Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Shimano XT Ruble ... (Sorunsal)

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında F.Ertuğrul Aydın tarafından paylaşıldı.

1. F.Ertuğrul Aydın

F.Ertuğrul Aydın Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Arkadaşlar bisikleti geçen sene haziranda aldım toplam 6500km yapmışımdır... en küçük dişlilerin aşınma ihtimali nedir( arada sıyırıyor tam gücümü veremiyorum bu yüzden) acaba vites ayarlarından mı kaynaklanıyor(yeni vites kablosu , teli ve yeni zincir aldım)... arkadaşlarım benden fazla bisiklet kullanıyor onlarda hiç böyle sorun çıktığını görmedim...

2. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Yeni zincirden kaynaklanabilir. Eski dişli-yeni zincir arasındaki uyumsuzluk olayı...

3. Tarık Işık

Tarık Işık Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Peki xt ye en uyumlu zincir nedir?

4. Genar Batur

Genar Batur Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    sisteminiz kaç vitesse o sisteme uyumlu bütün zincirler kullanılabilr, ancak yol bisikleti zincirlerini dağ bisikletinde kullanmak da pek önerilmez. zincir kaçırması genellikle kaçıran dişlinin bittiğini gösterir. ancak 6500 km bunun için çok erken, bu kadar erken bitmesi için ya sürekli çapraz kullanmanız, zincirinizin normalden kısa olması, çok eski zincirle yeni dişlilerin kullanılması yada uyumsuz zincir kullanımı gibi durumlar olması lazım.bunların dışında aklıma olası herhangibir ihtimal gelmiyor. yada kullandığınız seride bir fabrikasyon hata vardır. mesela 770 serisi xt 2008 de ilk çıktığında arka göbeklerinde bir hata vardı sonradan düzeltilmişti, böyle şeylerinde olma ihtimali var.

5. Ekrem Mutlu

Ekrem Mutlu Üye

Seviye:
    Ne gibi hatalar var. Aynı seri ruble kullanmaktayım. Hatalı seri olduğunu nasıl anlarım.