Shimano sh-mt34 SPD ayakkabı beden sorusu

firstking

Üye
Tepki
3
Arkadaşlar merhaba, ayakkabı bedeni ile ilgili bir çok konu bulunmakta ve bir beden büyük alınması konusunda fikir birliğine varılmakta bunun farkındayım. Fakat, ben bu ayakkabının 43 numarasını aldım normalde 42-43 değişiyor ayakkabılarım. Ama 43 olan ayakkabımın 27.5 cm olduğunu mt34 ün ise 27.2 cm olduğunu gördüm. Satın almıştım. Ufak geldi iade ettim.

Internetten chainreaction.com dan 44 numarasını almayı planlıyorum fakat o 27,8 cm normalde giydiğimden 3 mm uzun olması acaba büyük gelir mi? Gelse de sorun olur mu? Bir de kargo dahil 52€ civarı geliyor kargoya takılmaz değil mi?

Teşekkür ederim şimdiden.

Scudo

VolkanÖzcan

Forum Demirbaşı
Tepki
414
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Gümrükte takılmaz, İstanbulda iseniz decathlon mağazalarında bir kaç bedeni mevcut, deneyip alabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Alp@y Tatlısu

MGuner

Üye
Tepki
48
İsim
Mustafa Güner
Bisiklet
Trek
Gümrük sınırı 75€

firstking

Üye
Tepki
3
@MGuner Bir tanıdığım 75€ altında olsa da takılmayacağı garantisi yok dedi de onun için soruyoru. Bir de beden hakkında yorumunuz var mı acaba?

• Beğen
Tepkiler: MGuner
Tepki
45
İsim
Alpay Tatlısu
Bisiklet
Sedona
@VolkanÖzcan aynen decathlon arkadaşım denedi ayağı 44 idi 45 denedi tam oldu benim ayağım ise 45,5 idi 46 denedim olmadı 47 tam oldu ayağıma en güzeli denemek sonra istediğiniz yerden sipariş :) genelde 1 numara büyük alın diyorlar ama o genel en güzeli denemek

firstking

Üye
Tepki
3
@Alp@y Tatlısu ve @VolkanÖzcan ya denenmesinin sebebi sanırım bedenin cm cinsinden küçüğe denk gelmesi. Normalde 27.5 cm giyiyorsam 27.2 ye denk geldiği için bir büyüğünü alın diyorlar. O yüzden bir büyüğü 27.8 cm sonuçta normalde giydiğimden 0.3 cm büyük ve 43 numara 27.2 cmde bile acaba mı dedim yani 27.5 in tam olacağına eminim 27.2 küçük geldi 27.8 çok mu büyük gelir ondan emin olamıyorum. Kaldı ki shminao ölçüsün bu modelden modele de değişmiyor boy. Dolasıyılsa seçneğim yok gibi. İade opsiyonu da var kargo ücreti bana air olmakla beraber tabii. Ne dersiniz almalı mıyım?

Serrchi

Daimi Üye
Tepki
769
İsim
Serhat Özcan
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Cyclocross
Uzun süre efor sarfettiğinizde o ayaklarınız genleşecek biliyorsunuzdur, accık büyük olmasında sakınca yok.

Seneye de giyersiniz şakası yapıldı mı? Ben yapabilir miyim :D

• Beğen
Tepkiler: VolkanÖzcan

MGuner

Üye
Tepki
48
İsim
Mustafa Güner
Bisiklet
Trek
@firstking açıkcası bir numara büyük alınması gerektiğini herkes söylüyor ama bence mutlaka denememiz lazım..

• Beğen
Tepkiler: VolkanÖzcan

firstking

Üye
Tepki
3
@MGuner Bana kalsa ben de denemek istiyorum. Fakat burada aynı ayakkabı ~80-100 TL fark ile satılıyor. İnternetten alışveriş yapıp deneyip geri iade edip, yurtdışından sipariş vermek gerekiyor bu durumda da. İş çok uzuyor ne yazık ki. :confused:

• Beğen
Tepkiler: MGuner

MGuner

Üye
Tepki
48
İsim
Mustafa Güner
Bisiklet
Trek
Anladım kolay gelsin Walla zor işiniz. Ben yurt dışında deneyerek almıştım ayakkabılarımı..

Aykut kocaman

Aktif Üye
Tepki
83
Bisiklet
Mosso
shimano sh mt 34 alıp denesem diyorum
birde yurt dışı siteden pedal ve ayakkabıyı nispeten ucuza ama ust seviye alsam diyorum
sh mt 64 ve clckR xt pedali yurt dışından almak mantıklımı
yoksa yurt içinden mt34 alıp geçsemmi