Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Shimano !!Slx!!

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Mustafa Acar tarafından paylaşıldı.

1. Mustafa Acar

Mustafa Acar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Bildiğiniz üzere lx in yerini alan bu seriyi kullanan arkadaşlarımız varmı,varsa ne derece memnunlar?
    En geç yaza toplayacağım bisiklet için lx yerine geçen bu seriyi ne derece önerirler.

MTBTR deki incelemeyi okudum.Bunların üzerine ekleyecekleriniz varmı?

Hadi bakalım....

2. Deniz

Deniz Üyeliği iptal edildi.

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Şu anda ön ve arka vites değiştiricim SLX. İkisinden de çok memnunum. Ama arka vites belirtildiği kadar sert vites geçişlerine sahip değil. Oldukça yumuşak ve net değişiyor vitesler. Ben çat diye vites değişir sanıyordum, düşündüğümden daha yumuşak ve konforlu geldi bana. Tabi Shadow teknolojisi ayrı bir konu, kesinlikle Shadow model arkada değiştirici almak lazım. Arka vites kemik gibi duruyor tüm arazi şartlarında.
    Malzeme kalitesi olarak SLX beklediğim gibi çıkmadı. Arka değiştiricinin alt bacağı biraz dandik yapılmış gibi geliyor bana. Yani görüntü olarak memnun etmedi beni. Ama viteslerin çalışması gerçekten iyi...

Hakan Yazman bunu beğendi.
  3. Deniz

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bir de aynakol konusuna değinmek isterim, inanılmaz olmuş. Müthiş bir görüntüsü var. "Her koşula dayanırım, beni sonununa kadar zorlayabilirsiniz." der gibi. O orta dişlisindeki yapı da çok önemli. LX serisine göre vites sistemindeki aklıma gelen önemli değişiklikler bunlar. Fren konusunda da SLX kullanan arkadaşların yorumlarını bekleyelim...

Hakan Yazman bunu beğendi.
  4. Şahin Bulut

Şahin Bulut Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bende kullananların SLX konusunda yorumlarını merak ediyorum

5. Emrah Pektaş

Emrah Pektaş Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Yeni aldığım ve bu akşam elime geçen bisikletim full slx donanımlı.Bisikletin vites ayarları tam olmadığından değiştiriciler ile şimdilik net bir yorum yapamıyacağım.

Bisikleti ilk kullanmaya başladığımda moralim bozuldu.Vites kolları gerçekten çok şık ve ergonomik ancak zincirin kaçıncı dişlide olduğunu göstermiyor.Dolayısı ile göstergeler sadece estetik amaçlı ve hiçbir işe yaramıyor. :(

6. Deniz

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Göstergelerde bir sorun vardır mutlaka, yoksa öyle bir sorun olamaz. Bir bilene gösterin bence, olmazsa aldığınız yerle irtibata geçin...

Emrah Pektaş bunu beğendi.
  7. Emrah Pektaş

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Göstergenin ekranında turuncu bir çizgi var.Vites değiştirince sağa veya sola kayıyor ama zincirin kaçıncı dişlide olduğunu göstermiyor, yani göstergede rakamlar yok :(

8. Kir-pi

Kir-pi Biyomedikal Enginar

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Zaten o dediğiniz shimanonun üst serilerinin hiç birinde yok hatta xtrlerde göstergeler ayrı diye biliyorum.

9. Deniz

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Ben de panik oldum durduk yerde.:) Shimano böyle üretiyor, ben de XT vites kolları kullanıyorum, durum aynı şekilde. Ama hiç rahatsız etmedi beni.
    Göstergeleri gereksiz görüyorsanız çıkartın gitsin. Öyle bir özelliği var kolların, göstergeleri çıkartıp, göstergelerin arkasında bulunan kapağı takın oraya, olsun bitsin... ;)

Emrah Pektaş bunu beğendi.
  10. Veli Bahtiyar

Veli Bahtiyar Kıdemli Üye

Seviye:
    Gösterge olması bence her açıdan daha iyi. 9/3 yani sağdaki gibi 3 lü gösterge olsa rublede zincirin hangi tarafa daha yakın olduğunu görsek yeter diye düşünüyorum.

Deniz bunu beğendi.
  11. Emrah Pektaş

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Göstergeleri ilk gördüğümde moralim bozulmuştu ama daha sonra alıştım ve zaten önemli olan da zinciri çapraz dişli ile kullanmamak.Göstergelerde rakamlar olsa daha iyi olurdu ancak yinede göstergeler dişli seçimi konusunda işe yarıyor.

Yaklaşık 3 yıl Shimano Tourney değiştirici kullandım.Slx serisi gerçekten çok rahat ve yumuşak vites geçişleri sağlıyor.Arka değiştirici sanki kaynaklı gibi hareket etmiyor.

Daha önce slx den daha üst sınıf vites sistemi kullanmadığım ve sadece fotoğraflarda gördüğümden dolayı arka değiştirici ve alt bacağı konusunda dgt97 arkadaşıma katılmıyorum.

Veli Bahtiyar bunu beğendi.