Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Shimano Tiagra'lı bisiklet?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Salih Bisan Pacific 1996 tarafından paylaşıldı.

1. Salih Bisan Pacific 1996

Salih Bisan Pacific 1996 Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar şehir içinde kullanmak için uzun zamandır bir bisiklet arıyorum. Malum bu 28" bisikletlerin kompotentleri yol ya da mtb olabiliyor. Acaba Tiagra'lı bir hybridle Deore'li hibrid arasında günlük kullanım içinde nasıl farklar olur? Forumdan okuduğuma göre yol gruplarının vites geçişleri daha yavaş oluyormuş yani şehir içinde aniden değiştirmek istediğimde bana sorun mu çıkaracak? Son olarak alacağım bisikleti uzun yıllar kullanmak istiyorum, hiç kullanılmamış FULL Tiagra setli bir hybrid buldum ve ağırlığı 9 kg, özel örüm jantları falan var ama markası Campus hiç duymadım daha önce fiyatı 1.300 YTL sizce nasıl? (Amatör bir kullanıcıym fakat uzun yıllar sorunsuz kullanmak istediğimden bütçem 1.300 civarı) Yorumlarınızı bekliyorum... Teşekkürler.

2. Salih Bisan Pacific 1996

Salih Bisan Pacific 1996 Üye

Seviye:
    Bilhassa yol bisikleti kullanan arkadaşların yorumları benim için çok önemli...

3. esarisoy

esarisoy Yeni Üye

bende senin gibi şehir içinde spor amaçlı kullanmak için baya bakındım hybrid modellere donanımlarından once uzun yıllar kullanabilecegim bir kadro secmeye calıştım ve 2 modelde kaldım bunlardan 13 kg agırlıgıyla cross model olan corratec x-tail bu modelde on amortisor olması bana avantaj gibi goruldu hem de frenleri magura jant hidrolıklerı di deore vites donanımı ve xt arka aktarıcıda artı gıbıydı bana. Tek eksisi 1600 ytl lık fiyatı bıraz yuksekti. Sonra tum bunları dıkkate alarak da olsa ömur boyu garantili şik ve super ergonomik kadrosuyla goz kamaştıran ama donanım olarak daha zayıf altus vıtes kolları ve sora arka ve nexsus ön vites aktarıcılı firmanın şehir içi ve fitness için onerdiği Specialized-Sirrus umu aldım ve de ne kadar iyi bir secim yaptığımı kullandıkca anlıyorum uzun yıllar spor yapmama ma rağmen 26 km yolum benı hıç yormuyor sele ve elçik konforu inanılmaz firmanın bodygeometrik denilen calışması cok başarılı bu parcalarda.Altus vites kolları sora vites donanımı ve v frenlerınden de şehir içinde de memnumum geyet basarılı ve yeterli bence ama memnun kalınmassa da kolaylıkla deore veye tiagra setle değiştirilebilir ki şehir içi kullanımda ne kadar gereksiz oldugu kullanınca anladım tum bunların yanında 1200-1300 fıyatı butceni aşmıyor ve corretec yada dıger bu fıyata alınacak markalardan bence omür boyu kırılma garantili cok kaliteli kadrosu buyuk avantaj amotisor olmayışı şehir içinde bir sıkıntı yaratmadı bana ama hafifliği iyiki 14 kg lık bır model yerine bunu almişin dedirtti 10kg ağırlığı ile koltugumun altına alıp her yere taşıyabiliyorum.

SAYGILARIMLA...