Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

SHIMANO XT M775 Göbeğin Boşluk Yapmasının sebebi nedir.?

Konu, 'Tekerlekler' kısmında E-mr-E tarafından paylaşıldı.

1. E-mr-E

E-mr-E Forum Demirbaşı

Adı:
    EMRE
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    SHIMANO XT M775 Göbek yaklaşık 60-70 km yaptıktan sonra boşluk yapıyor.Sorun neyden kaynaklanabilir.
    Teşekkürler

2. faruk ''kücükyalı''

faruk ''kücükyalı'' Aktif Üye

Seviye:
    2010 yılı xt göbeklerde sorunlu olan ürünler vardı.Ben 2010 yılında 3 cift göbek aldım 2 tanesi özellikle arka göbek sorunlu cıktı ve geri iade ettim.Bayide 2010 göbeklerin bazılarında sorun olduğunu kabul etti.Sizede böyle bir ürün denk gelmiş olabilir.Bendeki göbeklerin body'si sorunluydu.Pedalı hızlı geri cevirince zincir rublenin en küçük dişlilerindeyse zincir atıyordu.Göbeğin body si cok sıkıydı.Değiştirip yeni aldım ondada göbek sürtme sesi gibi ciddi ses yapıyordu.Ön göbeklerde hiç sorun yasamadım.

E-mr-E bunu beğendi.
  3. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Milindeki ve kontra somundaki dişleri inceledinizmi.Ezilme, sıyırma ,diş kapması gibi sıkıntıları varmı.xt değil ama başka bir seriden shimano jantımda aynı sorun çıkmıştı kontra somununu değiştirmiştim düzelmişti.Shimano göbeklerin kontra somunları daha ince oluyor o yüzden de içerisinde 2 diş anca çekilmiş oluyor eğer o iki dişde de biraz deforme olursa anında gevşeme yapıyor oda göbekte boşluğa neden oluyor.

E-mr-E ve GokmenOzyurt bunu beğendi.
  4. E-mr-E

E-mr-E Forum Demirbaşı

Adı:
    EMRE
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Pedalı hızlı geri çevirince garip bir ses geliyor ozaman bu sorun kaynaklı olabilir. Yardımlarınız için cok teşekkürler.