Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

shimano slx 24-32-42 aynakol

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Sipahi arslanoglu tarafından paylaşıldı.

1. Sipahi arslanoglu

Sipahi arslanoglu Yeni Üye

Seviye:
    Merhabalar,

Öncelikle bu formun benim gibi bisiklet sporuna yeni giriş yapanlar için çok faydalı bir kaynak olduğunu söylemek isterim. Ben üç hafta önce Merida speder t2 model hybrid yapıda bir yol bisikleti aldım.

Geçen hafta üzerindeki 28-38-48 orjinal ayna kolu Schimano slx fc-m660-10 24-32-42 ayna kol ile çok da bilinçli olmayarak (450 gr ağırlık kazancı sağlama fikri beni cezbederek) değiştirdim. Sizce yanlış mı yaptım, fikrinizi almak istedim. Sürüş izlenimi açısından aslına bakarsanız orjinal 28-38-48 aynakolda pek kullanamadığım (zorlandığım) orta dişliyi bu yeni aynakolda daha verimli-asli dişli olarak kullanabiliyorum. En yüksek hız için yeni aynakolumun en büyük 42 dişlisinin limitlerini sıkça kullandığım parkurlarda (genelde bostancı sahilyolu) zorlayabileceğimi de zannetmiyorum. Ama yine de maksimum sürat için bisikletim de dikkate alınırsa acaba yanlış bir karar vermiş olabilirmiyim diye içimde bir kuşku var. Eğer 28-38-48 aynakola geri dönmenin daha mantıklı olacağını düşünmekte iseniz yeni ayna kollarımı bir şekilde elden çıkararak 28-38-48'e geri döneceğim.

Fikirler için şimdiden teşekkür ederim.
    Saygılar,
    Sipahi.

2. tunahan beyhan

tunahan beyhan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Hız yapan ve daha çok düz yolda kullanan biriyseniz Diğer aynakolunuz daha mantıklı dişleri büyük olduğu için uzun yolda ve bayır aşşağı daha hızlı ve daha kolay gidersiniz.Eyer arazide kulanıyorsanızda bu aynakolunuz daha iyi olucaktır.. Bu arada Aynakolu satarsanız fiyattada anlaşırsak alabilirim :)

3. Emrah Pektaş

Emrah Pektaş Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Mtb bisikletimde yıllardır 22-32-44 lü aynakol kullanıyorum.Yeni şehir bisikletimde de aynı dişlilere sahip aynakol tercih ettim.Bisikletinizin aynakolunu değiştirmekle çok yerinde bir karar vermişsiniz.Ağırlıktan tasarruf yapmakla kalmayıp dizleriniz için faydası olan kadans miktarınızı da arttırmış olacaksınız.Süratinizin azalmasını ise kaza riskinin azalması açısından değerlendirmenizde fayda var.

4. Sipahi arslanoglu

Sipahi arslanoglu Yeni Üye

Seviye:
    Herkese çok teşekkür ederim. Her ne kadar yeni slx aynakol ile bisiklet ciddi anlamda hafiflemiş olsa da ve mekanik anlamda çok memnun olsam da sanırım 28-38-48 orjinal aynakola geri döneceğim. Sonuçta yol bisikleti tasarımı olan bisikletin kapasitesini sınırlamanın pek mantıklı olmayacağını, ilerde parkur olduğu takdirde hızın da önemli olacağını düşündüğüm için..

tunahan beyhan bunu beğendi.