Shimano Türkiye hakkında

dufpanla

Bisikletli Gezgin
Tepki
82
Bisiklet
Lapierre
arkadaşlar bu akşam Shimano Türkiye facebook sayfasından bir makale paylaşmış (sandım) sayfaya tıkladım makale ingilizce. :confused: dedim olabilir normaldir. sonra sayfa yapısına baktım ingilizce :confused: her halde merkez shimano paylaştı onlarda onu paylaştı. peki dedim bu shimanonun Türkçe sitesinde neler var? bişi yokmuş. çünkü shimano türkye sitesi yok. :acpsnr::acpsnr::acpsnr: sadece bir sayfa haber olan bir site. size shimano hakkında bilgi verecek hiçbirşey türkçe değil. bende bunu o paylaşımın altına yazdım. sonra bana ordan yine cevap vermişler sağolsunlar. shimanonun türkçe sitesi var diyip aynı o tek sayfaya ulaşılan linki koymuşlar. :acpsnr::acpsnr::acpsnr: şimdi arkadaşlar bende mi suç yoksa onlarda mı? yoksa bu shimano türkiye sayfasını ben mi bulamıyorum? ben shimano ürünleri hakkında türkçe bilgiyi internetten nerden bulacam?

(link)

Scudo

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
Sadece Shimano mu? Bisiklet konusunda yabanci markalarin nedense Turkce alerjisi var.

Sram'in de yok mesela.

Hadi onlar komponent. Bisiklet markalarina ne demeli? Ornegin Scott.. Turkce bir sitesi nasil olmaz yahu??

Turkiye'de turkce websitesi ve ulasim kanallari olan yabanci markalara ayri sempati besliyorum, sirf bu yuzden.

Özhan Akgöğ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.107
Bisiklet
Diğer
Shimano'nun sitesinde ürünlerin manuals yani kullanım ve bilgi kitapçığı tarzında pdfleri var buralarda türkçe olarak pdf'leri de yayınlamışlar. Bence bu bile büyük bişey:)

• Beğen
Tepkiler: Halilibrahim

Halilibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
2.288
İsim
Halil ibrahim
Bisiklet
Specialized
Dünyanın En büyük 3 Bisiklet üreticisi Giant, Trek ve Specialized'in de Türkçe sitesi yok. (Giant'ın nispeten kısmen Türkçe kısımları var ancak bisikletin özelliklerine girdiğinizde onlar da ingilizce Örn: (link))

Fox, Sram'ın da yok malum. Shimano'nun neden olsun?

Bir dünya para verip aldığımız donanımların içinden "Genelde" Türkçe kılavuz / Doküman'da çıkmıyor.

Ben maşalara bakım yaparken gene İngilizce service manual inidirip bakım yapıyorum.

Olmamasının sebebi de çok basit arkadaşlar sıradan ve 50 yıldır gelişmekte olan 3. dünya ülkesiyiz.

Hindistan veya Çin gibi Nüfusumuz milyar değil.

Portekiz / Birleşik Krallık (U.K) gibi dünyanın kalan kısmının konuştuğu bir dilimiz yok.

Almanya, Fransa, Japonya gibi dünyanın sayılı ekonomilerinden hiç değiliz.

Rusya ya da Amerika gibi süper güç değiliz.

Arap ülkeleri gibi paramız yok.

Ciddiye alıp bazı yerlere Türkçe eklemeleri bile büyük nimet.

• Beğen
Tepkiler: Imlampre

mfurkan

Forum Demirbaşı
Tepki
551
İsim
Furkan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Türkiye'de sokaklarda bile Türkçe isim bulmak zorken, yabancı sitelerin Türkçe olmasını beklemek bence hayalcilik...

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
@Halilibrahim Giant'inki bariz usengeclikten. (link) in sayfasi gayet Turkce, basliga bakiyorsun STYLE, FUNCTION AND FLAT-OUT FUN. CONQUER THE STREETS WITH A SMILE. Yahu biri de dememis mi arkadas bunu niye cevirmedik. Gerci (link)komple ingilizce, (link)gene bayagi Turkce.

Hadi Specialized, Trek ve Cannondale resmi distributorleri (link), (link) ve (link) sayfalarinda tanitiliyor.

Dogru diyorsunuz aslinda, gene iyi.

• Beğen
Tepkiler: Halilibrahim

Halilibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
2.288
İsim
Halil ibrahim
Bisiklet
Specialized
@Mert E. Buna da şükür işte yarım yamalak da olsa adamlar yapmış :)
Zaten dünyanın kadro üretiminin %90'ı bu adamların elinde o kadar da olsun demek istiyorum :)
Herkese iyi geceler şimdiden.

Imlampre

Daimi Üye
Tepki
298
İsim
hakan
Bisiklet
Cannondale
@Halilibrahim gecenlerde guzelbir nevresimden gidon sargi bandi yaptim.begenen oldu begenmeyen oldu.ne gerek var 30tl ver al diyende oldu.aslinda vurgulamak istegim nokta
artik bir seyler tasarlayip üretmek kendi markamizi yaratmak gelistirmek.yani milletin pesinden kosmak yerine onlari pesimizden sürüklemeliyiz.2000tl verip bisiklet alabiliyorsam pekala 30 tl verip bir sargi bandi alabilirim.kısaca üretim toplumu olmaliyiz tüketim degil...

• Beğen
Tepkiler: ahmetaldag