir sakincasi var mi?

2. Ali Hekimoğlu

Ali Hekimoğlu Bisikletkolik

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Hayır yoktur kullanılabilinir.

hakano bunu beğendi.
  3. Semican Baydur

Semican Baydur Bisikletkolik

Seviye:
    Her türlü sibop kullanabilirsin sorun çıkartmaz.

hakano bunu beğendi.
  4. hakano

hakano Kıdemli Üye

Seviye:
    O zaman bununla iliskili baska bir soru daha sorayim. Dun Hutchinson Piranha marka bir cift MTB dis lastik aldim. Paketin icinden iki tane de Hutchinson ic lastik cikiyor. Dis lastikler abartiya kacmadan bir hayli hafif: 480 gr gibi birsey. Ama ic lastikler benim evdeki siradan bir lastikten bile daha agir geldi: 160gr+ (tanesi). Erdoganlar'in sitesinde Hutchinson'un ve Schwalbe'nin cok daha hafif ic lastikleri var. 71 grama kadar inebiliyor agirlik. Fiyat farki da yok. Toplamda 150 gr'in ustunde dikkate deger bir agirlik soz konusu. Hafiflik konusunda iddiali bir secenek yaratirken neden iki tane "agir" ic lastik koyasiniz pakete? Hutchinson'un bir bildigi mi var? Hafif ic lastik daha kolay mi patlar? Dis lastigi delen zaten ic lastigi de delmez mi? (Sibopla ilgili soruyu hafif lastiklerin ince siboplu oldugunu varsayarak sormustum.)

5. reha genç

reha genç Bisikletkolik

Seviye:
    Bahsettiğin 71 gramlık iç lastik "1.00" kalınlıktakı dış lastiklere uyumlu yanı mtb için kullanılamaz!.(mtb ye takılan 1.3 den ince dış lastik görmedim)Ama bahsettiğin kadar olmasada ilgili markanın min. 114 gramlık mtb iç lastiği mevcut...Fiyatı her ne kadar cazip olsada ağırlık açısından çok cazip bir seçimmiş gibi görünmüyor bu set(hutchinson)Umarım sağlamlıkta iyi çıkarda teselli olur?:rolleyes:

Bence hafif ve sağlam iç+dış lastik birleşimi => maxxis larsen tt 1.90 (370gr) + schwalbe'nin MTB iç lastiklerinden (max.130gr.)

6. hakano

hakano Kıdemli Üye

Seviye:
    Evet soylediginiz gibi 71 gr yol icin. Ama Schwalbe'nin 95 gr (aslinda 104 gr) lik MTB ic lastigini yine Erdoganlar'dan temin ettim. Toplamda 120+ gibi bir fark. Fena sayilmaz. Dis lastik konusuna gelince, Pazar haric hergun (yaz-kis, kar, buz camur, vs) bindigim icin, acikcasi 370 gr gibi agirliklarla isim olmaz. Furious Fred icin soylenilenleri okudum. Ben Hutchinson Piranha'nin da, daha evvel kullandigim 900 gr'lik isimsiz dis lastik gibi bes sene gidebilecegini hic sanmiyorum. Ama bisikleti hafifletmeye basladigimdan beri en kolay ve masrafsiz hafiflemenin lastiklere yogunlasmak oldugunu da gordum. Yarindan itibaren Hutchinson'u kullanmaya baslayacagim. Onemli bir fark gorursem yazarim.