Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Shimano vs SRAM attırıcı ??

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Sahinoz tarafından paylaşıldı.

1. Sahinoz

Sahinoz Forum Demirbaşı

Adı:
    Ahmet Sahinoz
    Seviye:
    SRAM X.9 Trigger'da sadece baş parmak mı kullanılıyormuş? Ben iki parmak alıştım ve öyle seviyorum, XT Trigger'ı SRAM arka attırıcıya uyar mı?? Uymuyor diye düşünüyorum çünkü sram 1:1 oranını kullanırken shimano 2:1 kullanıyor diye biliyorum, yanlış mıyım?

Eğer SRAM olmuyorsa Shimano XT arka attırıcı ve vites kolu alayım güzel olur heralde, short veya long olmasının farkını da bilen varsa tam süper olur..

2. yighitjan

yighitjan Bisikletkolik

Seviye:
    forumdan ögrendiğim kadarıyla short(kısa)normal vites kombinasyonları için.Long(uzun)ise çok sayıda kombinasyonu kaldıran bi sistem(yarışlarda işe yarar)
    *Sram ile shimano kollar uymuyo.

*bende xt kullanıyorum tavsiye ederim gayet seri bi attırıcı.

DarkWar ve Sahinoz bunu beğendi.
  3. Sahinoz

Sahinoz Forum Demirbaşı

Adı:
    Ahmet Sahinoz
    Seviye:
    Aslında düşünüyorum da ortaya tek, arkaya 9'lu alıcam, şimdi 9 diş sağa sola kayarken bu zincir zorlanmasına ve rublede dengesiz aşınmaya neden olmuyor mu çapraz çalıştığı için? Bi de kısa bacak alıcaz orda da esneme payı yok, garip geldi bana ama bakıyorum Scott Voltage YZ0 falan da aynı şekilde gergili ortada tek yaprak var ve arka 9'lu, heralde birşey olmuyor ki öyle yapıyorlar..

4. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Yiğit doğru söylemiş.

Tek yaprak aynakola karşı 9 diş de sorun değil. Çünkü bu tip bir kombinasyona ihtiyaç duyacağın biniş tarzlarında zaten zincire o kadar baskı uygulamıyorsun.

5. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    ama bu tarz sistemlerde 9 lu yerine 8 li sistem kullanmak ekipmanların daha dayanıklı ve uzun ömürlü olmasından dolayı daha faydalı.

(li sistemlerin zincirleri doğal olarak biraz daha kalın yapılı. Zincirin gerilmesi sorun olmasada kalın zincir daha sağlıklı olacaktır. ayrıca

bu tarz kullanımlarda kısa bacak vites ve 8li sistem en iyi verimi verir tabi zinciri çok kısa yapmamak şartıyla. Eğer çok kısa zincir kullanılacaksa uzun bacak daha iyidir...

6. Sahinoz

Sahinoz Forum Demirbaşı

Adı:
    Ahmet Sahinoz
    Seviye:
    Zincirin kısa olmasına gerek yok gergi kullanıcam çünkü, o yönden problem olmaz. Zinciri de zaten Sram PG-991 alıyorum yani sağlamından olacak, bilgiler için teşekkürler..

7. ozantuna

ozantuna Forum Bağımlısı

Seviye:
    X 9 baş parmak kullanılıyor fakat çok rahat bir anda 4 dişli birden atlatabiliyorsun,Arka vitesin shimano ise uymaz fakat Sram rın daha performanslı oldukları idda ediliyor.