Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Shimano WH-R550

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Oguz_ tarafından paylaşıldı.

1. Oguz_

Oguz_ Kıdemli Üye

Seviye:
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=130353&page=9

Forumda arama yaptım ve yukarıdaki konuyu da okudum.
    Shimano WH-R550 jant setini kullanan arkadaşlar varsa forumda yorumlarını alabilir miyim?

Ben akort tutmamasından şikayetçiyim, 2500km falan yol yaptım bu jantlarla henüz tel falan kırmadım ama yabancı forumlarda çok şikayet var, akort ve tel kırma konusunda.
    Tedirgin olmaya başladım bu setten. Ver jantın altına güzel yolu 3000km gidersin akort yapmadan ama soğuk asfalta falan gir 300km sonra hafif hafif başlar yalpalamalar, her 800km'de bir falan da akord istiyor yani ciddi ciddi yalpalıyor, ön biraz daha dayanıklı diyebilirim ama arka jant fena, arkaya daha çok ağırlık biniyor diye midir nedir, mantıklı açıklamasını yapamıyorum...

Ve bozuk yollarda, engebelerde, tümseklerde falan sürekli jant teli kırılıcakmış hissini veriyor bana. Hong Fu Torayca T1000 karbon kadrom var ve oldukça sert bir kadro, güç aktarımı çok iyi ve sürücüyü iyi gaza getiriyor ama jantlarda bir zorlanma hissediyorum sürerken, hatta akordu kaçınca ses bile geliyor jantlardan.

Özellikle kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

2. Ayhan Şahan

Ayhan Şahan Kıdemli Üye

Adı:
    Ayhan Şahan
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben r501 kullanıyorum aynı model değil belki ama aynı seride bisikleti alalı 3 aya yakın oldu 500 km'yi geçti çok hafif bir yalpalama var ama zararı yok benim için.Kullanımla alakalı olabilir.Polonya'nın yolları nasıl bilmem ama Kırşehir'de yollar kötü.

Oguz_ bunu beğendi.
  3. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Aman adaş ne yaptın birazdan başlarlar makaraya gene dikkat et.

Oguz_ bunu beğendi.
  4. Oguz_

Oguz_ Kıdemli Üye

Seviye:
    Arada bir iki tane aydınlatıcı yorum gelir, ironik yorumlara da güler geçeriz zararı yok, ufak şeyleri gözümüzde büyütüp alınganlığa, kırgınlığa, öfkeye lüzum yok ;)