Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Shimano Seri Dışı M446 Hakkında

Konu, 'Frenler' kısmında aykutseker tarafından paylaşıldı.

1. aykutseker

aykutseker Üye

Seviye:
    fren manetinin altında pistonu ittiren kolun ucunda alyan anahtar yeri var bu frenin kavrama noktası ile mi ilgilidir bilmeden kurcalamak istemiyorum lütfen yardım arkadaşlar :):)

2. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    Sorun, sanırım disk frenli balatanın diske sürtme sorunu.Manet ile piston arasında 3.4 mm boşluk olması gerektiği kabul ediliyor.Bu bütün diskler için tam ölçü olmayabilir.Manet vidasının alyan anahtarıyla 1 veya yarım tur gevşetilmesi.Hidrolik frense kablolar havalıdır dikkatli kullanmak gerekir.Bazı alyan ile sıkılan vidalar yağ dolum haznesi oluyor.Dikkat etmek gerekir.Hd sistem karışık ve masraflıdır.Disk sürtmesi varsa ben ilk başta disk vidalarının gevşek olup olmadığına bakıyorum.Bu işi yapmak,basit ve sorun olmaz.disklerin temizliği için yağlı,tozlu,çapaklı olmamasına dikkat edilir. http://www.mtbtr.com/gezi_yayin/yayin.asp?kayitno=918 disk sorunlarını anlatıyor.Temizlik ve bakım yaptırılacaksa iyi bilen birisine yaptırmak lazım.Bazı bisikletçiler olmadık sorun çıkartarak para kazanmak amacıyla bir neden buluyorlar.Bu sadece bisiklet değil ,cep telefonu,özellikle pc donanım:D.Fotoğraflı paylaşım olursa daha net cevaplar gelir.

aykutseker bunu beğendi.
  3. aykutseker

aykutseker Üye

Seviye:
    Fren koluna bağlı olan bi mil var yukarıdan yağı ittiriyor o milin başında alyan yeri var onu anlıyamadım o kavrama yerinimi ayarlıyor sürtme yok

4. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
  5. ipek yetginer

ipek yetginer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    kol uzaklığını ayarlıyo alakası yok tutmasıyla fren kolunun gidon veya ellcikle arasında olan uzaklığı ayarlıyo nasıl rahat ediyorsanız öyle ayarlayın...