Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Shimano

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Arda Şahbaz tarafından paylaşıldı.

1. Arda Şahbaz

Arda Şahbaz Yeni Üye

Seviye:
    Shimano Tourney Series - 21 Vites nasıldır acaba bilgi verir misiniz

2. Barış BİRLİK

Barış BİRLİK Engineer / Archer / Cyclist

Adı:
    Barış Birlik
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    İşten eve şehir içi kullanım için çok iyi ama yakın parklar , piknik filan derseniz Shimano Acera veya Altustan aşşağı almayın derim

3. Arda Şahbaz

Arda Şahbaz Yeni Üye

Seviye:
    Bianchi Aspen alıcaktım ama onda da Tourney var canımı sıktı

4. ilkcan çağdaş

ilkcan çağdaş Forum Bağımlısı

Seviye:
    güzel bir seçim bence

5. recep mutluer

recep mutluer Aktif Üye

Seviye:
    Benim oğlanın eski takımları tourneydi 300 metre rakım hatta daha fazlası.Eğer ayarları iyi ise bi problem yok ancak tabii ki yine o bizim o zaman ki yaptığımız bir hata idi.Tourney hiç de fena değildir.

6. Buğra Celayir

Buğra Celayir Kıdemli Üye

Seviye:
    Neredeyse 4 senedir tourney arka aktarıcı kullanıyorum. Şehirde ne kadar kullandıysam dağda, taşta da o kadar kullandım eski bisikletimi. Şimdi yeni topladığım bisikletime taktım. Daha geçenlerde makaraları aşındığı ve ses yaptığı için onları değiştirdim hala harika çalışıyor :) Düzgün kullanıldığı sürece hiç bir sorun yaratacağını sanmıyorum. Şimdi yeni bir arka aktarıcı alacağım ama tourney artık ömrünü doldurdu diye değil. Sadece aktarıcımda biraz üst model ve yeni olsun diye :)

7. Mustafa Volkan Koca

Mustafa Volkan Koca Forum Bağımlısı

Seviye:
    tourney iyidir kararlı bir değiştirme gerçekleştirirsiniz ayarlar doğru yapıldığı sürece sorunsuz kullanırsınız tabi acera bulabilirseniz o daha iyi olur

8. binRR

binRR Onursal Üye

Seviye:
    Bir tek ön aktarıcıyı en azından deore kullanmanızı öneririm, teknik olarak olabiliyormu pek bilemiyorum ama, alivio dahil yokuş yukarı çıkarken aynakolu küçültmek istediğinizde zinciri ittiremiyor vede malzemenin kendisi esniyor, buda can sıkıcı bir durum tabiki:)

a.selam genc ve Furkan köleoğlu bunu beğendi.
  9. Buğra Celayir

Buğra Celayir Kıdemli Üye

Seviye:
    Tavsiyeniz için teşekkürler fakat vites değişimini ön ve arka, yokuş yukarıda çıkıyor olsam zincir tam yük altındayken yapmıyorum :) Vitesi attırırken kadansımı biraz düşürüp zinicirin biraz boşalmasını sağlıyorum ve o şekilde vites değişmini yapıyorum :) O an çok az performans kaybetsemde bisikletimin parçalarına en az zararı vermiş oluyorum

binRR bunu beğendi.
  10. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Sedona 321'imde ön vites Shimano Altus. Yani sizin almanı tavsiye etmediğiniz bir seri. Fakat şimdiye kadar hiçbir şekilde geçmeme problemi yapmadı. Önemli olan, ayarlarını düzgün yapmak.

11. RAHMİ

RAHMİ Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ben de tam 4 yıldır shimano tourney series 21 vites kullanıyorum. Gerek şehirde gerek dağda taşta çamurda her yerde kullandım. Neredeyse hiç sorun çıkarmadı. Ama bakımsız bırakmayın hiçbir zaman. Ben gerek gaz yağı ile temizlerim, gerek zamanı gelince yağlarım. Yani bakım önemli. Siz bakımı iyi yapın sorun çıkartmaz. Tabi vites kullanımına göre de kullanın. Zaten biliyorsunuzdur bunları da yine de yazayım dedim. Kolay gelsin..

12. binRR

binRR Onursal Üye

Seviye:
    Alıntı yapmamışsınız, sanırım cevabınız benim mesajıma:)
    Düzde, yokuş aşşağı, hatta hafif yokuşta bir problem yok, benim söylediğim durum, dik yokuş çıkarken aynakolu küçültmek istediğinizde vede zincir gergin iken ön aktarıcı stres altındaki zinciri ittiremiyor, yayı kafi belki ama malzemenin kendisi esniyor, cır cır ses yapıp küçük dişliye geçemiyor:) Buğra beyin yöntemini uygulamak lazım fakat bu seferde ivmenizi çok kaybediyorsunuz;) söylemek istediğim budur:)
    Bu arada vites sistemi hem yeni hemde ayarları tam, yağsız filanda değil, zaten bisiklet yeni:)
    Ben sram x7 ye geçip kurtuldum bu dertten:)

Buğra Celayir bunu beğendi.
  13. adem dagdelen

adem dagdelen Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    bence hıc gırmeyın derım cunku verım alamazsınız ıstedıgınız gıbı en guzelı onun ustu olan acera veye altus almak derımmm

14. Barış BİRLİK

Barış BİRLİK Engineer / Archer / Cyclist

Adı:
    Barış Birlik
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    vitesin nasıl değişeceğine bakar eğer çok baskı uygulanmadansa anında tırak diye bir geçiş istenmiyorsa tourney iyi ama beni heryerde her eğimde şak diye vites değiştirsin derseniz deore shadowdan aşağısı çok zor shimano kitapçığındaki gibi ciddi yaralanmalara neden olabilir ki yaşadım , deoreda rampa dişleri vb. bir teknoloji var bu yüzden rampada dahi olsa ayakta abanırken bile olsa şak diye vites geçer zinciride atmadığı için yeri öpmem , deoreden önce tourney kullanırken bi bastım şırak zincir attı derken ben yerde sürükleniyorken buldum kendimi , ama deorede pedalın rahatlması dışında bir şey hissedilmiyor fark bu

a.selam genc bunu beğendi.
  15. gökhanc

gökhanc Aktif Üye

Seviye:
    agresif bir sürüş sergilemediğiniz sürece sorun çıkarmayacaktır.ben az zincir kırmadım aktarıcı ile.tabi benimde suçum vardı ama o zamanlar deore kullanıyor olsaydım suçum affedilirdi.fark bu olacaktır.