Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

shimano tutkusunu anlamiyorum

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında burhanozer tarafından paylaşıldı.

1. burhanozer

burhanozer Forum Demirbaşı

Seviye:
    arkadaslar cok sayida shimano kullandim sora tiagra 105 acera alivio deore xt xtr kimilerini uzun sure kimilerini test amacli
    ama herkes srami veya canpagnolo yu adeta alinmaz kullanilmaz urunler olarak degerlendiriyor
    sram farklilik yaratmaya ve estetik üretmeye planlanmis bir fabrika
    örnegin grip shift yada doble tap kollar farkli ve kullanilmaya fazlasi ile deger
    xx1 tek yaprak aynakol 11 li yekpare ruble en kucuk disli 10 tirnak olmasi süper özellikler katti bu camiaya
    farkli renkleri farkli tasarimlari ve kendi es degeri ürünlerden cok daha hafif.
    canpagnolo zaten yol bisikleti komponentlerinin atasi diyebiliriz yillar once 10 dislsiye gecip simdilerde ilk 11 liyi campany cikardi karbonu muhtesem isleyen neredeyse tamami el yapimi olan nadide ürünler tasarliyor

hani para parayi ceker diye bir söz varya aynen shimano kullananlar cogunlukta oldugu icin cevremizde shimano parcadan baska bisi gormuyoruz ve yeni malzeme alacak arkadaslarda ne gorurse onu almak istiyor xt kullanan birine sorsan x9 nedir neden almadin yada x0 die sorsan bilemiyor sadece bu olay fanatikleşmekten ileri geliyor bnce

Salih Kü bunu beğendi.
  2. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Çocukluğumda kullandığım onlarca bisiklet oldu ve bir çoğunda hem SHİMANO büyük yazılarla oradan aklıma girdi ve bisiklet denildiği vakit hep shimano canlanır gözümde ilk vitesli bisikletim beldeyama veya beldesan idi ama hatırlıyamıyorum şimdi, işte bir çok insanda bu şekilde shimano aşılaması sonucu bugünlere kadar geldik :)
    Link'deSRAM hakkında geçmişten günümüze kadarki serüveni var. Okumanızı öneririm.
    http://www.mtbtr.com/gezi_yayin/yayin.asp?kayitno=380

Çağlayan bunu beğendi.
  3. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    Sram ve campagnolo 'un sahip olduğu kalite ve piyasadaki yerleri tartışılmaz burada shimano'yu bir miktar öne çıkaran unsur ülkemizde hemen hemen tüm bisiklet bayilerinde ve servis noktalarında rahatlıkla bulunmasıdır elbetteki shimano da son derece iyi komponentler üretmektedir ama dediğim gibi burada olay pazarlamada bitiyor umuyorum ki biz bisikletseverlerinde tercihleriyle yakın bir gelecek de sram ve campagnolo da ülkemizde daha fazla tanınan üreticiler olacaktır kısaca arz talep meselesi

4. burhanozer

burhanozer Forum Demirbaşı

Seviye:
    okumuştum bu konuyu sram başka bir boyut ama millet alışamadı,

5. avanak_abdi

avanak_abdi Bisikletkolik

Adı:
    Cemali Avcı
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    benzer olay ps3, xbox 360 için de geçerli. yoldan on kişiyi çevir, ps3 bilir ama xbox 360 ne der sana. işin büyük kısmı pazarlama stratejisi ve piyasa talebi.

6. Uğurcan İ.

Uğurcan İ. Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Ama ps3 başka :D

7. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Sram ne la :p
    Benim gibi Sram'i bisikletin parçası sanan ameleler olduktan sonra tabi satmaz. :) (Cidden öyle sanıyordum)

8. Uğur Ece

Uğur Ece Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    kardeşim azınla bin yaşa ya. nası yerleşecek bu ülkeye sram ya da campy kültürü ya da ne olması lazım şu shimano hastalıının bitmesi için gerçekten bilemiyorum. shimano'yu aşağıladıım falan yok şimdi saldırıya geçmeyin hemen, lakin bisiklet kültürüne sahip İNSANİ olarak gelişkin ve bilinçli ülkelerde shimano'non bizim ülkemizdeki pazar payının yarısına dahi ulaşabilceğini sanmıyorum. bizde satılan yüz parçanın 94ü shimano, 5i sram, 1i campy'dir herale. oranlara bak kardeşim !!

9. hakan çelik

hakan çelik Forum Demirbaşı

Adı:
    Hakan ÇELİK
    Seviye:
    Sram pahalı ya :D :D

10. GLN

GLN Onursal Üye

Seviye:
    Ülkede bisiklet kullanan olsunda canpagnolo kullanan eksik kalsın tek derdimiz bu olsun. Shımano,sram karşılaştırmasında ise shımano daha çok etkin ülkemizde. Hemde daha eskilerden beri ülkemizde var oluyor olması olabilir. Yani şirketlerden kaynaklanan bir şey shımanonun yaygınlığı tartışılmaz Türkiyede.

11. Abdülsamed AKBULUT

Abdülsamed AKBULUT Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Benim bisiklet tamircisi ustama sırf gülmek için sorduğum soru; bu aktarıcı iyi mi? - usta; bi bakıyım,, shımanoysa iyi yoksa değil :) yav arkadaş en kötüsü bile olsa adamın kafasına ve gönlüne girmiş yapacak bişey yok. Shımano varken sramda diğerleride ekmek yiyemez bu ülkede :)

12. EKVATOR

EKVATOR Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    hocam bu konu servislerle de alakalı bi durum. sramın avidin bakımını birçoğu yapamıyor. yapamayanlar çamur atıyor srama. shımanonun bütün serilerini kullandım yeni icetech hariç. shimanoda tek bineceğim sistem xtr 975 serisi...şuanda sram x9 kullanıyorum gripshift. oldukça tatmin edici herkese de tavsiye ederim. sramın tadını alan shimanoya dönmüyor zaten daha ;)

13. laciverti

laciverti Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Son iki bisikletimde ( scot spark 35 ve Cannondale superx carbon ) donanım olarak sram geldi. Sırasıyla X9 ve Rival.
    Her ikisi de oldukca başarılı ve akıcı. Üstelik çok dayanıklı.
    Diğer bisikletlerimde ( Corratec ve Scott Sub, atala hibrid) shimano mevcuttu. Onlarda da sorun yaşamadım, ama sram dayanıklılığında değiller.

Yeni ürün alırken biz seçiyoruz , bisiklet alırken tabii donanımı üzerinde oluyor. Ama değişim yaparken, donanım yükseltirken ve bisiklet toplarken seçim yapmamız gerekiyor. Burada alışkanlıklar ve sevmek önemli olsa da Sram ve campangolo gibi iyi başka seçenekler de olduğu anımsanmalı.

: ) Bu arada sram shimano dan ucuz.

14. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    evet xt shimano ruble takmış idim eski bisikletime salcano şehir bisikleti idi 6 yıl önce ve hatta lx ayna kol takmış idim bi arkadaş seramik jantlarını bana vermiş idi valla bisiklet uçuyor idi 12 kiloya düşürmüş idim bisikleti 13. 5 kilo felandı ,bayağı para saymıştım ,herkes bana dediki buna deymez, sonra bi baktıkki salcano karbonlar yapmaya başladı ,tabi parayı bastırdı hepsini dışarda yaptırdı ,türkiyeye kutu kutu salcanolar geldi,,yalnız şu anda scott karbonda arka sram ama fark var tabi o xt ruble shimano daha iyi idi ama ne yapalım yani xt pahalı euro oldu 2.7 nedir bu ne rezalet yahu ,,:evil:

15. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Her zaman gittiğim bisikletçime Sedona'nın pazarlamacısı-satışçısı gelmişti,abi dedim Sedona yenilikçi Türkiye'deki en kaliteli (yerli olarak)bisikletleri siz yapıyorsunuz,çoğu bisiklette göremediğimiz Sram sizin mtb bisikletlerinizde bırakın şehir bisikletlerinizde bile yer edinmiş dedim,o zaman pazarlamacı Sram piyasada 100'se Shımano 1000.Shımano çok büyük firma lojistiği yetiştiremediği için malları geç yolladığı için başka alternatif Sram'dan mal alıyoruz demişti.
    Sram hoşuma gidiyor sert vites geçişleri vites kolunun tetikliği,estetik vs.. bundan sonra bu sistemden başkasını kolay kolay düşünmem ama shımanoyuda bir kenara atmak olmaz nede olsa Shımano:DAma piyasada sağlamlık konusunda üstüne başka alternatif getiremeyeceğim diğer aksamları shımano alırım.Birde Shımano Sram'dan daha ucuz.Ruble vs.. parçalarda öğrenci olduğumuzdan bazen Sram hayranlığı yetmiyor:D