Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Shimano SLX Serisi kullanan varmi ?

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında murty tarafından paylaşıldı.

1. murty

murty Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Shimano SLX serisi hakkinda bir kac sorum olucakti ,Turkiyede kullanan varmi ?Xt deore serisinden kullanim acisindan ne gibi farklari var ?

2. nuri oran

nuri oran Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    ben sadece arka attırıcısını kullanıyorum , acera vardı bisikletimde daha önce . aceraya göre dağlar kadar fark var :) xt kullanmadığım için farkı konusunda size yardımcı olamayacağım , ama ne zorluk derecesinde olursa olsun , sorunsuz ve aynı yumuşaklıkta vites geçişleri yapmama yardımcı oluyor , bu arada ön attırıcım deore lx , vites kolumda yine deore lx ;)

murty bunu beğendi.
  3. kocak04

kocak04 Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ben de Aynakol ve ön vites olarak SLX kullanıyorum.Oldukça memnunum.Ben de XT kullanmadığım için yorum yapamıycam :)

murty bunu beğendi.
  4. Nail USANMAZ

Nail USANMAZ Bisikletkolik

Seviye:
    Selam.
    Shimano Slx grubu'nun Deore Xt'den farkı, Slx'in hem All Mountain sınıfı hem de Cross Country sınıfına uygun tasarlanmış olmasıdır.
    Slx arka aktarıcısında, Xt sınıfındaki gibi Shadow seçeneği mevcut. Hidrolik fren sisteminde Xt deki gibi Servo Wave teknolojisi kullanılmış. Yani fren boştayken balatalar disk'ten daha uzakta duruyor, fren sıkıldığı zaman kaliper daha hızlı harekete geçiyor.
    Slx'te ise Xt den ayrı olarak 2 farklı aynakol kullanılmış. All Mountain için 2 dişli aynakol ve Cross Country için 3 dişli aynakol.
    2 dişli aynakol'un yapısı all moutain için güçlendirilmiş, 3 dişli aynakol ise, orta yaprakta kullanılan çelik-karbon sayesinde hem daha dayanıklı, hem de vites geçişlerinde kolaylık sağlayacak şekilde tasarlanmış. Ben de bu aynakolu kullanıyorum ve memnunum.
    Tabii ki Xt grubunda kullanılan parçaların Slx'ten daha hafif olduğunu belirtelim.

5. ermanatasoy

ermanatasoy Forum Bağımlısı

Seviye:
    Nail bey merhaba.. kusuruma bakmayın arkadaşlar bu şekilde ulaşabiliyorum henüz çömezlik durumum nedeniyle özel mesaj atamıyorum.. :)
    nail bey sizden ricam özel mesaj yoluyla msn adresinizi yada cep telefonu numaranızı atarsanız görüşmek istiyorum... saygılar..

6. murty

murty Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Hmmm yavas yavas Slx e mi gecsek nedir:)