Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Shimano'nun yol tipi SPD ayakkabıları

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında Machete01 tarafından paylaşıldı.

1. Machete01

Machete01 Misafir

Arkadaşlar, kısa bir süre sonra yol bisikleti için spd ayakkabı sipariş edeceğim. Tercih edeceğim marka ise Shimano olacak. Öncelikle aramızda Shimano'nun ayakkabılarını kullanan arkadaşlar memnunlar mı? Bir başka sorum ise çoğu yerde Shimano kilitli ayakkabı tercih edilir iken, bir numara büyük alınması gerektiğini söyleniyor. Nike spor ayakkabılarda 44 numara tam oluyor öyleyse 45 alsam sorun olmaz herhalde. Son sorum ise bildiğiniz gibi spd ayakkabılarda tokalı olanlar ve cırt cırtlı olanlar mevcut. Bazıları hem tokalı hem cırtcırtlı. Tercih ettiğim ayakkabı sadece cırtlı. Aralarında ne tür bir fark var. Teşekkürler.

2. ikan yüzgeçgölü

ikan yüzgeçgölü Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    bende normalde 44 giyerim
    45 numara spd denedim acayip bol geldi
    44 tam oldu

3. Fatih Çetin

Fatih Çetin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Selamlar.

Ayakkabı numaram 43 1/3 Fakat buçuklu ayakkabı bulmakta zorlandığım için 44 numara ayakkabı alıyorum. MT064 spd ayakkabıyı da 44 numara aldım. Ve oldukça memnunum.
    Kimi ayakkabılar sadece cırt mevcutken kimilerinde ek olarak toka da bulunmaktadır. Şahsi görüşüm, en az 2 cırtlı olmalı. Zira ayakkabıyı giydiğinizde ayağınızın içeride hiç oynamaması, boşluk kalmaması gereklidir.

4. Ozan Duran

Ozan Duran Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Ben de Nike'ta 44 giyiyorum ve spd ayakkabım da 44 numara.

5. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Shimano ayakkabı kalıpları normal ayakkabılardan farklıdır, bununda en büyük sebebi iç kısımda kullanılan korumalar, darbe emici malzemeler, taban yapılarından kaynaklanan kalıp darlığıdır, bu sebepten 44 giyiyorsanız 45 alın.
    Toka kullanılmasının en büyük sebebi ayak sıkılığı için çırt çırt'ta oranla daha kolay ve hızlı olması, bence tokalı ayakkabıya hiç gerek yok. Çırt ve tokanın bir arada olduğu ayakkabılar üst seviye oldukları için pahalıdırlar buna bağlı bir sürüde değişik özellikleri vardır, normal bir kullanıcı için gereksiz. Normal bir kullanıcı için çift çırt yeterlidir.

Max Torque bunu beğendi.
  6. Machete01

Machete01 Misafir

Teşekkürler arkadaşlar.