Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Shimano Tourney Değişim

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında ÖzerFurkan tarafından paylaşıldı.

1. ÖzerFurkan

ÖzerFurkan Üye

Seviye:
    3x7 Shimano vites setli bir Kron Aldım , evet memnunum ama yüksek hıza çıkınca vites yetmiyor farkına varıyorum boşa pedal sallıyorum 3x7 yerine 3x9'a çıkarmak istiyorum üzerinde oynamam gerekn parçalar nelerdir kafa yordum ruble ve arka aktarıcı ama vites kol uyumu var doğrumudur ?

2. GiciK eRay ADALI

GiciK eRay ADALI Forum Bağımlısı

Seviye:
    degismesi gereken parcalar oncelikle arka ruble, arka aktarıcı, kollar.. tabi bununla beraber aslında 9lu rubleler; aynı genislige 9 sıra sıgdırdıkları icin daha incedirler ve bu yuzden kaba tabirle ince zincir kullanırlar, haliyle zincirinizi de yenilemeniz devamında bu zincire uygun aynakol ile degisim yapmanız ve gerekliyse (tourney dedigimize göre) ön aktarıcıyı da degistirmemiz şart olmasa da iyi olabilecek birşeydir...

Tabi ruble - arka aktarıcı- kol degisikligi ile de idare edebilme ihtimaliniz var ama bu eğer uyumsuzluk olursa gerek yeni gerek degistirilmemis eski parcalara zarar verebilir, bunu da göz onunde bulundurmak lazım..

Bunun yerine
    - 7li fakat daha farklı disli sayılarına sahip bir ruble ile
    YA DA
    - arka kısma dokunmadan, aynakolda disli sayıları size uygun bir modele gecis ile
    YA DA
    - her ikisi ile =)

bu sorunu daha az maliyetle cozmeye calısabilirsiniz. Bu sürecte vites gecislerinin daha iyi, seri ve sorunsuz olmasını istiyorsanız özellikle arka aktarıcınızı da degistirebilirsiniz.. Bunu yaparken ileriki zamanda 3x9a gectiginizde de kullanabileceginiz üst model bir arka aktarıcı alıp simdiden gecis icin ön hazırlık da yapabilirsiniz.

gok bunu beğendi.
  3. ÖzerFurkan

ÖzerFurkan Üye

Seviye:
    peki 3x9 ile 3x7 ye uyum olan hangi modeller var deore var oda 3x8 3x9 altus 3x7 yok diye biliyorum

4. Oğuz22

Oğuz22 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    3x9 birçok çeşit mevcut acera,slx,xt

5. Eray Gündoğdu

Eray Gündoğdu En güzel bisiklet, benim olan bisiklettir.

Adı:
    Eray Gündoğdu
    Bisiklet:
    Claud Butler
    Seviye:
    hızınızı artırmak için vites kombinasyonlarına bakmak yerine dişli sayılarına bakmalısınız.örneğin rublenin en küçük dişlisi 11,aynakolun en büyük dişlisi ise 48 olabilir.bildiğim kadarıyla mtblerde kullanılan en büyük aynakol dişlisi 48 veya 42 dişli.rublenin en küçük dişlisi de 11 yada 14 diş.

gok bunu beğendi.
  6. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    Hız arttırmak için aynakolun değişmesi gerekiyor.28t-38t-48t mega aynakol, küçükten büyüğe doğru aynakol çark dişli sırasıdır.Zincirinde değişmesi gerekebilir.Vites-arka-ön aktarıcı-ruble değişmesi gerekmeyebilir.