Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Shimano Tiagra Vites Koluna Geçmeye Değer mi ?

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında İhsan Soykan tarafından paylaşıldı.

1. İhsan Soykan

İhsan Soykan Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Merhaba,

Neredeyse 7 aydır kullandığım bisiklet toplama. Gövde Scott S30, Ön aktarıcı 2 li Tiagra, arka 9 lu Tiagra, ayna kol tiagra, bu seti bozan bir unsur var ki o da vites fren kolu Shimano Sora.

Bisikleti 2. el aldım, son derece temiz kullanılmıştı, yaklaşık 4 ay önce de bakım yaptırdım. Vites değişimlerinde bir özellike ön aktarıcıda değişimde ses/takırtı ve arka aktarıcıda zaman zaman vites düşürürken ses haricinde bir sıkıntım yok. Ancak vites fren kollarının yappısı nedeniyle tam eğik pozisyonda giderken vires yükseltemiyorum, tekrar elcik kısmına çıkmam ve vites yükseltmem gerekiyor.

Bütün bunlar çok sorun değil ama yine de Vites Fren kolunu Shimano Tiagra 4501 ile değiştirmek fayda saplar mı ? Vites geçişleri yumuşar mı ? Bir de benim Sora vites fren kolu ön aktarıcı için 3 lü yani 2 kere basmam gerekiyor. Bunlar dişliler için sorun yaratır mı ?

Yani genel olarak 450 TL gibi bir rakamla vites/fren kolunu değiştirmeye değer mi ? Yoksa böyle devam etmeli mi ?

Yardımlarınız için teşekkürler.

2. A.Tahsin

A.Tahsin Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Dostum satılık tiagra kollar var istersen ancak soradaki o 3 lü durum şöyle hallediliyor kendi bisikletimde de sora var oradan biliyorum kadronun altına inen yerde ayar yeri var o telin onu sıkıştırırsan ikili çalışıyor