shimano tiagra gs'yi nasil bilirsiniz?

kemal.bahadır

Forum Demirbaşı
Tepki
524
İsim
Kemal Bahadır Çakır
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
shimano tiagra gs'yi nasil bilirsiniz?
Almayi düşündüğüm merida t2d modelinde bu vites sistemi var. Pek bildiğim bir vites modeli değil bilenler kullananlar bizi aydınlatılır mi acaba? Uzun tur niyetim var beni yari yolda birakir mi? (Konuyu amacı dışında bir yere actim biliyorum ama vites bölümünde pek ilgilenen olmadi:))

Scudo
Tepki
15
Bisiklet
Bisan
Merhaba Kemal Bey,
Tiagra Shimano'nun yol serisi ürünlerinden. Giriş seviyesindeki Sora ile orta seviye diyebileceğimiz 105 serisinin arasında bir konumda. Yol performansına gore yapılmış bir ürün ve T2D modelinde amaca uygun. Diğer taraftan vites kolu, ön değiştirici, krank seti olarak daha çok şehir bisikleti serisi parçalara yer verilmiş. Özellikle 48-38-28 aynakol 11-28 ruble ile beraber oldukça seri bir sürüş sağlayacak ve size yokuşlarda zorlamayacaktır. Sorunuzdan anladığım çok uzun yol tecrübeniz yok; bu donanım ile hem tecrübe kazanırsınız hem de kondisyonunuzu arttırdıktan sonra ilerde daha yüksek performans alabileceğiniz 50-34 gibi bir sete yükseltebilirsiniz. Bütçe uygunsa bir üst model T3D alarak bu yükseltmeyi peşinen yapmış olursunuz.
İyi pedallamalar...:)

kemal.bahadır

Forum Demirbaşı
Tepki
524
İsim
Kemal Bahadır Çakır
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tadmin edici cevap için teşekkürler.uzun tur için evet tecrubem hic yok. Kismetse olacak:) Anladığım kadariyla bu sporu keyf icin yapacak biri icin yeterli durumda.50-34 dediginiz 2li aynakol okuyor sanirim.insallah ogunleride gorurun.valla gönül t3d ister ama malum bütçe.dolarda yükseldi hemen yansittilar fiyatlara.temmuz ortasi t2d butcesi hazir olacak sanirim.

Tepki
15
Bisiklet
Bisan
T2D işinizi çok güzel görecektir uzun sure. Kadro aynı zaten, zaman içinde ihtiyaç duyarsanız modifiye edersiniz. Bu arada son parti Merida lar bayilere dağılmış bulunuyor.
Ayırtın yapabiliyorsanız sonra kalmayabilir.
Şimdiden hayırlı olsun :)

kemal.bahadır

Forum Demirbaşı
Tepki
524
İsim
Kemal Bahadır Çakır
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Valla söylediğiniz iyi oldu.gidip ayirtayim bari.ellerinde kalmadiginda baska şansım yok sanırım.