Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

shimano slx hidrolik fren kablosu boyu ayarlama

Konu, 'Frenler' kısmında ceyhan bektaşoğlu tarafından paylaşıldı.

1. ceyhan bektaşoğlu

ceyhan bektaşoğlu Yeni Üye

Merhabalar,
    Shimano SLX Hidrolik fren setini kullanıyorum ve yeni kadrom oldukça küçük olduğu için (14,5 inch) fren setimin kabloları çok uzun kaldı ve kısaltmak istiyorum. Shimano'nun kendi web sitesinden indirdiğim teknik bültende maket bıçağı ile kesilip yapılabileceği yazılı. Bu kadar kolay bir şey mi cidden, her zaman gittiğim bisiketçim yok olmaz diyor çünkü ve ben tereddütte kaldım... Sizce nasıl olur olur ve nelere dikkat etmem gerekir...

Herkese iyi günler...

Şimdiden teşekkür ederim...

2. Mustafa Acar

Mustafa Acar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    işlemin kolaylığı kolay.yapılabilir...oarada direk montajını anlatıyor siz yağı boşattıktan sonra kaliper tarafının (daha sonradan yön ayarı için benim tercihim kaliper tarafı olur isterseniz kol tarafındanda kısaltabilirsiniz) bağlantısını kesip kafa vidasını vs leri çıkarın. benim bildiğim bu hidrolik kablo kesiminde en önemli iki nokta var biri kablonun ucunun tam dik kesilmesi (verev vermeyin) 2 cisi ise hortumun içine giren vidanın yerleştirimesi sonuna kadar sıkıtn ve mümkün olduğu kadar düzgün ilerletin (zaten kendi düzgün ilerliyor..:)).. elinizdeki döküman ile gerekli yerdımın devamını verecektir..

(elinizde fazladan mineral yağ bulundurun. sistemin yağı eski ise onuda değiştirmiş olursunuz..:))

Süleyman Cantuk bunu beğendi.
  3. Süleyman Cantuk

Süleyman Cantuk Aktif Üye

Seviye:
    eğer elin biraz işe yatkın ise mustafanın da dediği gibi ve indirdiğin döküman doğrultusunda yaparsan bu işi problem çıkmayacaktır.
    sadece hidrolik doldururken dikkatli ol, hava bırakma içeride ;)