Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

shimano vites! TAVSIYE BILGI LÜTFEN

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında ksahink tarafından paylaşıldı.

1. ksahink

ksahink Yeni Üye

Seviye:
    Öncelikle yardimlariniz icin ve yardim eden arkadaslar icin simdiden tesekkürler
    Özellikle ASFALT ve STABILIZE (toprak yol) yolda ani hizlanan, yüksek hiza cikabilen ,ayni zamanda vites yükselttigimde (hiz yapar iken mecburen vites yükseltmek lazim) bacaklari yormayacak, hani yorulmayacak diye birsey yok ama en azindan RD-TX30 ve RD-TX50 gibi shimanolarda olmasin. Sonra vites gecicleri kararli .AYRICA (ayricalar bitmez :) ) rampa bayir cikar iken en az 600 metrelik uzunlugu ayaklari yormadan rahatlikla kavraya bilecek (mountainbike özelligi olan) sonra kalin lastiklerde uyum icinde calisabilecek
    BIR shimano modeli tavsiyesi istiyorum. öneriniz nedir? birde asagida link var ben bu bisikleti almak istiyorum ne dersiniz?

http://www.real.de/container/real,s...welten,fahrradfinder&fahrrad=30&objectMore=77

2. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Anladığım kadarı ile biraz performans istiyorsunuz :). Çok da aşırıya kaçmak istemiyorsunuz. Ben size en azından Alivio sisteme sahip bir bisiklet edinin derim. Deore olması tercih sebebidir. Bu arada, Real.de'den link verdiğinizi gördüğüm için Almanya'da olduğunuz hissine kapıldım. www.bikediscount.de , www.actionspoerts.de , www.hibike.com , www.boc24.de adreslerine de bir bakın derim ;). Ayrıca çift amortisörlü yerine, önde tek amotisörlü bir model tercih etmeniz daha yararlı olacaktır (kullanım tarzınızı tahmin ederek söylüyorum). Yine çok ihtiyacınız yoksa, disk fren yerine V fren tercih etmeniz yerinde olacaktır.
    Bir de minik hatırlatma : Vites sisteminizin lastik kalınlığı ile bir ilgisi yoktur, yorup yormaması sizin vites kombinasyonlarını doğru kullanıp kullanamadığınız ile ilgilidir ve yine bununla ilgili dişli boyutları seçimi önem taşır ;):

ksahink bunu beğendi.
  3. superonlayn

superonlayn Kıdemli Üye

Seviye:
    halil arkadaşımızında dediği gibi,alivio komponent kullanırsan işini görür..
    bende alivio kullanıyorum,söylediklerin için idare eder..

ksahink bunu beğendi.
  4. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    99150510 arkadaşımızın bana gönderdiğim özel mesaja cevaben kendi isteği üzerine buraya yanıt yazıyorum.
    Shimano'da dağ bisikletleri koponentlerinin sıralaması;
    Tourney < Altus < Acera < Alivio < Deore < Deore LX < Deore XT < Deore XTR
    Bu sıralama içerisinde alt-orta sınıfa hitap eden Alivio komponentler sizin ihtiyacınıza hitap ediyor. Alivio'nun kendi içerisinde bölümlenmiş sınıfları yok. Sadece Alivio adı ile geçiyor.

5. ksahink

ksahink Yeni Üye

Seviye:
    almanyada nette arastirdim takim olarak alivio yok. deore/alivio birlesimi var.
    Bisiklet saticilarina gittim bana shimano alivio modelleri olan bisikletleri gösterirmisiniz dedigimde adamlar tuhaf tuhaf bakiyor
    bazilarida deore LX/alivio kombinasyonlu bisikletleri gösteriyor.
    ayrica cogunluk TX30 TX50 tourney bunlarda 200 ila 300 euro arasi degisiyor
    altus acera olunca fiat 300 ila 500 euro arasi degisiyor.

6. ksahink

ksahink Yeni Üye

Seviye:
    mountain shimanolardan vaz gectim
    düz yolda hiz canavari seri sip diye hizlanan ,ayaklari yormayan. fiat ferformansi orta seviye olan shimanolarin modellerini ögrenebilirmiyim ?

7. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Yol komponentlerinde, dağ komponentleri kadar çok fazla harc-ı alem modeller yok. Sanırım sana en uygun olanı Shimano SORA olacaktır. :)

8. Uğur Taşdemir

Uğur Taşdemir Bisikletkolik

Seviye:
    Allah allah ayak yorulması nedir? Bacaklarım kuvvetlensin diyorsan ağır devirli vitesle(marka ve model önemli değil) yokuş tırmanacaksın. Ayaklar yorulmasın diyosan pufuduk terliklerden alacaksın ve motorsiklete bineceksin, 5-6 vitesli modelleri var. :in: :D :Skull-175

9. ksahink

ksahink Yeni Üye

Seviye:
    Sen günde o agir viteste günde 1saat ise gidis 1 saat isten gelis toplam 2 saat sür bisikleti haftada 5 gün bakalim nasi oluyormus, durdugum kirmizi isiklarida ayrica yol gecis yani sagdaki soldan öncelikli yollarda dur kalk yapmayida saymiyorum

10. Uğur Taşdemir

Uğur Taşdemir Bisikletkolik

Seviye:

Doğru diyorsun, günde 2 saat çok fazla. Bana fazla en azından. :Skull-175