shımanonun bilinmeyen serileri

yiğit_kara26

Forum Demirbaşı
Tepki
172
forumu saat lerdir gezerken farkettim hiç üstüne dokunulmamış bende koyayım dedim şhımanonun bilinmeyen serileri buyrun

SHIMANO SAİNT : XT nin bir üst modeli olarak gözüküyor ama freeride parçalarıdır freeride bisikletlerde kullanılıyor bazı parçaları hafif ve sağlam olduğunda dolayı mtb lerdede kullanıla bilir oldukça sağlam bir sistem kullanılmış eeee shımano kalitesi sınır tanımıyor : (link)

SHIMANO HONE : bir bilinmeyen kalite daha oldukça kaliteli bir mtb ürünüdür :)
XT nin bir alt modeli olarak gözükmekte
buyrun: (link)

SHIMANO DXR : yanlış bilmiyorsam bunlar bmx parçaları ve sanırım bmx ler üzerinde kullanılabilecek en kaliteli parçalar olarak düşünüyorum
buyrun:
(link)

herkeze iyi forumlar saygılarımla :)

Scudo

yiğit_kara26

Forum Demirbaşı
Tepki
172
shımano hone nin street dj için üretilmiş aynakoluda var buyrun :(link)

ve inanılmaz bi bilgi daha shımano DXR ın mtb ye uyumlu v fren bacaklarıda var :(link)

ve shımano saint in bmx aynakoluda varmış foto ekleyemedim kusura bakmayın en yakın zamanda oda olacak

bu parçalardan edinmek isteyen arkadaşlar varsa özelmesajdan ve msnden yardımcı olmaya çalışacağım

iyi forumlar :D

sonEr´´

Forum Bağımlısı
Tepki
1.421
Bisiklet
Salcano
Saint serisi çok dikkatimi çekiyor...Güzel paylaşımm :)

• Beğen
Tepkiler: yiğit_kara26

ilkercan

Aktif Üye
Tepki
1
hcm gerçek den guzel paylaşım eline gozüne sağlık :)

Tepki
18
Tesekkurler Saint serisi güzel yalnız bunları Türkiye'de bulabilirmiyiz yada distürbitörüne getirtebilirmiyiz ? :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
shimano saint ve hone freeride/street/dj gibi alanlar için üretilmiş parçalardır, xc ile alakası yok ve xc bisikletinde kullanılması oldukça gereksiz ürünler. xt ile alakası yoktur,

shimano dxr ise shimanonun bmx race ve fixie için üretilmiş parçalarıdır,

bunların hepsi aslında en az xt ve xtr kadar bilinen parçalardır tabii dünyada, türkiyede bırakın freeride alanını bisiklete genel olarak ilgi olmadığı için bilinmemesi oldukça doğal bi durum...

yiğit_kara26

Forum Demirbaşı
Tepki
172
@Umut COŞKUN

ben sadece arka attırıcısını getirtebilme ihtimalim var :)

yiğit_kara26

Forum Demirbaşı
Tepki
172
@gurkankas

size katılıyorum ama saint doğru ama hone nin mtb için üretilmiş aynakoluda var sanırım dahaçok hem xc hemde freeride kullananlar için olabilir buna örnek scott voltage :) freeride kadro üzerine mtb parçaları takmışlar :) haksızmıyım :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@yiğit_kara26

şöyle özetliyeyim, mtb bisikletler kendi içlerinde 5 (street hariç) gruba ayrılır.

xc<all mountain<enduro<freeride<dh

shimano hone serisi enduro ve all mountain kategorilerinde kullanılabilir,

nedir all mountain ve enduro, 120-140 mm arası ön amortisörlü, çift süspansiyon bisikletlerdir, üretim amacı hem çıkışlarda yormayacak, hemde inişlerde kontrollü olacak bir bisiklet olmasıdır. bu tarz sürücüler ağırlığı fazla önemsemezler, yaptıkları inişlerde parçaların min. dayanıklılığı sağlamasına önem verirler. işte bunun için shimano hone serisi üretilmiştir,

saint ise freeride ve downhill sürücülerinin hayalindeki parçalardır, 4 pistonlu frenler, tank gibi göbekler, aktarıcılar ve aynakollar ve bunun yanında max. hafiflik ile göz doldururlar,

scott voltagein alt modelleri bu işi hobi amaçlı yapan kişiler için toplanmış bisikletlerdir, voltage ltd hariç gerisi işe yaramaz ve hantal kadrolardır, eğer bu konuda voltageyi örnek göstericekseniz sadece ltd modelini dikkate alın..

Serdar's Bike

Aktif Üye
Tepki
36
İsim
Serdar
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Fuji
Hone serisinin üretimi 2008'den sonra durdurulmuştur.

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
şimdi gürkan, saint medium cage arka arttırıcı mı ? yoksa xt Shadow mu dersin ?

ben kesinlikle saint derim taş gibile maşallah :D

M.Cilasun Bayülgen

Daimi Üye
Tepki
254
Son 2-3 yılda yeni bir şey olmadı ise saint göbekten bağlantılı... Yani xt her bisiklete takılır ama saint kendi arka haznesini gerektirir.

Tepki
3
Geçen sene Türkiyeye sanırım ilk kez getirilen ve satışı yapılmaya başlanan DH/FR için üretilmiş serilerdir, XC/Race serileri ile alakası yoktur.